Dla Młodzieżowego Klubu Kolarskiego „Bolmet Trek” Legnica, rok 2012 jest drugim sezonem startowym w kolarskim peletonie. Obecnie zespół liczący 8 kolarzy przebywa na zgrupowaniu we Włoszech w San Remo. Jest to już drugie 14 dniowe zgrupowanie w tym roku na Półwyspie Apenińskim. 

Tegoroczny sezon szosowy ekipa rozpocznie wyścigiem w szwajcarskim klasyku Giro del Mendrisiotto, który rozegrany zostanie 18 marca br. W skład ekipy wchodzi 5 młodzieżowców, w tym zawodnik z Hiszpanii – Pedro Macia Rivas (student medycyny na Uniwersytecie Wrocławskim) oraz 3 kolarzy z kategorii Elita. W Polsce grupa zainauguruje swoje starty w wyścigach w Dzierżoniowie (31.03.) oraz w Sobótce (01.04.).

Ekipę wzmocnili m.in Marcin Urbanowski (Bank BGŻ Team) oraz Adam Dudziak (Legia-Felt).

Na zdjęciu drużyna MKK Bolmet Trek na zgrupowaniu w Cita Della Pieve we Włoszech. Od lewej strony: Damian Fornalski (U23), Dawid Zieliński (U23), Damian Miela (Elita), Marcin Urbanowski (Elita), Paweł Wdowiak (U23), Damian Pińczuk (Elita), Pedro Macia Rivas (U23) i Adam Dudziak (U23). Dyrektorem sportowym jest Pan Janusz Jasiński.

Źródło: MKK Bolmet Trek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments