Foto: Circus-Wanty Gobert Pro Team

Ostatnie 3 sezony były niezmiernie udane dla Xandro Meurisse’a. Belg zanotował wiele dobrych wyników, co obecnie chce wykorzystać, przechodząc do jednej z ekip World Tour.

Dla fanów kolarstwa na całym świecie, Xandro Meurisse jest przede wszystkim liderem ekipy Circus – Wanty Gobert, którego stać na naprawdę dobre rezultaty w wyścigach etapowych. Już niedługo jego postrzeganie powinno się jednak zmienić. 28-letni Belg jest bowiem zdecydowany na przejście do jednej z ekip World Tour.

Decyzję zawodnika potwierdzili już włodarze jego dotychczasowego zespołu. W rozmowie z Rtbf przyznali oni, że potencjalna oferta przedłużenia kontraktu nie została mu nawet przedstawiona, gdyż jest on przekonany, że znajdzie dla siebie miejsce na najwyższym szczeblu.

Nie da się ukryć, że podejście samego zawodnika także jest uzasadnione. Według informacji podawanych przez cyclingpro.net, Belgiem interesuje się już ekipa Deceuninck – QuickStep, gdzie z pewnością by świetnie pasował. Na stole miała się jednak pojawić także oferta ekipy Cofidis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments