Foto: Arne Mill

Zwycięstwem Marty Bastianelii zakończył się wyścig Gran Premio Bruno Beghelli kobiet. Włoszka okazała się najszybsza na finiszu z grupy.

Największą trudnością wyścigu był podjazd na Zappolino. Na rundach dookoła Monteveglio podjazd był pokonywany sześciokrotnie. Trasa liczyła niecałe 80 kilometrów.

Na starcie stanęła Anna Plichta (Trek-Segafredo). Ucieczkę stworzyły: Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo), Franziska Koch (Team Sunweb), Nikola Noskova (Bigla Pro Cycling), Rosella Ratto (BTC City Ljubljana) i Sheyla Guttierez (Reprezentacja Hiszpanii).

Pomimo trudnej trasie doszło do finiszu z grupy. Wygrała Marta Bastianelli, która w tym wyścigu jechała dla reprezentacji Włoch. Drugie miejsce zajęła Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg), a trzecia była Chiara Consonni (Valcar Cylance Cycling).

Wyniki:

1 BASTIANELLI Marta Italy 125 80 1:57:21
2 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 85 56 ,,
3 CONSONNI Chiara Valcar Cylance Cycling 70 32 ,,
4 ANDERSEN Susanne Team Sunweb 60 24 ,,
5 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 50 20 ,,
6 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling 40 16 ,,
7 GUTIÉRREZ Sheyla Spain 35 12 ,,
8 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women 30 8 ,,
9 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar Cylance Cycling 25 7 ,,
10 FIDANZA Arianna Eurotarget – Bianchi – Vittoria 20 6 ,,
11 MOBERG Emilie Norway 15 5 ,,
12 LELEIVYTĖ Rasa Aromitalia Vaiano 10 3 ,,
13 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5 ,,
14 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 5 ,,
15 SHEKEL Olga Astana Womens Team 5 ,,
16 VIECELI Lara WNT-Rotor Pro Cycling 3 ,,
17 HOSKING Chloe Alé Cipollini 3 ,,
18 REUSSER Marlen WCC Team 3 ,,
19 TOMASI Laura Top Girls Fassa Bortolo 3 ,,
20 VOLLERING Demi Parkhotel Valkenburg 3 ,,
21 ERIĆ Jelena Alé Cipollini 3 ,,
22 BERTIZZOLO Sofia Italy 3 ,,
23 CHURSINA Anastasiia BTC City Ljubljana 3 ,,
24 NOSKOVÁ Nikola Bigla Pro Cycling 3 ,,
25 LIPPERT Liane Team Sunweb 3 ,,
26 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
27 CIPRIANI Carmela Aromitalia Vaiano ,,
28 BALDUCCI Michela Aromitalia Vaiano ,,
29 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
30 FAHLIN Emilia FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
31 VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
32 CAMPBELL Teniel WCC Team ,,
33 CHABBEY Elise Bigla Pro Cycling ,,
34 GARCIA Mavi Spain ,,
35 LEPISTÖ Lotta Trek-Segafredo Women ,,
36 SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling ,,
37 VAN TWISK Abigail Trek-Segafredo Women ,,
38 VAN NECK Melissa Bepink ,,
39 BANKS Elizabeth Bigla Pro Cycling ,,
40 COSENTINO Caris Born To Win ,,
41 BORGHESI Letizia Aromitalia Vaiano ,,
42 KOCH Franziska Team Sunweb ,,
43 RODRÍGUEZ Gloria Spain ,,
44 GOROSTIZA ULLOA Aroa Nicole Bizkaia Durango ,,
45 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
46 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
47 FISHER-BLACK Niamh Bigla Pro Cycling ,,
48 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
49 SILVESTRI Debora Eurotarget – Bianchi – Vittoria ,,
50 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
51 AALERUD Katrine Norway ,,
52 GUARISCHI Barbara Italy ,,
53 GUDERZO Tatiana Bepink ,,
54 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
55 ROSSATO Beatrice Eurotarget – Bianchi – Vittoria ,,
56 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
57 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
58 CAVALLI Marta Valcar Cylance Cycling ,,
59 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana ,,
60 NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
61 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
62 MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
63 MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
64 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg ,,
65 MERINO Eider Spain ,,
66 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team ,,
67 LORVIK Ingrid Norway ,,
68 ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling ,,
69 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
70 HEINE Vita Norway ,,
71 MARTURANO Greta Top Girls Fassa Bortolo ,,
72 SESSI Arianna Born To Win ,,
73 ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
74 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
75 PITEL Edwige Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
76 GASPARINI Alice Eurotarget – Bianchi – Vittoria ,,
77 RATTO Rossella BTC City Ljubljana ,,
78 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
79 CANVELLI Vania Bepink ,,
80 SPRATT Amanda Mitchelton-Scott ,,
81 PERINI Chiara Bepink ,,
82 BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
83 QUAGLIOTTO Nadia Alé Cipollini ,,
84 GASKJENN Ingvild Norway ,,
85 LONGO BORGHINI Elisa Trek-Segafredo Women ,,
86 PLICHTA Anna Trek-Segafredo Women ,,
87 CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women ,,
88 HAMMES Kathrin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
89 GUAZZINI Vittoria Valcar Cylance Cycling ,,
90 KENNEDY Lucy Mitchelton-Scott ,,
91 CATARZI Giorgia Italy 2:30
92 MASETTI Gaia Veneto ,,
93 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
94 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
95 BORTOLOTTI Simona Conceria Zabri-Fanini ,,
96 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
97 LABOUS Juliette Team Sunweb ,,
98 OYARBIDE Lourdes Spain ,,
99 TERUEL Alba Spain ,,
100 ALESSIO Camilla Veneto ,,
101 PISCIALI Francesca Born To Win ,,
102 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
103 ERATH Tanja Canyon SRAM Racing 3:59
104 FRAPPORTI Simona Bepink 4:40
105 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg ,,
106 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
107 TORRES Yeima Astana Womens Team ,,
108 SOEK Julia Team Sunweb ,,
109 SPEROTTO Maria Vittoria Bigla Pro Cycling ,,
110 FIDANZA Martina Eurotarget – Bianchi – Vittoria ,,
111 TENNIGLO Moniek Mitchelton-Scott ,,
DNF GIULIA Luciani Veneto –
DNF ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
DNF LUCCHINELLI Elena Veneto ,,
DNF D’AGOSTIN Nicole Bizkaia Durango ,,
DNF FORTUNI Alice Vallerbike ,,
DNF PRADERA Jeidi Astana Womens Team ,,
DNF DALLA VALLE Elisa Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF COVRIG Ana Eurotarget – Bianchi – Vittoria ,,
DNF CAFERRI Roberta Born To Win ,,
DNF GEPPI Leonora Conceria Zabri-Fanini ,,
DNF TAGLIAFERRO Marta Italy ,,
DNF GILABERT Ariana Bizkaia Durango ,,
DNF ROLLERI Giulia Vallerbike ,,
DNF ZANARDI Silvia Bepink ,,
DNF MONTICOLO Iris Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg ,,
DNF FRAIEGARI Giorgia Born To Win ,,
DNF MEUCCI Claudia Conceria Zabri-Fanini ,,
DNF COLLINELLI Sofia Italy ,,
DNF SERNISSI Gemma Aromitalia Vaiano ,,
DNF SEVERI Federica Vallerbike ,,
DNF ROSSI Beatrice Veneto ,,
DNF KIRÁLY Mónika Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
DNF RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing ,,
DNF REATI Vittoria Born To Win ,,
DNF SALTON Basei Marzia Conceria Zabri-Fanini ,,
DNF RAVNDAL Birgitte Norway ,,
DNF MATTEOLI Emilia Aromitalia Vaiano ,,
DNF SAARELAINEN Sari Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
DNF ZANETTI Emanuela Veneto ,,
DNF POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
DNF ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
DNF FOGGI Matilde Vallerbike ,,
DNF BALSAMO Elisa Valcar Cylance Cycling ,,
DNF WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
DNF HARVEY Mikayla Bigla Pro Cycling ,,
DNF PERIZZOLO POINTET Virginie Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,