Fot. Assos Switzerland

Znana z zaawansowania technicznego szwajcarska marka ASSOS of Switzerland rozwija swoją kolekcję EQUIPE by sprostać wymaganiom kolarzy poszukujących ultralekkich materiałów i aerodynamicznego kroju.

Przetestowane przez najlepszych kolarzy w zawodowym peletonie kolekcja ta zrodziła się z pasji do ścigania i składają się na nią:

EQUIPE RS Spring Fall Aero SS Jersey

Na wyścigach, które zamykają sezon lub go otwierają lekkie, letnie koszulki zwyczajnie się nie sprawdzają. Zimny wiatr i niższa temperatura wymuszają dodatkową ochronę termiczną naszych najważniejszych organów i właśnie wtedy nasza wiosenno-jesienna koszulka z krótkim rękawem sprawdza się najlepiej. Tą lekką, termiczną koszulkę wyróżnia technologia regulacji temperatury poprzez dwa wloty powietrza w przedniej części ramion.

 

To należące ekskluzywnie do ASSOSa rozwiązanie pozwala na dojście chłodnego powietrza między dwie warstwy materiału w przedniej części koszulki. Spytacie zapewne – dlaczego po prostu nie rozpiąć zamka? Jadąc na granicy własnych możliwości w warunkach wyścigowych rozpięcie koszulki nie zawsze jest możliwe, a niezbędne jest odprowadzenie nadwyżek ciepła. To rozwiązanie pozwala na regulację temperatury ciała bez konieczności poświęcania naszej aerodynamicznej sylwetki.

EQUIPE RS Spring Fall Jacket

Zamazując granice pomiędzy termiczną koszulką z długim rękawem, a lekkim softshellem Spring Fall Jacket ustala nową kategorię odzieży wyścigowej przeznaczonej na wiosenno-jesienne warunki. Na chłodniejsze dni gdy koszulka termiczna w połączeniu z rękawkami i kamizelką przestaje się sprawdzać stworzyliśmy cieplejszą opcję.

Nasza kurtka Equipe RS Spring Fall Jacket blokuje zimno tworząc izolowaną „kieszonkę powietrza” między warstwami materiału. Pozostaje ona dzięki temu niezwykle oddychalna, nawet gdy przez cały dzień ścigamy się w pełnym tempie. Dwa wloty powietrza w przedniej części ramion zapobiegają przegrzewaniu się bez konieczności rozpinania.

EQUIPE RS Spring Fall Bib Shorts S9

Te zbudowane na bazie platformy S9 spodenki wypełniają dzięki ich aerodynamicznemu krojowi i izolującym materiałom lukę między lekkimi, letnimi spodenkami a jesiennymi spodniami za kolano. Gdy letnie spodenki przestają wystarczać, a nie jesteś do końca gotowy by sięgać po dłuższe spodnie wybór pada na EQUIPE RS Spring Fall Bib Shorts S9.

Wykorzystujące rozwiązania znane z naszych sprawdzonych spodenek EQUIPE RS S9 i wzbogacone o izolujące materiały spodenki te pozwolą Ci utrzymać ciepło w okresie przejściowym przed nadejściem prawdziwych chłodów.

EQUIPE RS Spring Fall Aero Gilet

Dzięki minimalistycznej konstrukcji i kroju dającemu uczucie drugiej skóry kamizelka EQUIPE RS Aero Gilet zapewnia ochronę termiczną naszego rdzenia w warunkach wiosenno-jesiennych. Podczas wyścigu mniej często znaczy więcej w przypadku warstw, które na siebie zakładamy. W przeciwieństwie do cienkiej kamizelki przeciwwiatrowej Aero Gilet jest szczególnie przystosowana do wymogów ścigania się na pełnym gazie w ciągle zmieniających się warunkach.

Ta wszechstronna kamizelka zbudowana jest z technicznego, trójwarstwowego softshellu w przedniej części i lekkiego, oddychającego materiału na plecach. Chroni nas dzięki temu przed zimnym wiatrem i opadami pozwalając jednocześnie na zatrzymania ciepła wokół Waszego rdzenia bez jego przegrzewania. EQUIPE RS Spring Fall Aero Gilet pozwoli Wam zachować ciepło tak długo jak Wasza jazda będzie tego wymagała.

Nowa kolekcja zawiera także aktualizację obecnej w ofercie kurtki przeciwdeszczowej EQUIPE RS Rain Jacket i dodatkowe akcesoria kompletujące ubiór. Dostępna już teraz w sklepach.

Dowiedz się więcej o pełnej kolekcji wchodząc na www.assos.com/equipe-rs-23

W Polsce odzież Assos kupicie m.in. w Salonie Rowerowym NaSzosie > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments