BMC RacingBrent Bookwalter dzięki znakomitej postawie swoich kolegów z BMC Racing na drużynowej jeździe na czas – pozostał liderem Tour of Qatar.

Drugi dzień zmagań w Katarze to drużynowa jazda na czas, która była poprowadzona przez Al Rufaa Street. Dystans jaki musiała pokonać każda ekipa to 14 kilometrów. Dystans nie długi, ale boczny wiatr powodował, że każdy zespół by mógł walczyć o zwycięstwo musiał pojechać dobrze technicznie. Jedni preferowali krótkie zmiany w normalnym szyku, a inne teamy cały dystans jechały na “podwójnym wachlarzu”.

Długo na czele z czasem 16:18 utrzymywali się kolarze RadioShack-Leopard. Dopiero w końcówce o sekundę wyprzedzili ich mistrzowie świata z Omega Pharma – Quick Step. Radość Belgów nie trwała długo gdyż chwilę później, kolejno pokonali ich jeszcze Sky Team, a najlepszy rezultat dzisiejszego dnia (16:07) to dzieło BMC-Racing z liderem Brentem Bookwalterem w składzie.

Amerykanin dzięki temu obronił żółtą koszulkę. Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) jest 90.

Wyniki:

  1. BMC 16:07
  2. Team Sky 16:12
  3. Omega Pharma – Quick Step 16:17
  4. Team RadioShack – Leopard 16:18
  5. Katusha 16:22
  6. Astana 16:24
  7. Orica – GrenEdge 16:30
  8. FDJ 16:30
  9. Cannondale 16:31
  10. Team Saxo-Tinkoff 16:33
  11. Argos – Shimano 16:37
  12. Ag2R – La Mondiale 16:40
  13. Team Netapp-Endura 16:40
  14. IAM Cycling 16:44
  15. Vacansoleil – DCM 16:58
  16. Bardiani Valvole-CSF Inox 17:06
  17. Champion System 17:22
  18. Japonia 17:55

Klasyfikacja generalna:

1 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 3:44:44
2 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:06
3 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:10
4 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:10
5 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:10
6 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:11
7 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:15
8 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:15
9 Mathew HAYMAN SKY PROCYCLING 0:00:15
10 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:15
11 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
12 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
13 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
14 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:21
15 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:23
16 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:25
17 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:25
18 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:27
19 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:33
20 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:33
21 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:33
22 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:33
23 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:34
24 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:34
25 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:36
26 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:36
27 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:36
28 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:38
29 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:38
30 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:39
31 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:40
32 Koen DE KORT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:40
33 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:41
34 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:41
35 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:42
36 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:42
37 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:43
38 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:43
39 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:46
40 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:47
41 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:48
42 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:52
43 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:53
44 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:54
45 Johan LE BON FDJ 0:00:54
46 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:57
47 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:58
48 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
49 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
50 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
51 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:01
52 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:01:04
53 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:01:07
54 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:08
55 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:16
56 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:18
57 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:01:23
58 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:01:24
59 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:01:32
60 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:01:34
61 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:01:37
62 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:01:45
63 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:46
64 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:02
65 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:20
66 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:24
67 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:02:24
68 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:02:52
69 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:09
70 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:09
71 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:03:10
72 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:04:07
73 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:16:23
74 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:16:23
75 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:16:27
76 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:16:29
77 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:16:29
78 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:16:29
79 Geoffrey SOUPE FDJ 0:16:35
80 Nacer BOUHANNI FDJ 0:16:35
81 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:16:35
82 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:16:35
83 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:16:36
84 Daniele RATTO CANNONDALE 0:16:36
85 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:16:36
86 Karsten KROON TEAM SAXO-TINKOFF 0:16:38
87 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:16:42
88 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:16:42
89 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:16:44
90 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:16:44
91 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:16:45
92 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:16:45
93 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:16:45
94 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:16:45
95 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:16:45
96 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:16:45
97 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:16:46
98 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:16:49
99 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:16:49
100 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:16:51
101 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:16:54
102 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:17:03
103 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:17:03
104 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
105 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
106 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
107 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
108 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
109 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:17:11
110 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:17:28
111 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:17:28
112 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:17:28
113 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:17:28
114 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:34
115 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:17:38
116 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:17:38
117 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:17:45
118 David BOUCHER FDJ 0:17:47
119 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:17:53
120 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:17:53
121 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:18:00
122 Miyataka SHIMIZU JAPAN 0:18:00
123 Junya SANO JAPAN 0:18:00
124 Kazuhuro MORI JAPAN 0:18:00
125 Taiji NISHITANI JAPAN 0:18:00
126 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:18:05
127 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:18:09
128 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:18:14
129 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:18:14
130 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:18:15
131 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:18:33
132 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:18:38
133 Kohei UCHIMA JAPAN 0:18:46
134 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:18:55
135 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:19:00
136 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:19:05
137 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:19:12
138 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:13
139 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:13
140 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:13
141 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:19:24

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej