Foto: Groupama - FDJ

Marc Sarreau (Groupama-FDJ) triumfował w wyścigu Tour de Vendee. Francuz wyprzedził Christophe’a Laporte’a i Bryana Coquarda.

Trasa francuskiego klasyku liczyła blisko 200 kilometrów. Kolarze wystartowali z Challans i dojechali do wymagających rund w La Roche-sur-Yon.

W ucieczce jechali: Clement Venturini (AG2R La Mondiale), Bryan Nauleau (Total Direct Energie), Eddy Fine (Cofidis Solutions Credit), Pierre Gouault (Natura4Ever – Roubaix Lille Metropole), Lucas de Rossi (Delko Marseille Provence), Anthony Maldonado (St Michel-Auber93) i Maxime Cam (Vital Concept – B&B Hotels).

Odjazd został skasowany, a na samotny atak zdecydował się Mathieu Burgaudeau (Total Direct Energie). Francuz został dogoniony na 5 kilometrów przed metą. W końcówce zaatakowali: Christophe Laporte (Cofidis Solutions Credit), Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale) i Bryan Coquard (Vital Concept B&B Hotels). Czołówka dojechała do mety tuż przed peletonem. Najlepszy okazał się Marc Sarreau.

Wyniki:

1 SARREAU Marc Groupama – FDJ 125 75 4:26:21
2 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 85 55 ,,
3 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 70 40 ,,
4 COSNEFROY Benoît AG2R La Mondiale 60 32 ,,
5 RUEGG Lukas Swiss Racing Academy 50 28 0:03
6 BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias 40 24 ,,
7 LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic 35 20 ,,
8 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits 30 18 ,,
9 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence 25 16 ,,
10 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 20 14 ,,
11 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 15 12 ,,
12 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 10 10 ,,
13 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 5 8 ,,
14 STÜSSI Colin Team Vorarlberg Santic 5 7 ,,
15 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie 5 6 ,,
16 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 3 5 ,,
17 THOMINET Camille St Michel – Auber93 3 4 ,,
18 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA 3 3 0:08
19 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic 3 2 ,,
20 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 3 1 ,,
21 THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 3 ,,
22 BURGAUDEAU Mathieu Team Total Direct Energie 3 ,,
23 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
24 LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio Euskadi Basque Country – Murias 3 0:12
25 GODON Dorian AG2R La Mondiale 3 ,,
26 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
27 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
28 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 0:15
29 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic 0:17
30 THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy ,,
31 SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
32 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
33 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
34 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
35 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
36 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
37 JAKIN Alo St Michel – Auber93 0:33
38 NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence ,,
39 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale 0:38
40 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 0:44
41 FERASSE Thibault Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:51
42 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 0:55
43 GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
44 GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
45 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:58
46 REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels 1:15
47 HUREL Tony St Michel – Auber93 1:56
48 GUICHARD Mickaël Delko Marseille Provence 2:44
49 MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels 2:48
50 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic 4:01
51 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
52 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
53 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
54 GONZÁLEZ David Caja Rural – Seguros RGA ,,
55 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
56 FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
57 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
58 MÜLLER Reto Swiss Racing Academy ,,
59 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
60 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
61 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
62 COUSIN Jérôme Team Total Direct Energie 4:09
63 NAULEAU Bryan Team Total Direct Energie 5:25
64 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 5:29
65 UWIZEYE Jean Cloude Rwanda 6:03
66 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
67 RIVIÈRE David Vital Concept – B&B Hotels 6:36
68 MANZIN Lorrenzo Vital Concept – B&B Hotels ,,
69 CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels 6:37
70 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 6:45
71 VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
72 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 7:01
73 FRANZ Toni Team Differdange – GeBa 11:06
DNF MANIZABAYO Eric Rwanda –
DNF LÜTOLF Yves Swiss Racing Academy ,,
DNF NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic ,,
DNF ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ,,
DNF DA SILVA Tiago Team Differdange – GeBa ,,
DNF MUNYANEZA Didier Rwanda ,,
DNF PAUMANN Fabian Swiss Racing Academy ,,
DNF VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
DNF ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
DNF RÓZSA Balázs Team Differdange – GeBa ,,
DNF REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy ,,
DNF CENTRONE Ivan Team Differdange – GeBa ,,
DNF GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
DNF DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence ,,
DNF MUGISHA Moise Rwanda ,,
DNF WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing ,,
DNF PETELIN Jan Team Differdange – GeBa ,,
DNF MOREIRA Mauricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF DANIEL Maxime Team Arkéa Samsic ,,
DNF NZAFASHWANAYO Jean Claude Rwanda ,,
DNF VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
DNF MEILER Martin Team Vorarlberg Santic ,,
DNF CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF KEARNEY Aaron EvoPro Racing ,,
DNF WINTER Laurin Team Differdange – GeBa ,,
DNF LÜSCHER Damian Swiss Racing Academy ,,
DNF MUGISHA Samuel Rwanda ,,
DNF THILL Tom Team Differdange – GeBa ,,
DNS SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
DNS MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,