fot. INEOS Grenadiers

Do niecodziennych zdarzeń doszło w niedzielę w Deinze we Flandrii. Grupa czterech ekologów pomalowała sprayem sześć pojazdów zespołu INEOS Grenadiers.

Celem ataku na pojazdy brytyjskiej ekipy był oczywiście jej sponsor. Firma INEOS jest gigantem petrochemicznym na rynku brytyjskim i światowym wytwarzającym tworzywa sztuczne z surowców wtórnych. Od wielu lat przedsiębiorstwo Jima Ratcliffe jest na cenzurowanym środowisk dbających o ekologię.

Wielokrotnie wobec firmy INEOS używa się sformułowania „sportwashing„, dla którego inspiracją jest „greenwashing„, czyli tzw. ekościema. W celu „wybielania” swoich działań szkodzących środowisku firma Jima Ratcliffe’a poprzez sponsorowanie drużyny kolarskiej oraz najlepszego zespołu Formuły 1 – Mercedes-AMG Petronas ma robić sobie dobry PR.

Według informacji belgijskiego dziennika Het Nieuwsblad czterej sprawcy zostali zatrzymani przez lokalną policję. Grupa ekologów poprzez uszkodzenie mienia brytyjskiej ekipy miała na celu zwrócić uwagę na protest wobec powstającej w porcie w Antwerpii nowej fabryki chemicznej budowanej właśnie przez INEOS.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments