fot. Jumbo-Visma

W miniony weekend portal Wielerflits.nl dotarł do bardzo interesujących informacji. Według doniesień holenderskiego portalu bardzo mocne starania o usługi Wouta van Aerta czyni zespół INEOS Grenadiers. Do wspomnianych doniesień odniósł się sam zainteresowany.

26-letni zawodnik w minionym sezonie udowodnił, że jest jednym z najlepszych kolarzy w całym kolarskim peletonie. Bez wątpienia pojedynek o kontrakt Belga na sezon 2022 i kolejne lata, pomiędzy zespołami Jumbo-Visma i INEOS Grenadiers będzie pasjonujący. W rozmowie dla dziennika Het Laatse Nieuws van Aert pytany o swoją przyszłość zdradził nieco szczegółów dotyczących rozmów z holenderską ekipą.

Szczerze powiedziawszy sam nad tym nie pracuję. Trwają rozmowy na temat mojego kontraktu z zespołem Jumbo-Visma. Jest to, jednak zadanie długoterminowe. I tak w 2021 roku nic się już w tej sprawie nie zmieni

– powiedział zwycięzca tegorocznego wyścigu Mediolan – San Remo.

Przypomnijmy, że pierwsze rozmowy pomiędzy przedstawicielami Wouta van Aerta, a kierownictwem zespołu INEOS Grenadiers z Dave’m Brailsfordem na czele miały odbyć się podczas tegorocznego Tour de France. To właśnie na „Wielkiej Pętli” Belg oprócz dwóch etapowych zwycięstw pokazał, że jest nieocenionym pomocnikiem dla Primoža Rogliča w każdym terenie. Wyścig o kontrakt van Aerta zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments