fot. Sirotti Photo

Po zaledwie jednym roku spędzonym w ekipie kierowanej przez Cedrica Vasseura Julien Vermote szuka sobie innego pracodawcy.

Były zawodnik drużyny kierowanej przez Patricka Lefevere’a oraz Dimension Data nie zdziałał zbyt wiele we francuskim zespole, a co za tym idzie nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu. Co prawda Belg w tym skróconym sezonie uzbierał 50 dni startowych, ale wyniki jego oraz całej ekipy, która odniosła zaledwie dwa zwycięstwa nie były zadowalające o czym wspomniał sam zainteresowany w rozmowie z flamandzkim Focus-WTV.

Nasze rezultaty nie były dobre. Elia Viviani nie wygrał ani razu i to był największy problem zespołu. Wciąż istnieją drużyny, które oferują kontrakty, a ja naprawdę chcę dalej się ścigać. Jestem pewien, że znajdę swoje miejsce nawet w ekipie na najwyższym poziomie

– mówił zwycięzca dwóch etapów na Tour of Britain z 2016 roku.

Julien Vermote na przestrzeni dziesięciu sezonów spędzonych w zawodowym peletonie wielokrotnie udowadniał, że jest cennym pomocnikiem dla swoich liderów podczas północnych klasyków oraz w sprinterskim pociągu. Tak doświadczony zawodnik, mimo trudnej sytuacji rynkowej powinien zakotwiczyć w jednej z drużyn z grona WorldTeams.

Poprzedni artykułBracia Izagirre i Luis León Sánchez przedłużyli kontrakty z Astana – Premier Tech
Następny artykułAllan Peiper: „W przyszłym roku będziemy mieć bardziej tradycyjny Tour de France”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments