fot. Tropicale Amissa Bongo

Reprezentujący barwy zespołu NIPPO DELKO One Provence (od przyszłego sezonu DELKO One Provence) Biniam Ghirmay otrzymał nagrodę Afrykańskiego Kolarza Roku.

Pochodzący z Erytrei Ghirmay ma za sobą bardzo udany pierwszy zawodowy sezon we francuskiej drużynie z grona ProTeams. Podczas La Tropicale Amissa Bongo (2.1) 20-latek triumfował na dwóch etapach, a ponadto triumfował w klasyfikacji punktowej wyścigu odbywającego się w Gabonie. Następnie zawodnik zespołu NIPPO DELKO One Provence fantastycznie zaprezentował się w klasykach już w Europie. Biniam Ghirmay był drugi w Trofeo Laigueglia (1.Pro), ten sam wynik powtórzył w Tour du Doubs (1.1) oraz zajął czwartą lokatę w w Giro della Toscana.

To przede wszystkim wspomniane wyżej wyniki zdecydowały o tym, że jury konkursowe na czele z legendarnym Bernardem Hinault, który pięciokrotnie triumfował w Tour de France zadecydowały o triumfie młodego Erytrejczyka.

W tym roku wygrał on dwa etapy w La Tropicale Amissa Bongo, ale także dobrze prezentował się w trudnych, europejskich wyścigach. Ghirmay jest typem bardzo szybkiego punchera. Z pewnością da on o sobie znać w nadchodzących latach

– mówił popularny „Borsuk”.

Na ten moment utalentowany Biniam Ghirmay będzie nadal reprezentować barwy zespołu DELKO One Provence, z którym łączy go długoterminowy, jak na warunki zawodowego peletonu kontrakt trwający do końca 2024 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments