fot. Dirk Waem/Belga

August Jensen związał się rocznym kontraktem z ekipą NIPPO DELKO One Provence. W sezonie 2020 Norweg ścigał się w barwach Riwal Securitas Cycling Team.

August Jensen to 29-letni zawodnik, który dobrze radzi sobie w płaskim i pagórkowatym terenie. W swoim palmares ma mistrzostwo kraju do lat 23. w wyścigu ze startu wspólnego, etap Arctic Race of Norway (Jensen był też wtedy drugi w klasyfikacji generalnej), a także generalki takich wyścigów, jak GP Liberty Seguros – Trofeu Alpendre czy Kreiz Breizh Elites.

W tym roku z dobrej strony pokazał się w Saudi Tour, w którym zajął dziesiąte miejsce oraz w Paris – Tours, który ukończył na ósmej pozycji. W nowej ekipie Jensen będzie głównie pełnił rolę pomocnika.

– Jazda we francuskiej ekipie jest dla mnie nowym doświadczeniem. Ścigam się przeciwko niej od wielu lat i wiem, że kolarze i obsługa to profesjonaliści. Nie mogę doczekać się bycia częścią historii tej drużyny. Moim celem na 2021 rok jest pomoc w rozwoju ekipy, wspieranie kolegów w niektórych wyścigach, a w innych jazda na swoje konto. Chcę przekazać moje doświadczenie młodszym zawodnikom, ale jednocześnie chcę się od nich uczyć

– mówił Norweg w komunikacie prasowym nowej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments