fot. ASO / Alex Broadway

Ekipa Circus – Wanty Gobert ponownie będzie jedną z najmocniejszych ekip drugiej dywizji. Jedną z gwiazd zespołu jest Xandro Meurisse, który z dużymi nadziejami patrzy na zbliżający się sezon.

Jeszcze kilka lat temu nie zapowiadało się, by Meurisse był jednym z ciekawszych zawodników rodem z Belgii. W ostatnich latach przyszło mu jednak ścigać się na bardzo wysokim poziomie, zarówno w wyścigach jednodniowych jak i krótkich etapówkach. Zostało to zauważone nawet przez selekcjonera reprezentacji, który dał mu możliwość założenia narodowych barw podczas Mistrzostw Europy w Glasgow. W przyszłym sezonie 27-letni zawodnik planuje jednak zrobić jeszcze jeden krok naprzód.

W 2020 roku skończę 28 lat, a to zbiegnie się w czasie z końcem mojego obecnego kontraktu. Przyszedł więc czas, by zrobić kolejny krok naprzód. Zasadniczo myślałem o tym już teraz, lecz obowiązuje mnie umowa z Circus – Wanty Gobert. W przyszłym sezonie, by jeszcze podbić swoją wartość, będę chciał jeszcze lepiej pojechać w wiosennych klasykach. Ważne będą też dla mnie etapówki odpowiednie dla zawodników dobrze czujących się w górach

– powiedział Belg w rozmowie z Wielerflits.

Swoistym problemem Meurisse’a jest reforma cyklu World Tour. Belg, wraz z całym zespołem, nie będzie miał aż tak dużych szans na otrzymanie dzikich kart na najważniejsze wyścigi w kalendarzu. Poziom ekipy Circus – Wanty Gobert powinien jednak pozwolić na pokonanie rywali w wyścigu o przepustki na wiele ważnych imprez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments