Drużyna Bolmet Trek Legnica przebywa właśnie na zgrupowaniu we włoskim San Remo. W seniorskim składzie ekipy na sezon 2013 znalazło się pięciu kolarzy.

DSCF4229

Podopieczni Janusza Jasińskiego przebywają we Włoszech od 27. stycznia do 10. lutego. Kolarze i kolarki z Dolnego Śląska nie mogą narzekać na pogodę, gdyż temperatura w okolicach San Remo oscyluje w granicach 20 stopni Celsjusza. Zgrupowanie zakończy się sprawdzianem jazdy indywidualnej na czas pod jedną z gór do miejscowości Triora (765 m n.p.m.). „Liczne podjazdy o różnej skali nachylenia umożliwiają w pełni realizację zakładanych celów zgrupowania. Przede wszystkim kolarze realizują we Włoszech treningi na poprawę wydolności tlenowej oraz wytrzymałości siłowej. Inaczej mówiąc „ładujemy akumulatory” aby wystarczyło na cały sezon startowy w 2013 roku”, powiedział Jasiński.

Pierwszymi startami zawodników w nowym sezonie będą kryterium w Dzierżoniowie i „Ślężański Mnich” w Sobótce.  Dla seniorów i orlików najważniejszą imprezą będzie rozgrywany na ich terenie wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z krajową czołówką i zawodowcami z Europy.

DSCF4217

Trzon drużyny powinni stanowić: Adam Dudziak – były górski Mistrz Polski juniorów, Damian Pińczuk – drugi zawodnik na etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów w 2011 roku i jedyny senior w składzie Bolmet Trek Legnica oraz Dawid Zieliński. Naukę w pierwszym sezonie w gronie orlików zbierać będą: Szymon Zagórski oraz Adam Buchalik.

DSCF4226

W drużynie juniorów są (odpowiednio jak na zdjęciu): Bartłomiej Wrona 16 lat,  Mateusz Czachor 18 lat, Jędrzej Borowski 17 lat, Maciej Krowicki 17 lat, Tobiasz Tutkalik 18 lat.

DSCF4208

Drużyna juniorek (odpowiednio jak na zdjęciu): Agnieszka Jastrzębska 17 lat, Karolina Cierluk 18 lat, Paula Pisarska 18 lat, Marta Wesołowska 18 lat, Marlena Dziurdzioch 17 lat, Sandra Traczyk 15 lat.

Foto: Bolmet Trek Legnica

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
as
as

Fajne te szprychy 🙂