lavuelta.es

Tegoroczna hiszpańska Vuelta miała się rozpocząć w holenderskim Utrechcie. Niestety z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 trzy premierowe etapy wyścigu Vuelta a España nie odbyły się. Mimo tego miasto Utrecht nadal chce zorganizować start hiszpańskiego Grand Touru w 2022 roku.

Rząd prowincji Utrecht nadal jest zainteresowany organizacją „Wielkiego Startu” wyścigu Vuelta a España tym razem w 2022 roku. Według informacji holenderskiego dziennika AD władze lokalne na ten cel mają wydać dodatkowe 300 tysięcy euro. Miałby to być duży impuls dla turystyki i gastronomii w regionie, która w dobie pandemii wirusa SARS-CoV2 przeżywa szalenie trudne chwile.

Przypomnijmy, że w 2015 roku w Utrechcie miał już miejsce Grand Départ. Podczas otwierającego zmagania w wyścigu Tour de France etapu jazdy na czas zwycięstwo odniósł Australijczyk Rohan Dennis, reprezentujący wówczas barwy zespołu BMC Racing Team. Natomiast w 2010 roku Utrecht gościł kolarzy podczas mety drugiego etapu Giro d’Italia.

Miejmy nadzieję, że także hiszpański Grand Tour będzie mógł odwiedzić Kraj Tulipanów z całą swoją karawaną. Jeśli chodzi o przyszłoroczną edycję wyścigu Vuelta a España w 2021 roku, to jej start ma się odbyć na Półwyspie Iberyjskim z wnętrza katedry Świętej Marii w Burgos.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments