fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Już około miesiąc pozostał do startu kolarskiego sezonu w Europie. Jak się okazuje, w wyścigach jednodniowych na Majorce wystartować powinno wielu znakomitych zawodników ze światowego topu.

Jak wiadomo, cztery dni ścigania na hiszpańskiej wyspie staną pod znakiem zarówno płaskich finiszy, jak i bardzo mocno pofałdowanych odcinków górskich. Tym samym, zawodnicy zupełnie różnych profesji pojawią się tam, by w przyjemnej atmosferze rozpocząć ściganie.

Na ten moment wydaje się być pewne, że na Majorce pojawi się sześć zespołów World Tour, w barwach których wystąpi wielu znakomitych kolarzy. W barwach Movistaru najprawdopodobniej wystąpią Alejandro Valverde oraz Mikel Landa. Honoru UAE Team Emirates bronić mają za to Fabio Aru i Daniel Martin. Jeśli chodzi o sprinterów, wiele wskazuje na to, iż Majorkę odwiedzą Peter Sagan oraz Marcel Kittel.

Co ciekawe, także polscy kibice będą mogli w pełni emocjonować się rywalizacją w Hiszpanii. Na bardziej pagórkowatych szosach, z dobrej strony będzie mógł się pokazać Tomasz Marczyński.