fot. UAE Team Emirates

Jeden z największych talentów świata, 18-letni Jan Christen, jednak nie będzie związany wyłącznie z UAE Team Emirates. Choć Szwajcar podpisał kontrakt z tą ekipą do końca 2027 roku to nie trafi do niej bezpośrednio z juniorskiego zaplecza w postaci Pogi Team, a najpierw spędzi rok w kuźni talentów Hagens Berman Axeon.

W UAE Team Emiates od początku zakładano spokojny rozwój młodego Szwajcara, acz miał on być dokonywany w 100% w ramach struktur zespołu. Ostatecznie jednak ten pomysł nieco zmodyfikowano, a 18-latek na rok trafi do „zewnętrznej” ekipy jaką jest amerykański Hagens Berman Axeon. Przełajowy mistrz świata juniorów czy zdobywca złota w ramach szosowych mistrzostw Europy zdaje się cieszyć tą perspektywą.

Dla mnie Hagens Berman Axeon to najlepsze miejsce do rozwoju i zdobycia doświadczenia, którego będę potrzebować w przyszłości. Mogę wygrać wszystkie rodzaje wyścigów, czy to na płaskim terenie, na pagórkach czy w górach. Lubię trudne wyścigi, w których mogę jechać ofensywnie. Lubię przekraczać swoje granice, zwłaszcza na stromych podjazdach. Chcę się doskonale przygotować do awansu do UAE Team Emirates. Moim głównym celem na następny sezon są wiosenne klasyki, a potem chcę być w najwyższej formie na Baby Giro i Tour de l’Avenir

— zdradza Jan Christen.

Tak długi kontakt jak Szwajcar w UAE Team Emirates ma tylko dwóch innych kolarzy – Tadej Pogačar oraz cieszący się umową jeszcze o rok dłuższą, bo aż do końca 2028 roku Juan Ayuso.

Poprzedni artykułPrzełajowy Puchar Świata 2022/23: Błotniste Gavere kolejnym przystankiem cyklu
Następny artykułIntermarché – Circus – Wanty pokazało nowe, odmienione stroje
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments