fot. Giro d'Italia

Podczas prezentacji zespołu Team Jumbo-Visma największym wydarzeniem było ogłoszenie planów startowych największych gwiazd ekipy. Kalendarz wyścigów przedstawił nowy nabytek holenderskiej grupy Tom Dumoulin.

W tym roku 29-letni Holender z powodu kontuzji musiał zakończyć sezon już w czerwcu podczas Criterium du Dauphine. Siłą rzeczy więcej niż o wynikach Dumoulina, mówiło się o jego zdrowiu, a przede wszystkim o przynależności zespołowej. Ostatecznie zwycięzca Giro d’Italia 2017 rozwiązał kontrakt z Team Sunweb i przeszedł do Team Jumbo-Visma.

Pierwszym wyścigiem Toma Dumoulina w nowej ekipie oraz po długiej przerwie będzie Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego). Kolejną etapówką, na której się pojawi ma być Tirreno-Adriatico (11-17 marca). Tuż po „wyścigu dwóch mórz” holenderski kolarz rozpocznie kampanię klasyków, w którą włączy start w Itzulia Basque Country (6-11 kwietnia). Dumoulina zobaczymy na Milano-Sanremo (21 marca) oraz w Tryptyku Ardeńskim (19, 22 i 26 kwietnia). Po raz drugi w karierze Holender planuje wystartować w Amstel Gold Race, La Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege w jednym roku. W Strzale Walońskiej jechał jedynie w 2014 roku.

Próbą generalną przed Tour de France będzie Criterium du Dauphine. Tegoroczna i jedyna jak dotąd edycja wyścigu w Delfinacie, na której się pojawił była bardzo pechowa. Dumoulin wystartuje tylko w jednym Wielkim Tourze. Na Tour de France będzie jednym z liderów obok Primoża Roglicia i Stevena Kruijswijka. Po Wielkiej Pętli „Motyl z Maastricht” celuje w Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz mistrzostwa świata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments