Team Sunweb zamierza utrzymać swój status zdecydowanie najmłodszej drużyny w peletonie. Trzyletni kontrakt z ekipą podpisał Kevin Vermaerke.

Niemcy nie biorą kota w worku, ponieważ Amerykanin już od jakiegoś czasu przebywa na stażu w ich zespole. Zdążył nawet wystąpić w Tour de l’Ain. Tam jeździł co prawda dość dyskretnie, ale i tak zdołał przekonać szefów Sunwebu, że warto podpisać z nim kontrakt.

Wcześniej zawodnik jeździł w barwach Hagens Berman Axeon – zespołu Axela Merckxa, który od lat uchodzi za jedną z największych fabryk kolarskich talentów. W ciągu ostatnich kilku sezonów wyszli z niej m.in.: Joao Almeida, Eddie Dunbar, Neilson Powless, Tao Geonghegan Hart czy Jasper Philipsen.

W barwach tej ekipy wygrał Liege-Bastogne-Liege U23, zajął 4. miejsce w GP Lillehammer, a także wystąpił w Tour of Utah.

Awans do World Touru to coś, o czym marzyłem odkąd po raz pierwszy wsiadłem na rower. W zeszłym roku Sunweb zaprosił mnie na ich grudniowy obóz treningowy w Calpe i bardzo spodobała mi się atmosfera panująca w drużynie. Czułem się mile powitany, a jeszcze przyjemniejsze było to, że mogłem na własnej skórze przekonać się, jak dobrze zorganizowany jest ten zespół. 

Wiem, że od kilku sezonów Sunweb bardzo mocno skupia się na rozwijaniu młodych kolarzy. Oferuje nam kontrakty, wystawia w wyścigach i obserwuje, jak wyglądają nasze postępy, a następnie zbiera ich owoce. Myślę, że Sunweb to dla mnie najlepszy możliwy wybór na tym etapie kariery.

– mówił młody kolarz, który już za w niedzielę stanie na starcie kolejnego wyścigu – Tour de Wallonie.

Vermaerke jest już kolejnym kolarzem, którego pozyskanie ogłosił w ostatnim czasie Team Sunweb. Szeregi niemieckiej ekipy mają w przyszłym sezonie zasilić także Romain Bardet, Marco Brenner i Andreas Leknessund. W tym gronie za doświadczonego kolarza można uznać jedynie Francuza – dla dwóch pozostałych jest to pierwszy kontrakt w World Tourze – mają kolejno 17 i 21 lat.

Wszystko wskazuje więc na to, że Sunweb także w przyszłym roku będzie zdecydowanie najmłodszą ekipą w World Tourze – obecnie jej średnia wieku wynosi 24,2 lata, a więc o ponad dwa lata mniej niż drugiego pod tym względem UAE Team.

Poprzedni artykułXandro Meurisse atakuje World Tour
Następny artykułTour Bitwa Warszawska 1920: Leysen na solo
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments