Xandro Meurisse po czterech latach opuszcza Circus-Wanty Gobert. Nowym zespołem Belga będzie Alpecin-Fenix.

Meurisse wzbudzał zainteresowanie większych zespołów od zeszłego sezonu, kiedy świetnie zaprezentował się podczas Tour de France. W czasie ubiegłorocznej Wielkiej Pętli regularnie brał udział w ucieczkach, zajął 3. miejsce na etapie prowadzącym do La Planche des Belle Filles, a dwa razy wmieszał się także w walkę sprinterów.

Natomiast w tym roku jego największym sukcesem pozostaje zwycięstwo w Vuelta a Murcia, gdzie o 11 sekund pokonał jeżdżącego w CCC Team Josefa Cernego. Jeszcze całkiem niedawno wiele wskazywało, że trafi do World Touru, jednak ostatecznie okazało się, że zostanie w drugiej dywizji.

Mimo wszystko jego transfer do belgijskiego zespołu trzeba traktować jako krok do przodu  – w końcu w jego barwach już teraz jeżdżą tacy kolarze jak Sacha Modolo czy Petr Vakoc, a przede wszystkim Mathieu van der Poel i Tim Merlier.

W kolejnym sezonie ekipa sponsorowana przez niemiecką markę szamponów będzie jeszcze mocniejsza, bo oprócz Meurisse’a dołączy do niej m.in jeden z bardziej utalentowanych sprinterów na świecie – Jasper Philipsen. Dlatego bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku ekipa nie powinna mieć problemów z uzyskaniem zaproszenia na najbardziej prestiżowe wyścigi, nawet jeśli chęci startu nie zadeklaruje Van der Poel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments