@CyclingphotoLIV

Krótko trwała przygoda Karela Vacka z prokontynentalnym Hagens Berman Axeon. Po zaledwie roku spędzonym w amerykańskiej ekipie młody zawodnik schodzi do drugiej dywizji.

Czech zatrudnienie w ekipie Axela Merckxa znalazł po tym jak w 2018 roku zaliczył dziewięć zwycięstw i zajął pierwsze miejsce we włoskim rankingu juniorów. Niestety nie poszedł w ślady swojego rówieśnika – Remco Evenepoela i nie poradził sobie w nowym zespole.

Chcę podziękować Axelowi Merckxowi za daną mi szansę. Niestety to był bardzo ciężki rok. Mieliśmy drobne problemy, przez które nie byłem w stanie wypełnić swojego planu startowego. Byłem też w słabej formie fizycznej, co przełożyło się na niewielką ilość startów. Jeśli chcę ścigać się na wysokim poziomie, muszę to zmienić, dlatego wydaje mi się, że Team Colpack będzie dobrym wyborem.

– mówił Czech stronie internetowej włoskiej grupy.

Faktycznie wiele wskazuje na to, że w nowym zespole Vacek otrzyma znacznie więcej szans. Tak jak w Hagens Berman Axeon był jednym z najmłodszych, tak w Team Colpack będzie, pomimo swoich 19 lat jednym z najstarszych zawodników, ponieważ ekipa składa się praktycznie z samych 18-latków. Na jego korzyść może działać także fakt, że wraca do Bergamo, gdzie spędził dwa lata podczas swojej przygody z juniorskim Team Giorgi.

W nowym zespole spotka m.in Antonio Tiberiego – mistrza świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas i Andreę Piccoliego – jednego z czołowych juniorów tego sezonu. Jeśli będzie się wyróżniał na ich tle, to prawdopodobnie w przyszłym roku zobaczymy go w znacznie lepszej ekipie.

 

 

Poprzedni artykułASSOS poszerza kolekcję EQUIPE o produkty do jazdy w chłodniejszych warunkach
Następny artykułMathieu Van der Poel nie będzie bronił tytułu w Amstel Gold Race. Dlaczego?
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments