fot. Cofidis

Ekipa Total Direct Energie postanowiła dodatkowo poszerzyć swój skład. Nowe kontrakty z francuskim zespołem podpisali Leonardo Bonifazio i Geoffrey Soupe.

Z wymienionej dwójki bardziej znanym zawodnikiem wydaje się być Soupe, który ostatnie lata spędził w ekipie Cofidis, gdzie nie odnosił żadnych sukcesów. Francuz z pewnością jest jednak lepiej zapamiętany jako rozprowadzający Arnaud Demare’a, który w 2012 roku omal nie wygrał etapu Giro d’Italia.

W przypadku Bonifazio wpływ na transfer z pewnością miał jego brat, Niccolo, który przedłużył umowę z Total Direct Energie do końca sezonu 2021. Leonardo jest jednak zawodnikiem, który przez swoją karierę niewiele osiągnął. Świadczy o tym choćby fakt, że w wieku 28 lat przyszło mu odjechać jedynie jeden pełen sezon w zawodowym peletonie w barwach ekipy Sangemini – Trevigiani.

Jak wiadomo, dzięki zwycięstwie w klasyfikacji zespołów drugiej dywizji, ekipa Total Direct Energie ma możliwość wystartować we wszystkich wyścigach World Tour w sezonie. Jest to jednak prawo, a nie obowiązek, jak w przypadku ekip World Tour.