fot. La Vuelta / PhotoGomezSport

W piątek kazachsko – kanadyjska ekipa Astana – Premier Tech ogłosiła pozyskanie sześciu nowych zawodników. Dziś natomiast zespół pod kierownictwem Alexandra Vinokurova odnowił umowy z siedmioma zawodnikami na sezon 2021.

Najważniejszą informacją dotyczącą wspomnianych przedłużeń kontraktów z pewnością jest kontynuacja współpracy z trójką kolarzy rodem z Półwyspu Iberyjskiego. Bracia Ion i Gorka Izagirre pochodzący z Kraju Basków od 2019 roku są ważnym elementem zespołu Astany. Podczas zakończonego niedawno wyścigu Vuelta a España młodszy z braci Ion triumfował na jednym z etapów, a poza tym rok temu wygrał rodzimy wyścig „Dookoła Kraju Basków”. Dwaj doświadczeni kolarze będą bardzo cenni dla swojego zespołu zwłaszcza na trasach krótkich wyścigów etapowych

Kolejnym kolarzem nieocenionym dla ekipy z kazachsko-kanadyjskim kapitałem jest bez wątpienia obecny mistrz Hiszpanii Luis León Sánchez, który jest częścią Astana – Premier Tech od 2015 roku. Jak przyznał 36-latek w rozmowie z mediami swojego zespołu chce on nadal jeździć na własne konto, gdy ma na to okazję oraz pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem ze swoimi liderami podczas Grand Tourów.

Pozostałymi zawodnikami, którzy zostają w zespole Astana – Premier Tech są: dwaj Włosi Manuele Boaro, Davide Martinelli, Duńczyk Jonas Gregaard oraz Kolumbijczyk Rodrigo Contreras.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments