Foto: Alex Broadway / ASO

Zwycięzca tegorocznego wyścigu Mediolan – San Remo Wout van Aert znalazł się w kręgu zainteresowań drużyny INEOS Grenadiers. Obowiązujący kontrakt Belga z ekipą Jumbo-Visma obowiązuje do końca 2021 roku.

Według informacji holenderskiego portalu Wielerflits.nl szef zespołu INEOS Grenadiers Dave Brailsford rozmawiał o pozyskaniu Wouta van Aerta z jego przedstawicielami już podczas tegorocznego Tour de France. W „Wielkiej Pętli” 26-latek prezentował się absolutnie rewelacyjnie, wygrywając przy tym dwa etapy oraz pomagając na każdym kroku swojemu liderowi Primožowi Rogličowi. Także fantastyczne występy Belga w wyścigach klasycznych, takich jak Mediolan-San Remo, Strade Bianche, czy Ronde van Vlaanderen sprawiły, że jego wartość rynkowa znacznie wzrosła.

Nie od dziś wiadomo, że brytyjski zespół INEOS Grenadiers dysponuje największym budżetem w całym peletonie. Co za tym idzie, to Dave Brailsford może zaoferować van Aertowi najwyższy możliwy kontrakt. Współpracownicy Belga według doniesień Wielerflits.nl dalej prowadzą rozmowy z ekipą sponsorowaną przez petrochemicznego giganta. Jaka będzie przyszłość dwukrotnego, srebrnego medalisty mistrzostw świata w Imoli? Więcej informacji na ten temat powinniśmy poznać w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments