fot. UCI

Podczas wczorajszego wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata we Flandrii historycznego sukcesu dokonał Biniam Ghirmay Hailu. Erytrejczyk zdobył pierwszy w historii jego kraju medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

Ostatnie miesiące w życiu urodzonego w stolicy Erytrei – Asmarze kolarza są niezwykle udane i intensywne. Na początku sierpnia po swoich dobrych występach w drużynie DELKO Biniam Ghirmay w trybie natychmiastowym dołączył do ekipy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux.

Od tamtej pory Erytrejczyk bardzo dobrze zaprezentował się podczas Tour de Pologne, gdy był jednym z najbardziej aktywnych kolarzy naszego narodowego wyścigu. Następnie reprezentant zespołu Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux pokazał swój nieprzeciętny talent w klasykach, gdy wygrywał Classic Grand Besançon Doubs (1.1) oraz był drugi Tour du Doubs (1.1). Prawdziwy popis Biniam Ghirmay dał, jednak wczoraj, na finiszu wyścigu ze startu wspólnego U23 podczas mistrzostw świata we Flandrii.

Zdobycie tego medalu wiele znaczy, dla mnie, dla mojego narodu, a także dla wszystkich mieszkańców Afryki. Jestem naprawdę dumny z mojego narodu. Muszę pogratulować całej Erytrei i wszystkim Afrykanom. Moja rodzina powiedziała mi, że na pewno zdobędę ten medal. Gdy rozpocząłem sprint, byłem trochę zdenerwowany, ale myślałem tylko o zdobyciu jednego z medali. Zrobiłem to, więc jestem zadowolony z zajętej przeze mnie pozycji

– powiedział dziennikarzom po wyścigu ze startu wspólnego zawodnik zespołu Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux.

Ponadto Biniam Ghirmay zdradził, w jakich wyścigach chciałby się w przyszłości specjalizować. Piątkowy występ na terenach Flandrii i Brabancji Flamandzkiej potwierdza, że ma on do tego spore predyspozycje.

Na ten moment nie mogę się już doczekać klasyków i niektórych pagórkowatych wyścigów. Myślę, że umiejętności sprinterskie są moją najlepszą zdolnością, jaką mam, więc pracuję nad tym, aby stać się szybszym kolarzem podczas masowych sprintów oraz przy pokonywaniu małych podjazdów

– zakończył srebrny medalista światowego czempionatu dla kolarzy poniżej 23 roku życia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments