fot. Lotto Soudal, Twitter

Zespół prowadzony przez Marca Searganta podpisał kontrakty z dwoma Belgami: Florianem Vermeerschem oraz Viktorem Verschaeve, którzy jednak nie będą częścią zespołu od początku sezonu 2020.

 20-letni Vermeersch, który jest mistrzem swojego kraju ze startu wspólnego w U23 dołączy do dorosłej ekipy od 1 czerwca przyszłego roku. Sam zainteresowany jest zachwycony możliwością startów w belgijskiej ekipie.

To idealna możliwość, aby dołączyć do zespołu ścigającego się na poziomie World Tour. Przez kilka miesięcy następnego sezonu będę mógł występować w swojej koszulce mistrza Belgii. Z drugiej strony będę mógł w spokoju przygotować się na przejście na wyzszy poziom bez żadnego pośpiechu. Jestem pewien, że rozwinę się jako zawodnik. Obecnie podczas zgrupowania drużyny mam możliwość wspólnie trenować z takimi mistrzami jak Philippe Gilbert, John Degenkolb, Caleb Ewan i Tim Wellens. Znałem tych gości tylko z ekranu telewizora. Teraz jestem z nimi w zespole. Już wiele się od nich nauczyłem. Zawsze marzyłem, aby zostać zawodowym kolarzem. Moje marzenie się spełniło

– powiedział Belg.

Natomiast Viktor Verschaeve jest utalentowanym „góralem”, który dołączy do ekipy Lotto Soudal. Do największych sukcesów 21-letniego Belga należy druga lokata w Liège-Bastogne-Liège dla młodzieżowców. Oprócz tego Verschaeve dobrze radził sobie w wyścigach etapowych, takich jak „Baby Giro” oraz Ronde de l’Isard. Obydwa wyścigi kończył pod koniec pierwszej dziesiątki „generalki”. Do belgijskiego zespołu młody zawodnik dołączy dopiero od sezonu 2021.

W roku 2020  nie będę musiał się zajmować poszukiwaniem ekipy. Mimo, że nie będę się tym stresować będzie to dla mnie sezon pełen ambicji. Teraz na Majorce trenując z zawodowcami każdego dnia jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko jest tutaj profesjonalne. Wyżywienie, rowery, specjalistyczne treningi – wszystko jest rozłożone na detale. Nie mogę się doczekać startu sezonu

– przyznał 21-latek.

Obydwaj młodzi zawodnicy zanim dołączą na dobre do składu dorosłej ekipy będą kontynuować swoje starty w młodzieżowej filii belgijskiego zespołu, czyli Lotto Soudal U23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments