Fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

Michał Kwiatkowski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, w jakich wyścigach pojedzie w pierwszej części sezonu. Głównymi celami polskiego kolarza będą Tour de France i mistrzostwa świata.

Tym razem „Kwiato” rozpocznie sezon nieco później niż w tym roku. Kolarz Team Sky pojawi się na starcie tygodniowego UAE Tour, który odbędzie się od 24 lutego do 2 marca. W obecnym roku mistrz świata z 2014 roku startował już na przełomie stycznia i lutego w Walencji. Następnie mistrz Polski wygrał Volta ao Algarve. Tym razem Kwiatkowskiego zabraknie w Portugalii.

W poście w mediach społecznościowych Michał Kwiatkowski napisał, że jego priorytetami będą klasyki ardeńskie, Tour de France oraz mistrzostwa świata. W tym sezonie wyniki w tzw. Tryptyku Ardeńskim nie były dla niego zadowalające. W nowym roku Kwiatkowski postara się nawiązać do najlepszych rezultatów w tych wyścigach, w tym zwycięstwa w Amstel Gold Race w 2015 roku.

Nie wiadomo, gdzie kolarz Team Sky pojedzie pomiędzy wyścigiem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Ardenami. Być może będą to dwukrotnie wygrane Strade Bianche i monument Mediolan-San Remo, w którym triumfował w świetnym dla siebie 2017 roku.

Kwiatkowski oprócz planów do mediów społecznościowych wstawił zdjęcie z Michałem Gołasiem, który jest dla niego ważną osobą w zespole. Kwiatkowski i Gołaś to, po odejściu Łukasza Wiśniowskiego do CCC Team, jedyni Polacy w Team Sky.

Przypomnijmy, że po przyszłym sezonie brytyjska ekipa straci głównego sponsora.