fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety końcówka sezonu 2019 rozegra się już bez udziału Steve’a Cummingsa. Brytyjczyk z powodu kontuzji musi wycofać się z ostatnich startów.

Wszystkiemu winien jest upadek doświadczonego Brytyjczyka na 5. etapie Tour of Britain. W jego wyniku kolarz Dimension Data złamał cztery kręgi, co skutecznie uniemożliwia jazdę na rowerze, a w szczególności ściganie się. Oznacza to, że 38-letni kolarz skończył już swój sezon, a może nawet i karierę.

Dokładne badania na oddziale neurologicznym w Liverpoolu wykazały, iż Steve ma złamane aż 4 kręgi w odcinku szyjnym. Na szczęście żadne inne uszkodzenia neurologiczne nie miały miejsca. Teraz Steve zmuszony jest wypoczywać i regenerować się, w związku z czym jego starty do końca sezonu są wykluczone. Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia wysyłane w kierunku zawodnika

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Niestety dla Cummingsa tegoroczny Tour of Britain może być ostatnim zawodowym startem w życiu. Bardzo doświadczony Brytyjczyk nie ma bowiem ważnego kontraktu na sezon 2020 i wiele wskazuje na to, że będzie mu bardzo trudno znaleźć nowego pracodawcę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments