Senne Leysen wygrał 3. etap Tour Bitwa Warszawska 1920. Zawodnik Alpecin-Fenix samotnie dojechał do mety i został nowym liderem wyścigu.

Tym razem peleton Tour Bitwa Warszawska 1920 wjechał do Nasielska. Stamtąd miał przyjechać do Nowego Dworu Mazowieckiego, by po chwili wrócić do tego niespełna 8-tysięcznego miasteczka i przejechać tam aż siedem rund. Cała trasa liczyła sobie łącznie 134 kilometry i prowadziła po praktycznie całkowicie płaskim terenie, co jednak nie oznaczało, że będzie łatwo, ponieważ zawodnicy musieli pokonać kilka odcinków szutrowych.

Na początku tempo narzucane przez peleton było dość mocne, więc o załapanie się do ucieczki nie było łatwo. Ostatecznie udało się to Christopherowi Hutsowi (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Abramowi Stockmanowi (Team SKS Sauerland NRW) i Giacomo Ballabio (Iseo Serrature – Rime – Carnovali). Tyle że panowie szybko zostali dogonieni – nie dojechali nawet do rozpoczęcia pierwszej rundy, na której znajdowała się druga lotna premia, na której można było zdobyć trzysekundową bonifikatę.

Ta ostatecznie padła łupem Patryka Stosza. Zawodnik Vostera, który zaledwie tydzień temu wygrał klasyfikację górską Tour de Pologne został dzięki temu wirtualnym liderem wyścigu.

Kolejne kilometry również były bardzo chaotyczne. Główna grupa stawała się coraz mniejsza, na co wpływ miały ciągłe próby odjazdów. Najlepiej w tym całym chaosie odnalazł się Senne Leysen (Alpecin-Fenix), który zaatakował na kilkanaście kilometrów przed metą, utrzymał przewagę i samotnie wjechał na kreskę. Niedługo po nim przyjechała zaledwie kilkunastoosobowa grupa – z Bernasem, ale za to bez Stosza, który na ostatnim okrążeniu zaliczył defekt.

Wyniki 3. etapu Tour Bitwa Warszawska 1920:

01 Senne Leysen Leader jersey Alpecin-Fenix 02:44:54
02 Jarne Van De Paar Youth jersey Lotto – Soudal U23 + 07
03 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 07
04 Harry Sweeny Lotto – Soudal U23 + 07
05 Ward Vanhoof Lotto – Soudal U23 + 07
06 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 07
07 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 07
08 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 07
09 Jan Barta Elkov – Kasper + 07
10 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 07
11 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 07
12 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 07
13 Matvey Nikitin Vino – Astana Motors + 07
14 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 07
15 Pawel Bernas Mazowsze – Serce Polski + 07
16 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 07
17 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 07
18 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 07
19 Jakub Murias Voster ATS Team + 07
20 Ruben Apers Lotto – Soudal U23 + 07
21 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 07
22 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 07
23 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 07
24 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 07
25 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 15
26 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 15
27 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 15
28 Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 20
29 Emil Toudal BHS – PL Belton Bornholm + 41
30 Jakub Otruba Elkov – Kasper + 47
31 Matej Zahalka Elkov – Kasper + 47
32 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 07
33 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 47
34 Norbert Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 47
35 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 01:13
36 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 01:13
37 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:13
38 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 01:13
39 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:13
40 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 01:18
41 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 01:18
42 Adrian Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 07
43 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:25
44 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:25
45 Patryk Stosz Sprint jersey Voster ATS Team + 07
46 Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 02:07
47 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:13
48 Arne Marit Lotto – Soudal U23 + 07
49 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 03:13
50 Frederik Muff BHS – PL Belton Bornholm + 03:45
51 Tobiasz Pawlak Mazowsze – Serce Polski + 03:45
52 Nikodemus Holler Bike Aid + 03:45
53 Adrian Kurek Mazowsze – Serce Polski + 03:45
54 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 03:45
55 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 03:45
56 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 04:08
57 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 04:44
58 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 04:51
59 Mads Rahbek BHS – PL Belton Bornholm + 04:51
60 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 04:51
61 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 04:51
62 Jesse De Rooij Bike Aid + 04:51
63 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 04:57
64 Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang + 04:57
65 Cyrille Thiery Swiss Racing Academy + 04:57
66 Thery Schir Swiss Racing Academy + 04:57
67 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 05:04
68 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 05:55
69 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 05:55
70 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 05:55
71 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:55
72 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 05:58
73 Matthias Schnapka Bike Aid + 05:58
74 Sébastien Grignard Lotto – Soudal U23 + 05:58
75 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 05:58
76 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 05:58
77 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 05:58
78 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 05:58
79 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 05:58
80 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 05:58
81 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 05:58
82 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 05:58
83 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 05:58
84 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 05:58
85 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 05:58
86 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 06:06
87 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:11
88 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 06:11
89 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 06:48
90 Frederik Jensen BHS – PL Belton Bornholm + 07:29
91 Joshua Gudnitz BHS – PL Belton Bornholm + 07:29
92 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 08:12
93 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:12
94 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 08:21
95 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 08:26
96 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 08:28
97 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 08:28
98 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:28
99 Stepan Astafyev Vino – Astana Motors + 08:28
100 Daniil Pronskiy Vino – Astana Motors + 08:28
101 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 08:28
102 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 08:28
103 Alan Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 08:51
104 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 09:26
105 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 09:26
106 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 09:26
107 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 09:26
108 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09:26
109 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 09:26
110 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 09:26
111 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 09:26
112 Julian Braun Team SKS Sauerland NRW + 09:26
113 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 09:26
114 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 11:16
115 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 11:16
116 Daniel Bichlmann Bike Aid + 11:16
117 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 12:06
118 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 13:11
119 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 13:11
DNF Patryk Biel Velo Schils Interbike RT
DNF Matthew Carter Velo Schils Interbike RT
DNF Frantisek Sisr Elkov – Kasper
DNF Martin Ford Velo Schils Interbike RT
DNF Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Alexandr Semenov Vino – Astana Motors

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

01 40 Senne Leysen Alpecin-Fenix 07:10:07
02 – Jarne Van De Paar Lotto – Soudal U23 + 05
03 4 Patryk Stosz Voster ATS Team + 07
04 3 Pawel Bernas Mazowsze – Serce Polski + 09
05 1 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 10
06 2 Timon Rüegg Swiss Racing Academy + 12
07 2 Adrian Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 13
08 1 Ruben Apers Lotto – Soudal U23 + 14
09 6 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 15
10 3 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 15
11 6 Marcel Meisen Alpecin-Fenix + 16
12 6 Jan Barta Elkov – Kasper + 16
13 20 Ward Vanhoof Lotto – Soudal U23 + 16
14 7 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 17
15 10 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 17
16 10 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 18
17 14 Harry Sweeny Lotto – Soudal U23 + 18
18 18 Jakub Murias Voster ATS Team + 18
19 19 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 19
20 25 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 20
21 21 Matvey Nikitin Vino – Astana Motors + 21
22 25 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 22
23 30 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 23
24 30 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 23
25 31 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 24
26 24 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 30
27 25 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 31
28 33 Mick Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 46
29 11 Emil Toudal BHS – PL Belton Bornholm + 54
30 16 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 01:01
31 17 Jakub Otruba Elkov – Kasper + 01:02
32 31 Samuel Gaze Alpecin-Fenix + 01:06
33 25 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 01:20
34 7 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 01:24
35 45 Rick Pluimers Jumbo-Visma Development Team + 01:28
36 7 Erik Bergström Frisk Bike Aid + 01:32
37 22 Leonardo Marchiori NTT Continental Cycling Team + 01:33
38 15 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:35
39 27 Matej Zahalka Elkov – Kasper + 01:38
40 46 Antoine Benoist Alpecin-Fenix + 02:06
41 21 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:09
42 40 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 02:40
43 49 Arne Marit Lotto – Soudal U23 + 02:56
44 26 Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 03:00
45 45 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 03:15
46 14 Yves Lütolf Swiss Racing Academy + 03:24
47 10 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 03:25
48 19 Adrian Kurek Mazowsze – Serce Polski + 03:56
49 10 Nikodemus Holler Bike Aid + 03:58
50 46 Norbert Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 04:08
51 16 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 04:36
52 22 Mads Rahbek BHS – PL Belton Bornholm + 05:02
53 9 Jesse De Rooij Bike Aid + 05:05
54 5 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 05:06
55 36 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 05:06
56 19 Giacomo Ballabio Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:06
57 35 Thery Schir Swiss Racing Academy + 05:07
58 25 Sebastiano Mantovani Iseo Serrature Rime Carnovali + 05:16
59 13 Frederik Hähnel KED Stevens Radteam Berlin + 05:38
60 28 Tobiasz Pawlak Mazowsze – Serce Polski + 05:44
61 10 Christopher Hatz Hrinkow Advarics Cycleang + 05:50
62 15 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 05:57
63 47 Maurice Ballerstedt Jumbo-Visma Development Team + 06:03
64 44 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 06:05
65 54 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 06:05
66 38 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 06:09
67 39 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 06:12
68 10 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 06:14
69 57 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 06:19
70 19 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:26
71 11 Lukas Rüegg Swiss Racing Academy + 06:41
72 4 Sébastien Grignard Lotto – Soudal U23 + 06:50
73 1 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:52
74 13 Cyrille Thiery Swiss Racing Academy + 06:55
75 40 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 06:59
76 – Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 07:08
77 1 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 07:16
78 6 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 07:31
79 6 Per Münstermann Team SKS Sauerland NRW + 07:42
80 9 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 07:54
81 21 Frederik Muff BHS – PL Belton Bornholm + 08:22
82 18 Frederik Nybo Eriksen NTT Continental Cycling Team + 08:32
83 73 Alan Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 08:58
84 19 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 09:02
85 8 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 09:08
86 17 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 09:20
87 11 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 09:27
88 11 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 09:30
89 86 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09:31
90 76 Emil Lindgren Leopard Pro Cycling + 09:34
91 67 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 09:36
92 37 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 09:43
93 36 Andreas Lund Andresen Team Synch-Giant + 09:43
94 11 Riccardo Bobbo NTT Continental Cycling Team + 09:57
95 22 Franz Werner LKT Team Brandenburg + 10:20
96 5 Sebastian Schmiedel LKT Team Brandenburg + 10:27
97 6 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10:41
98 19 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 10:45
99 65 Lukas Baldinger Team SKS Sauerland NRW + 11:27
100 6 Mattias Nordal Team Synch-Giant + 11:43
101 4 Michael Konczer Hrinkow Advarics Cycleang + 11:50
102 2 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:17
103 – Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 14:08
104 3 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 14:15
105 24 Kasper Viberg Søgaard Team Synch-Giant + 14:35
106 2 Oskar Gebauer KED Stevens Radteam Berlin + 15:44
107 3 Matthias Schnapka Bike Aid + 18:34
108 4 Joshua Gudnitz BHS – PL Belton Bornholm + 20:36
109 5 Frederik Jensen BHS – PL Belton Bornholm + 21:05
110 1 Daniel Bichlmann Bike Aid + 21:24
111 2 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 21:35
112 5 Stepan Astafyev Vino – Astana Motors + 22:12
113 5 Daniil Pronskiy Vino – Astana Motors + 22:13
114 1 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 23:04
115 9 Magnus Henneberg Team Synch-Giant + 24:08
116 9 Julian Braun Team SKS Sauerland NRW + 25:07
117 5 Philipp Plambeck KED Stevens Radteam Berlin + 25:08
118 2 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 25:57
119 8 Alex Vogel Swiss Racing Academy + 26:02