fot. Movistar Team

Największa platforma streamingowa na rynku już od kilku lat produkuje seriale bądź filmy dokumentalne o tematyce sportowej. Po produkcjach dotyczących Formuły 1, czy też piłki nożnej czas przyszedł na kolarstwo.

Podczas oficjalnej prezentacji zespołu Movistaru, która odbyła się wczoraj w Madrycie zaprezentowano stroje na sezon 2020, zarówno żeńskiej, jak i męskiej części ekipy. Oprócz tradycyjnych podsumowań oraz określeniu celów na przyszły rok ujawniono ciekawe informacje dotyczące „kulisów” funkcjonowania zespołu w 2019 roku.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowano zapowiedź serialu dokumentalnego, który ukaże funkcjonowanie kolarskiego zespołu „od kuchni”. Ekipa filmowa towarzyszyła drużynie Movistaru podczas wszystkich Grand Tourów rejestrując zdarzenia, które działy się wewnątrz ekipy. Według podanych informacji w dokumencie przygotowywanym przez Netflixa mają znaleźć się „dobre i złe momenty” zespołu w poprzednim sezonie. Serial dokumentalny ma zostać opublikowany na platformie w 2020 roku i składać się z sześciu odcinków.

 Jeśli nagrany materiał nie zostanie poddany zbyt dużej cenzurze będziemy mogli ujrzeć wiele ciekawych niuansów, które dotyczyły drużyny kierowanej przez Eusebio Unzue. Bez wątpienia najciekawszym wątkiem będzie Tour de France, gdzie hiszpańska drużyna jechała na dwóch liderów, którymi byli Nairo Quintana i Mikel Landa. Na etapie kończącym się na Col du Tourmalet ekipa Movistaru zrobiła dużą selekcję i przygotowała grunt pod atak Quintany, który w pewnym momencie odpadł od peletonu. Jak się później okazało Kolumbijczyk nie powiedział swoim kolegom, o tym, że nie czuję się tego dnia najlepiej czym rozwścieczył swoich kompanów z drużyny. Jeśli twórcy pokażą nam chociaż pewną część „prawdy” będzie to ciekawa pozycja dla każdego kibica kolarstwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments