fot. Sirotti Photo

Doświadczony 31-letni Julien Vermote po roku spędzonym w barwach zespołu Cofidis nadal szuka sobie miejsca w jednej z kolarskich ekip. Belg podał, również nazwy dwóch drużyn, do których może trafić.

Przypomnijmy, że urodzony w Kortrijk Vermote przez wiele lat był częścią zespołu kierowanego przez Patricka Lefevere’a. Po siedmiu latach jazdy w belgijskim zespole specjalista od wyścigów klasycznych zdecydował się odejść w 2017 roku na dwa lata do ekipy Dimension Data. Ostatni sezon pod znakiem koronawirusa Belg spędził we francuskim Cofidisie.

Niestety rezultaty osiągane przez Juliena Vermote’a w przeciągu ostatnich trzech lat nie były dla niego satysfakcjonujące. Także szukanie nowego pracodawcy jest dla niego naprawdę trudne, o czym wspomniał w rozmowie z belgijskim dziennikiem Het Laatse Nieuws. 

Cofidis dał mi znać na początku października, że nie przedłuży ze mną umowy. Od tego czasu zdałem sobie sprawę, że znalezienie nowej drużyny zajmuje dużo czasu. W tej chwili mam kontakt z kilkoma drużynami, ale bez żadnej konkretnej propozycji. Zespół Qhubeka ASSOS nie wchodzi już w grę, ponieważ zamknęli już swój skład

– mówił Belg.

Mimo problemów w znalezieniu nowego pracodawcy na przyszły sezon 31-letni zawodnik nie poddaje się. Ponadto Julien Vermote zdradził, do których zespołów jest mu w tym momencie najbliżej.

Myślę, że drużyna Alpecin-Fenix jest dla mnie jedną z opcji. Również możliwością jest dołączenie do zespołu Intermarché-Wanty-Gobert

– zakończył zwycięzca Driedaagse van West-Vlaanderen z 2012 roku.