Fot. Artur Machnik / Naszosie.pl

Po fiasku stworzenia węgierskiej drużyny Epowers Factory Team wydawało się, że doświadczony Włoch zakończy swoją przygodę z zawodowym sportem. Wiele wskazuje na to, że może on zakotwiczyć w Cambodia Cycling Academy.

48-latek pochodzący z San Bonifacio prawdopodobnie będzie kontynuował swoją przygodę w zawodowym peletonie w roli zawodnika. Według informacji podawanych przez DirectVélo nawiązała z nim kontakt nowo utworzona drużyna, która jest zarejestrowana w Kambodży.

Cambodia Cycling Academy to nowy projekt kierowany przez Patricka Aurignaca, z którym Rebellin współpracował w ostatnich dwóch sezonach w zespołach Sovac i Meridiana Kamen Team. Swoją główną bazę ma mieć zlokalizowaną w południowej części Francji. Jej głównym zadaniem będzie promocja kolarzy pochodzących z Kambodży. W składzie ma się znaleźć siódemka lokalnych zawodników. Kalendarz kontynentalnej drużyny według menedżera zespołu ma być zróżnicowany i obejmować wyścigi w Azji, Europie, Afryce i obu Amerykach.

Podpisanie kontraktu z takim znanym zawodnikiem jak Davide Rebellin, który w 2004 roku wygrał cały „ardeński tryptyk” umożliwi ekipie uzyskanie większej liczby zaproszeń na wyścigi. Jeśli powyższe informacje się potwierdzą popularny „Dziadek” rozpocznie w 2020 roku swój 28 sezon jako zawodowy kolarz. Przypomnijmy, że w latach 2013-2016 Davide reprezentował barwy CCC Sprandi Polkowice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments