fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Team Ineos przedłużył kontrakty z kolejnymi zawodnikami. Są nimi Vasil Kiriyenka i Sebastian Henao, którzy będą kontynuować swoje długie już współprace z brytyjską grupą.

Białorusin przedłużył umowę z Team Ineos o kolejny rok. Kiriyenka jeździ w tej grupie od 2013 roku, kiedy to przyszedł z Movistar Team. Mistrz świata w jeździe na czas z 2015 roku w barwach brytyjskiej grupy sięgnął po zwycięstwa na Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Reprezentant Białorusi stracił blisko połowę zakończonego sezonu przez problemy z sercem. Zdołał jednak wygrać czasówkę na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Wystartował także w Vuelcie, ale nie ukończył 18. etapu.

Cieszę się, że podpisałem kontrakt na kolejny rok. Siedem lat spędzonych dotychczas w tym zespole dało mi bezcenne doświadczenie. Daje mi to szansę na radość, kiedy koledzy odniosą sukces lub kiedy sam wykorzystam szansę na wygraną

– przyznał Vasil Kiriyenka.

Team Ineos ogłosił także przedłużenie umowy o dwa lata z Sebastianem Henao. 26-latek jest związany z Team Ineos, czy wcześniej z Team Sky, od 2014 roku, czyli od początku swojej kariery w World Tourze. Głównie jest pomocnikiem na górskich etapach. Wystartował w sześciu Wielkich Tourach i wszystkie z nich ukończył. Jednak nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa w zawodowej karierze.

Chcę nadal doskonalić swoje umiejętności w wyścigach wieloetapowych, a szczególnie w Wielkich Tourach. Mam coraz większe doświadczenie i mogę wnieść więcej do zespołu. Od pierwszego sezonu czuję się tutaj jak w domu – to moja druga rodzina

– przyznał 26-letni Kolumbijczyk.