Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Tour de France nie stanie na starcie przedostatniego, czwartego etapu Critérium du Dauphiné.

O wycofaniu się Kolumbijczyka poinformowali organizatorzy wyścigu za pośrednictwem oficjalnego profilu wyścigu Critérium du Dauphiné 2020 na Twitterze.

Przed startem pytany o powody tej decyzji Egana Bernala był Geraint Thomas. Popularny „G” wyjaśnił dlaczego Kolumbijczyk nie będzie się dziś ścigać.

Egan czuję trochę ból pleców i najlepszą rzeczą dla niego będzie po prostu wyluzować. Do Tour de France jest tak blisko, że ważne jest, aby być tam w 100% gotowym. Nie sądzę, że jest to poważny problem, po prostu lepiej być ostrożnym. Wcześniej przejechał już dwa wyścigi, więc ma w nogach kilometry wyścigowe, których potrzebuje. Chodzi tylko o to, aby upewnić się, że wszystko jest w 100% w porządku i że nie ma żadnych problemów

– powiedział Walijczyk.

Poprzedni artykułFausto Masnada jeszcze dziś może dołączyć do Deceuninck Quick-Step
Następny artykułXandro Meurisse atakuje World Tour
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments