Foto: Team Ineos

Dwóch zawodników, którzy w ostatnich sezonach reprezentowali barwy ekipy INEOS Grenadiers podpisało kontrakty z drużyną Astana Qazaqstan Team.

Zarówno Sebastian Henao, jak i Leonardo Basso w ekipie kierowanej przez Dave’a Brailsforda pełnili funkcje pomocników dla swoich liderów. Kolumbijczyk, który od 2014 roku był częścią brytyjskiej drużyny pięciokrotnie brał udział w wyścigu Giro d’Italia oraz kilkukrotnie kończył wyścigi etapowe w czołowej dziesiątce. 28-letni zawodnik był, między innymi trzeci w Le Tour de Langkawi (2015), szósty w Arctic Race of Norway (2016), a w tym sezonie zajął ósmą lokatę w Volta ao Algarve. Kontrakt Henao z kazachskim zespołem ma trwać do końca 2022 roku.

Natomiast w przypadku Leonardo Basso umowa z grupą Astana Qazaqstan Team podpisana została na kolejne dwa sezony. Palmarès Włocha jest znacznie uboższe niż jego kolumbijskiego kolegi. 27-letni kolarz, który częścią ekipy INEOS Grenadiers (wcześniej Sky) od 2018 roku skupiał się przede wszystkim na wyścigach klasycznych, gdzie zyskał on nieco doświadczenia, które ma zaprocentować w startach pod skrzydłami zespołu Alexandra Vinokurova.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments