Fot. Paweł Urbaniak/BikeLife.pl

Staje się tradycją, że kolarze amatorzy symbolicznie kończą sezon startem w WYŚCIGU Tomasza Marczyńskiego.

Niesprzyjająca pogoda nie była w stanie powstrzymać uczestników, którzy punktualnie o godz. 11:11 wyruszyli spod XIV-wiecznego Zamku Królewskiego w Niepołomicach na trasę prowadzącą po asfaltach i szutrach okalającej miasto puszczy. Najlepszą kobietą w kategorii open na królewskim dystansie 112 km okazała się Angelika Tlołka (JAS-KÓŁKA). Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Michał Malejka (Cyklotym Horni Bludovice). W drugiej edycji imprezy organizowanej przez kolarza zawodowej grupy Lotto Soudal wystartowało łącznie 500 zawodników.

Tomasz Marczyński zawsze podkreśla, że rodzinne Niepołomice są dla niego miejscem szczególnym i gdy jest w Polsce, zawsze tu trenuje. Podobnie jak w zeszłym roku zawodnik belgijskiej grupy „towarzysko” przejechał razem z uczestnikami krótszy dystans, a następnie dekorował medalami wszystkich, którzy dotarli do mety WYŚCIGU po pokonaniu dystansu 112 km.

– Pierwsza edycja WYŚCIGU okazała się strzałem w dziesiątkę, więc razem z naszymi partnerami i sponsorami zdecydowaliśmy, że w tym roku jeszcze „podkręcimy tempo”. Poza targami Bike Sale Expo przygotowaliśmy także zawody dla dzieci, które sprawdziły swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym kolarskim torze przeszkód

– powiedział patron WYŚCIGU.

– Mimo deszczowej pogody mieliśmy dzisiaj na starcie komplet uczestników. Zrobimy wszystko, żeby WYŚCIG się rozwijał i stał się tradycyjnym zakończeniem sezonu startowego. Bardzo wszystkim dziękuję i gratuluję determinacji. Jadąc w pierwszej grupie widziałem bardzo mocne ściganie, a na mecie wszyscy wyglądali jakby pokonali Paryż – Roubaix czy Strade Bianche

– dodał ze śmiechem Marczyński.

Trasa WYŚCIGU w całości przebiegała po drogach wyłączonych z ruchu, a swoich sił mogli spróbować zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i stawiający pierwsze kroki w kolarskim peletonie. Po starcie spod Zamku Królewskiego i dojeździe Drogą Królewską do Puszczy Niepołomickiej, uczestnicy jadący na długim dystansie pokonali 4 pętle po 25 kilometrów, a biorący udział w rywalizacji na krótkiej trasie – jedną rundę. Dodatkowa rywalizacja toczyła się na dwóch segmentach specjalnych.

Królem przebiegającego w sercu puszczy segmentu „Czas na szuter” okazał się Hiszpan Sanchez-Montes Fernando (G.D. Hactarano), pokonując go w rekordowym czasie 3:35,24 minuty, natomiast „królową szutru” została Katarzyna Wełna (72D Rowmix Java Team) z czasem 3:42,03 min. Najszybszą drużyną na „Segmencie Soudal”, wytyczonym na odcinku 2 800 metrów przy wjeździe na metę, okazał się MyBike.pl X-Bionc Team w składzie: Maciej Lesiak, Maciej Puź i Piotr Cudny – do wyniku zespołu zliczono sumę czasów trzech najlepszych zawodników.

Podczas ceremonii dekoracji podsumowano akcję pomocy Ryszardowi Szurkowskiemu – na wsparcie rehabilitacji legendy polskiego kolarstwa zostanie przekazane 7 500 złotych uzyskane z części z opłat startowych. `

Natomiast podczas wieczornego after party w krakowskim klubie Le Scandale Garden odbędzie się licytacja i zbiórka pieniędzy na rehabilitację Karola Domagalskiego, który uległ poważnemu wypadkowi podczas tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Wyniki WYŚCIGU: www.pomiaryczasu.pl/event/2__wyscig_by_tomasz_marczynski/wyniki/
Więcej informacji:
www.wyscig.cc
facebook.com/wyscigbytomaszmarczynski/
instagram.com/wyscig_by_tomasz_marczynski/

***

Partnerem głównym WYŚCIGU jest firma Soudal – światowy lider branży chemii budowlanej. Od 2015 roku Soudal wspiera w charakterze sponsora tytularnego belgijską zawodową drużynę kolarską Lotto Soudal, której zawodnikiem jest Tomasz Marczyński.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments