Leigh HowardLeigh Howard (Orica GreenEdge) pokonując Tylera Farrara (Garmin-Sharp) zapewnił sobie triumf w Trofeo Migjorn – drugim wyścigu z serii Iberostar Challenge Ciclista Mallorca.

Drugi wyścig z cyklu Iberostar Challenge Ciclista Mallorca to Trofeo Migjorn. Trasa była trochę trudniejsza od wczorajszego odcinka, ponieważ znajdowało się na niej kilka podjazdów. Łączny dystans jaki był do przejechania do 167 kilometrów.

W ucieczkę zabrało się siedmiu kolarzy:  Natanel Berhane (Europcar), Christian Meier (Orica GreenEdge), Amets Tuxuruka (Euskaltel-Euskadi), Fabio Calabria (Team Novo Nordisk), Ronan Van Zandbeek (De Rijke – Shanks), Juan Carlos Larrinaga (Euskadi) oraz Luis Mas (Burgos BH). Po 30 kilometrach mieli oni już blisko 7 minut przewagi.

Z każdym kolejnym kilometrem zasadnicza grupa przyspieszała i doganiała harcowników. 65 km przed końcem różnica stopniała do 2 minut i 50 sekund. Ich przygoda zakończyła się 40 kilometrów dalej.

Podobnie jak wczoraj o wszystkim zadecydował finisz z peletonu. Tym razem wygrał go Leigh Howard (Orca GreenEdge). Na drugim miejscu znów znalazł się Tyler Farrar (Garmin-Sharp), a trzeci był José Joaquín Rojas (Movistar Team).

Wyniki:

1º 114 HOWARD, Leigh AUS ORICA GREENEDGE 3:56:24
2º 93 FARRAR, Tyler USA GARMIN-SHARP mt.
3º 18 ROJAS, Jose Joaquin ESP MOVISTAR TEAM mt.
4º 175 GARCIA, Egoitz ESP COFIDIS mt.
5º 28 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM mt.
6º 17 VENTOSO, Fco. Jose ESP MOVISTAR TEAM mt.
7º 124 PETACCHI, Alessandro ITA LAMPRE-MERIDA mt.
8º 87 DEHAES, Kenny BEL LOTTO BELISOL mt.
9º 235 HAVIK, Yoeri NED CT. RIJKE SHANKS mt.
10º 10 SWIFT, Ben GBR SKY PROCYCLIUNG mt.
11º 195 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL mt.
12º 83 REYNES, Vicente ESP LOTTO BELISOL mt.
13º 35 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA QUICK-S mt.
14º 152 TSATEVICH, Alexey RUS KATUSHA TEAM mt.
15º 174 CAMMAERTS, Edwig BEL COFIDIS a 04
16º 201 VERSHOOR, Martijn NED NOVO NORDISK a 04
17º 73 LEEZER, Tom NED BLANCO CYCLING TEAM a 04
18º 109 DOCKER, Mitch AUS ORICA GREENEDGE a 04
19º 131 PALINI, Andrea ITA LAMPRE-MERIDA a 04
20º 171 TULIKL, Angelo FRA TEAM EUROPCAR a 07
21º 277 IPARRAGUIRRE, Unai ESP EUSKADI a 07
22º 211 MAIKIN, Roman RUS RUSVELO a 07
23º 209 ERSHOV, Arthur RUS RUSVELO a 07
24º 243 VERMETFOORT, Coen NED CT. RIJKE SHANKS a 07
25º 185 DOMANGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 07
26º 240 SENTJENS, Roy BEL CT. RIJKE SHANKS a 07
27º 170 THURAU, Bjorn GER TEAM EUROPCAR a 07
28º 234 GROENEWEGEN, Dylan NED CT. RIJKE SHANKS a 07
29º 39 GOLAS, Michal POL OMEGA PHARMA QUICK-S a 07
30º 51 ABERASTURI, Jon ESP EUSKALTEL EUSKADI a 07
31º 37 DE WEERT, Kevin BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 07
32º 36 VERMOTE, Julien BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 07
33º 176 LABBE, Arnaud FRA COFIDIS a 07
34º 153 VORGANOV, Eduard RUS KATUSHA TEAM a 07
35º 13 ZANDIO, Xabier ESP SKY PROCYCLIUNG a 07
36º 184 ARAMENDIA, Fco. Javier ESP CAJA RURAL a 07
37º 46 ANTON, Igor ESP EUSKALTEL EUSKADI a 07
38º 22 INXAUSTI, Beñat ESP MOVISTAR TEAM a 07
39º 60 WYNANTS, Maarten BEL BLANCO CYCLING TEAM a 07
40º 117 LANGEVELD, Sebastian NED ORICA GREENEDGE a 07
41º 102 VANSUMMEREN, Johan BEL GARMIN-SHARP a 07
42º 222 WEENING, Pieter NED ORICA GREENEDGE a 07
43º 61 VAN MARCKE, Sep BEL BLANCO CYCLING TEAM a 07
44º 86 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO BELISOL a 15
45º 55 RADCHOLA, Esteffen GER EUSKALTEL EUSKADI a 15
46º 3 HENAO, Sergio COL SKY PROCYCLIUNG a 15
47º 163 BERNAUDEAU, Giovanni FRA TEAM EUROPCAR a 17
48º 72 KRUIJSWIJK, Steven NED BLANCO CYCLING TEAM a 17
49º 21 ERVITI, Imanol ESP MOVISTAR TEAM a 17
50º 32 VERONA, Carlos ESP OMEGA PHARMA QUICK-S a 17
51º 166 HUREL, Tony FRA TEAM EUROPCAR a 20
52º 167 LAMOISSON, Morgan FRA TEAM EUROPCAR a 20
53º 65 VAN EMDEN, Jos NED BLANCO CYCLING TEAM a 23
54º 95 FERNANDEZ, Koldo ESP GARMIN-SHARP a 26
55º 97 HUNTER, Robbie RSA GARMIN-SHARP a 27
56º 273 ORBE, Haritz ESP EUSKADI a 29
57º 82 CORDEL, Sander BEL LOTTO BELISOL a 29
58º 88 VAN ENDERT, Dennis BEL LOTTO BELISOL a 29
59º 179 PETIT, Adrien FRA COFIDIS a 29
60º 24 MADRAZO, Angel ESP MOVISTAR TEAM a 29
61º 169 REZA, Kevin FRA TEAM EUROPCAR a 33
62º 62 BOS, Theo NED BLANCO CYCLING TEAM a 33
63º 76 TANKING, Bram NED BLANCO CYCLING TEAM a 50
64º 165 GENE, Yohann FRA TEAM EUROPCAR a 52
65º 212 KAIKOV, Valery RUS RUSVELO a 01:02
66º 276 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI a 01:02
67º 98 KLIER, Andreas GER GARMIN-SHARP a 01:07
68º 101 ROSSELER, Sebastien BEL GARMIN-SHARP a 01:07
69º 245 BAGUES, Aritz ESP EUSKADI a 01:07
70º 47 ASTARLOZA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 01:07
71º 52 OROZ, Juan Jose ESP EUSKALTEL EUSKADI a 01:07
72º 6 LOPEZ, David ESP SKY PROCYCLIUNG a 01:07
73º 194 VELASCO, Ivan ESP CAJA RURAL a 01:07
74º 80 WAGNER, Robert GER BLANCO CYCLING TEAM a 01:07
75º 116 SULZBERGER, Wesley AUS ORICA GREENEDGE a 01:07
76º 123 CUNEGO, Damiano ITA LAMPRE-MERIDA a 01:07
77º 4 BOSWELL, Ian USA SKY PROCYCLIUNG a 01:07
78º 126 CATTANEO, Mattia ITA LAMPRE-MERIDA a 01:10
79º 129 MALORI, Adriano ITA LAMPRE-MERIDA a 01:10
80º 133 POZZATO, Filippo ITA LAMPRE-MERIDA a 01:47
81º 241 TRUSOV, Nikolay RUS CT. RIJKE SHANKS a 01:49
82º 207 MESMAEKER, Kevin BEL NOVO NORDISK a 01:58
83º 111 MATTHEWS, Michael AUS ORICA GREENEDGE a 02:09
84º 96 HOWES, Alex USA GARMIN-SHARP a 02:22
85º 103 WEGMANN, Fabian GER GARMIN-SHARP a 02:22
86º 112 ALBASINI, Michael SUI ORICA GREENEDGE a 02:24
87º 217 MANAKOV, Viktor RUS RUSVELO a 02:42
88º 155 KRITSKLY, Timofey RUS KATUSHA TEAM a 02:42
89º 20 DOWSETT, Alex GBR MOVISTAR TEAM a 02:43
90º 186 FERNANDEZ, Ruben ESP CAJA RURAL a 02:49
91º 38 VANDEWALLE, Kristof BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 03:00
92º 156 KOLOBNEV, Alexander RUS KATUSHA TEAM a 03:13
93º 115 O’GRADY, Stuart AUS ORICA GREENEDGE a 03:13
94º 146 CHERNETSKI, Sergei RUS KATUSHA TEAM a 03:13
95º 147 KUZNETSOV, Viacheslav RUS KATUSHA TEAM a 03:13
96º 219 SAVITSKY, Ivan RUS RUSVELO a 03:13
97º 213 KOVALEV, Evgeny RUS RUSVELO a 03:13
98º 258 RIUTORT, Juan Carlos ESP BURGOS BH – C Y L a 03:13
99º 267 BUTTO, Federico ITA BURGOS BH – C Y L a 03:13
100º 266 BEKAERT, Steve BEL BURGOS BH – C Y L a 03:13
101º 255 PETERS, Alex GBR MADISON GENESIS a 03:13
102º 250 BAYLIS, Sebastian GBR MADISON GENESIS a 03:13
103º 224 BOEV, Igor RUS RUSVELO a 03:13
104º 196 MORENO, Fco.javier ESP CAJA RURAL a 03:13
105º 204 PERON, Andrea ITA NOVO NORDISK a 03:13
106º 239 SCHOONBROODT, Bob NED CT. RIJKE SHANKS a 03:13
107º 99 MAASKANT, Martijn NED GARMIN-SHARP a 03:13
108º 252 PAULAR, Jack GBR MADISON GENESIS a 03:13
109º 173 BESCOND, Jeremy FRA COFIDIS a 03:13
110º 130 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA a 03:13
111º 138 WACKERMANN, Luca ITA LAMPRE-MERIDA a 03:13
112º 136 ULISSI, Dirego ITA LAMPRE-MERIDA a 03:13
113º 269 BIZKARRA, Mikel ESP EUSKADI a 03:13
114º 177 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS a 03:13
115º 181 HARDY, Doman FRA COFIDIS a 03:13
116º 200 HENTTALA, Joonas FIN NOVO NORDISK a 03:13
117º 34 BRAMBILLA, Gianluca ITA OMEGA PHARMA QUICK-S a 03:13
118º 31 MARTIN, Tony GER OMEGA PHARMA QUICK-S a 03:13
119º 198 LOZANO, David ESP NOVO NORDISK a 03:13
120º 145 BELKOV, Maxim RUS KATUSHA TEAM a 03:13
121º 180 SIJMENS, Nico BEL COFIDIS a 03:13
122º 197 MEGIAS, Javier ESP NOVO NORDISK a 03:13
123º 150 SPILAK, Simon SLO KATUSHA TEAM a 03:13
124º 261 CARAZO, Efren ESP BURGOS BH – C Y L a 03:13
125º 263 TORRES, Pablo ESP BURGOS BH – C Y L a 03:13
126º 265 HERNANDEZ, Dario ESP BURGOS BH – C Y L a 03:13
127º 29 VISCONTI, Giovanni ITA MOVISTAR TEAM a 03:13
128º 242 STAMSNIJDER, Bas NED CT. RIJKE SHANKS a 03:13
129º 68 GESINK, Robert NED BLANCO CYCLING TEAM a 03:13
130º 54 LANDA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:13
131º 50 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:13
132º 271 ZUAZUBISKAR, Illart ESP EUSKADI a 03:13
133º 49 IZAGUIRRE, Gorka ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:13
134º 164 CHARTEAU, Anthony FRA TEAM EUROPCAR a 03:13
135º 214 KOVALEV, Ivan RUS RUSVELO a 03:13
136º 151 TROFIMOV, Yury RUS KATUSHA TEAM a 03:13
137º 168 QUEMENEUR, Perrig FRA TEAM EUROPCAR a 03:13
138º 199 CALABRIA, Fabio AUS NOVO NORDISK a 03:13
139º 53 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:13
140º 215 KRASNOV, Leonid RUS RUSVELO a 03:13
141º 205 RAEYMAEKERS, Thomas BEL NOVO NORDISK a 03:13
142º 254 JELFS, Dominic IRL MADISON GENESIS a 03:13
143º 85 BILLE, Gaelan BEL LOTTO BELISOL a 03:13
144º 69 GOOS, Mark NED BLANCO CYCLING TEAM a 03:13
145º 104 NUYENS, Nick BEL GARMIN-SHARP a 03:13
146º 84 V DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 03:13
147º 26 AMADOR, Andrey CRC MOVISTAR TEAM a 03:13
148º 248 HOLOHAN, Liam GBR MADISON GENESIS a 03:13
149º 272 MERINO, Igor ESP EUSKADI a 03:13
150º 203 CIACCHINI, Andrea ITA NOVO NORDISK a 03:13
151º 247 BIBBY, Ian GBR MADISON GENESIS a 03:13
152º 1 WIGGINS, Bradley GBR SKY PROCYCLIUNG a 03:13
153º 5 EDMONDSON, Joshua GBR SKY PROCYCLIUNG a 03:13
154º 249 TOWNSHEND, Brennan GBR MADISON GENESIS a 03:13
155º 193 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL a 03:13
156º 191 GOMEZ, Yelko M. PAN CAJA RURAL a 03:13
157º 108 MEIER, Christian CAN ORICA GREENEDGE a 03:13
158º 233 GROEN, Ike NED CT. RIJKE SHANKS a 03:13
159º 268 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI a 03:13
160º 275 ARISTI, Mikel ESP EUSKADI a 03:13
161º 232 DUYN, Huub NED CT. RIJKE SHANKS a 03:13
162º 260 BELDA, David ESP BURGOS BH – C Y L a 03:13
163º 23 LASTRAS, Pablo ESP MOVISTAR TEAM a 03:13
164º 12 URAN, Rigoberto COL SKY PROCYCLIUNG a 03:13
165º 188 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL a 03:13
166º 192 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 03:13
167º 262 SANTAMARIA, Oscar ESP BURGOS BH – C Y L a 04:15
168º 259 DUEÑAS, Moises ESP BURGOS BH – C Y L a 04:15
169º 257 MAS, Luis ESP BURGOS BH – C Y L a 04:15
170º 244 VAN ZANDBEEK, Roman NED CT. RIJKE SHANKS a 04:15
171º 251 DOWNING, Dean GBR MADISON GENESIS a 04:15
172º 162 BERHANE, Natnael ERI TEAM EUROPCAR a 04:15
173º 90 VANENDERT, Jelle BEL LOTTO BELISOL a 04:15
174º 246 LARRINAGA, Jon ESP EUSKADI a 04:15
175º 8 SIUTSOU, Kanstantsin BLR SKY PROCYCLIUNG a 08:49
176º 253 SNOOK, Chris GBR MADISON GENESIS a 09:06
177º 210 ZHURKIN, Nikolay RUS RUSVELO a 12:18

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej