fot. Astana Pro Team

Nowy nabytek zespołu Movistaru powoli planuje swoje starty przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2021. Kolumbijczyk ma zamiar wystartować w dwóch Wielkich Tourach, w których będzie walczyć o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej.

W wywiadzie udzielonym kolumbijskiemu radiu Antena 2 popularny „Superman” zdradził nieco planów dotyczących jego harmonogramu startów w 2021 roku w ekipie kierowanej przez Eusebio Unzué.

Obecnie pracujemy nad moim programem startów, ale wciąż mamy do podjęcia pewne decyzje. Sądzę, że rozpocznę sezon nieco później, prawdopodobnie nie wcześniej niż w marcu. Myślę, że w przyszłym roku skupię się na Tour de France i Vuelta a España

– przyznał szósty kolarz tegorocznej „Wielkiej Pętli”.

W minionym ostatnim sezonie w barwach kazachskiego zespołu Astana Pro Team Miguel Ángel López miał feralny wypadek podczas otwierającego etapu jazdy na czas wyścigu Giro d’Italia. To właśnie na ulicach Palermo Kolumbijczyk odniósł bardzo groźnie wyglądającą kontuzję, która wyłączyła go na długo z treningów.

Całe szczęście znowu czuję się dobrze, ale nie mogłem trenować przez dwa i pół miesiąca po tej kraksie. Teraz mogę, jednak znowu trenować, co zapewnia mi optymizm na przyszłość

– zakończył López.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments