Mieke Kröger (Niemcy) najlepsza na dzisiejszym etapie Lotto Belgium Tour. Niemka przejęła też koszulkę liderki z rąk Ruth Winder (Stany Zjednoczone). 

Drugi odcinek Lotto Belgium Tour prowadził z Moorslede do Dadizele i liczył sobie 115 kilometrów. Na trasie próżno było szukać większych trudności, bo choć znalazło się na niej miejsce na trzy górskie premie, to spokojnie można było nazwać ją płaską jak stół. Należało więc spodziewać się finiszu z peletonu.

Zanim on jednak nastąpił, zawodniczki musiały pokonać wspomniane wcześniej premie. Na nich najlepiej punktowała Sofie De Vuyst, która wygrała pierwszą z nich, a na kolejną wjechała jako druga, dzięki czemu zdobyła osiem punktów i została liderką klasyfikacji górskiej.

Jednak można było się spodziewać, że gdy dojdzie do walki na finiszu Belgijka nie będzie się liczyć. I rzeczywiście- była dopiero 41. O triumf etapowy rywalizowały inne. Najlepsza okazała się Mieke Kröger- Niemka, która wczoraj była druga, a dziś, dzięki zwycięstwu etapowemu wskoczyła na pozycję liderki wyścigu.

Tuż za nią plasują się kolejne bohaterki drugiego etapu- Lotte Kopecky i Audrey Cordon-Radot, które dziś zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Daleko jest natomiast jedyna Polka w wyścigu- 20-letnia Karolina Perekitko z Equano Wase Zon Cycling Team – dziś spadła na 102. pozycję w generalce. 

Tyle że młoda zawodniczka nie przyjechała do Belgii po zwycięstwa, a po doświadczenie. Doświadczenie które z pewnością zaprocentuje w przeszłości.

Wyniki drugiego etapu:

1 KRÖGER Mieke Germany 16 16 3:02:38
2 CORDON-RAGOT Audrey France 12 11 0:07
3 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 8 6 ,,
4 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies 6 5 2:54
5 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 5 4 ,,
6 RIVERA Coryn United States 4 2 ,,
7 ANDERSEN Susanne Norway 3 ,,
8 BORGLI Stine Norway 2 ,,
9 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport ,,
10 VAN DER HULST Amber GRC Jan van Arckel ,,
11 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team ,,
12 GASS Daniela Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
13 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
14 VANDENBULCKE Jesse Doltcini – Van Eyck Sport ,,
15 BAKKER Minke GRC Jan van Arckel ,,
16 WALDIS Andrea Illi Bikes CT ,,
17 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23 ,,
18 JONGERIUS Claudia De Sprinters Malderen ,,
19 RAVNDAL Birgitte Keukens Redant Cycling Team ,,
20 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team ,,
21 LIPPERT Liane Germany ,,
22 SÜSSEMILCH Laura Health Mate – Cyclelive Team ,,
23 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force ,,
24 MOBERG Emilie Norway ,,
25 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force ,,
26 TORTOLINA Gaia Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
27 ARMEE Nele Illi Bikes CT ,,
28 BAPTISTA Kim Restore cycling ,,
29 SEITZ Aline Illi Bikes CT ,,
30 JOUNIER Lucie France ,,
31 DE JONG Thalita Multum Accountants Laduies Team ,,
32 KASPER Romy Germany ,,
33 DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
34 SARLIN Eeva Multum Accountants Laduies Team ,,
35 CREAMER Lauren Multum Accountants Laduies Team ,,
36 ERATH Tanja Germany ,,
37 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
38 VERHULST Gladys France ,,
39 RIFFEL Christa Germany ,,
40 WINDER Ruth United States ,,
41 DE VUYST Sofie Parkhotel Valkenburg ,,
42 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
43 LUDWIG Hannah Germany ,,
44 KOOL Charlotte GRC Jan van Arckel ,,
45 SZABÓ Zsófia Health Mate – Cyclelive Team ,,
46 VAN DER BURG Nancy Jos Feron Lady Force ,,
47 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 ,,
48 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 ,,
49 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
50 VAN TEESELING Bente GRC Jan van Arckel ,,
51 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force ,,
52 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg ,,
53 VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
54 EHRBERG Liisa Jos Feron Lady Force ,,
55 VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
56 ABGRALL Noémie France ,,
57 MEAKIN Emily Isorex Cycling Team ,,
58 MARTINS Maria Sopela Women’s Team 3:04
59 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
60 SCHMIDT Trine Illi Bikes CT 3:05
61 ERAUD Séverine Doltcini – Van Eyck Sport 3:06
62 HALL Katie United States 3:14
63 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg ,,
64 OTTESTAD Mie Bjørndal Norway ,,
65 GASKJENN Ingvild Norway ,,
66 JONKERS Eva Rogelli-Gyproc U-23 6:38
67 RUBBENS Katrien Equano-Wase Zon Cycling Team 6:39
68 CLEVENGER Erica United States ,,
69 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team ,,
70 SCHNEIDER Skylar United States ,,
71 VERHOEVEN Aurore De Sprinters Malderen ,,
72 VERSTICHELEN Femke Memorial Santos ,,
73 LYSTAD Vibeke Keukens Redant Cycling Team 7:45
74 LOPEZ Marga Health Mate – Cyclelive Team ,,
75 COCKCROFT Emma Bianchi Dama Cycling Team ,,
76 CROKET Gilke Illi Bikes CT ,,
77 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team ,,
78 POWELL Jennifer Bianchi Dama Cycling Team ,,
79 DEBBOUDT Evelien Keukens Redant Cycling Team ,,
80 SWINKELS Sylvie Parkhotel Valkenburg ,,
81 LENSECLAES Ditte Illi Bikes CT ,,
82 VAN GEYTE Katie Keukens Redant Cycling Team ,,
83 MEERTENS Lone Keukens Redant Cycling Team ,,
84 COLJÉ Maaike Restore cycling ,,
85 ORTEGA Patricia Massi – Tactic Women Team ,,
86 MARIEN Lynn De Sprinters Malderen ,,
87 VAN DEN BORN Eva De Sprinters Malderen 16:33
88 VAN DER GUCHTE Quinty Keukens Redant Cycling Team ,,
89 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 16:59
90 POLEGATCH Ana Paula Memorial Santos ,,
91 BOOGAARD Emma Restore cycling ,,
92 LAURANCE Typhaine France ,,
93 LE MOUEL Celia France ,,
94 TRIAS JORDAN Mireia Sopela Women’s Team ,,
95 BLANCO Iurani Sopela Women’s Team ,,
96 SHIMOYAMA Misuzu De Sprinters Malderen ,,
97 STONE Isabella Isorex Cycling Team ,,
98 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
99 LORVIK Ingrid Norway 19:11
100 DE ZOETE Mylene GRC Jan van Arckel ,,
101 DE SMEDT Marijke Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
102 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team 20:19
103 HOFMANN Jenny Jos Feron Lady Force ,,
104 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 ,,
105 PEREKITKO Karolina Equano-Wase Zon Cycling Team 21:32
106 WIGHTMAN Kate Isorex Cycling Team ,,
107 ROES Maxime De Sprinters Malderen ,,
108 PANCHAUD Georgina Bianchi Dama Cycling Team ,,
DNF DENEEF Naika Equano-Wase Zon Cycling Team
DNF REDDY Natasha Bianchi Dama Cycling Team ,,
DNF EVANS Alicia Multum Accountants Laduies Team ,,
DNF ARAUJO Thayna Memorial Santos ,,
DNF MERCIER Elien Restore cycling ,,
DNF JOHANSSON Johanna Multum Accountants Laduies Team ,,
DNF DOMMANSCHET Sharon Memorial Santos ,,
DNF HOFLAND Gina Restore cycling ,,
DNF GÓMEZ Dolores Massi – Tactic Women Team ,,
DNF GRÖNDAHL Antonia Isorex Cycling Team ,,
DNF CORSI Giovana Memorial Santos ,,
DNF TRCKOVÁ Daniela Restore cycling ,,
DNF RIPOLL Teresa Massi – Tactic Women Team ,,
DNF BRAGANO Laura Isorex Cycling Team ,,
DNF ALVES MENDES Adriele Memorial Santos ,,
DNF MACMAHON Holly Bianchi Dama Cycling Team ,,
DNF BANLLES Maria Massi – Tactic Women Team ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 2 ▲1 KRÖGER Mieke Germany 3:09:13
2 5 ▲3 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 0:33
3 13 ▲10 CORDON-RAGOT Audrey France 0:35
4 1 ▼3 WINDER Ruth United States 3:07
5 3 ▼2 RIVERA Coryn United States 3:19
6 4 ▼2 ERATH Tanja Germany 3:23
7 6 ▼1 RIFFEL Christa Germany 3:26
8 7 ▼1 LIPPERT Liane Germany ,,
9 8 ▼1 VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies 3:27
10 9 ▼1 DE VUYST Sofie Parkhotel Valkenburg ,,
11 10 ▼1 MOBERG Emilie Norway ,,
12 11 ▼1 VAN DER HULST Amber GRC Jan van Arckel 3:28
13 12 ▼1 LUDWIG Hannah Germany ,,
14 14 ANDERSEN Susanne Norway 3:29
15 15 BOSSUYT Shari Rogelli-Gyproc U-23 3:30
16 16 AMMERLAAN Rozemarijn Rogelli-Gyproc U-23 3:31
17 19 ▲2 KNAVEN Britt Rogelli-Gyproc U-23 3:32
18 20 ▲2 BORGLI Stine Norway 3:33
19 21 ▲2 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 3:35
20 22 ▲2 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team ,,
21 24 ▲3 VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies 3:36
22 25 ▲3 VAN DER BURG Nancy Jos Feron Lady Force ,,
23 26 ▲3 SÜSSEMILCH Laura Health Mate – Cyclelive Team 3:37
24 27 ▲3 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg ,,
25 28 ▲3 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
26 29 ▲3 CREAMER Lauren Multum Accountants Laduies Team 3:38
27 30 ▲3 VAN WITZENBURG Marieke Jos Feron Lady Force ,,
28 31 ▲3 DE JONG Thalita Multum Accountants Laduies Team 3:39
29 32 ▲3 VANDENBULCKE Jesse Doltcini – Van Eyck Sport ,,
30 34 ▲4 KOOL Charlotte GRC Jan van Arckel 3:40
31 35 ▲4 BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies ,,
32 36 ▲4 MEAKIN Emily Isorex Cycling Team ,,
33 37 ▲4 VAN TEESELING Bente GRC Jan van Arckel 3:42
34 39 ▲5 ARMEE Nele Illi Bikes CT 3:44
35 42 ▲7 JONGERIUS Claudia De Sprinters Malderen ,,
36 44 ▲8 JUNIPER Nicola Isorex Cycling Team 3:45
37 45 ▲8 DRUYTS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
38 47 ▲9 KASPER Romy Germany 3:46
39 48 ▲9 ABGRALL Noémie France ,,
40 49 ▲9 WALDIS Andrea Illi Bikes CT 3:48
41 55 ▲14 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies 3:50
42 56 ▲14 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force 3:51
43 58 ▲15 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg 3:52
44 18 ▼26 HALL Katie United States ,,
45 64 ▲19 JOUNIER Lucie France 3:54
46 65 ▲19 VERHULST Gladys France ,,
47 66 ▲19 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
48 41 ▼7 ERAUD Séverine Doltcini – Van Eyck Sport 3:56
49 69 ▲20 BAKKER Minke GRC Jan van Arckel 3:57
50 70 ▲20 SARLIN Eeva Multum Accountants Laduies Team ,,
51 71 ▲20 TORTOLINA Gaia Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
52 74 ▲22 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force 3:59
53 54 ▲1 MARTINS Maria Sopela Women’s Team 4:00
54 76 ▲22 DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport 4:01
55 83 ▲28 SEITZ Aline Illi Bikes CT 4:05
56 84 ▲28 RAVNDAL Birgitte Keukens Redant Cycling Team ,,
57 85 ▲28 BAPTISTA Kim Restore cycling ,,
58 73 ▲15 SCHMIDT Trine Illi Bikes CT 4:09
59 53 ▼6 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg 4:10
60 95 ▲35 SZABÓ Zsófia Health Mate – Cyclelive Team 4:11
61 61 OTTESTAD Mie Bjørndal Norway 4:13
62 86 ▲24 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies 4:17
63 109 ▲46 EHRBERG Liisa Jos Feron Lady Force 4:20
64 80 ▲16 GASKJENN Ingvild Norway 4:23
65 117 ▲52 GASS Daniela Equano-Wase Zon Cycling Team 4:30
66 17 ▼49 SCHNEIDER Skylar United States 7:17
67 33 ▼34 JONKERS Eva Rogelli-Gyproc U-23 7:24
68 43 ▼25 CLEVENGER Erica United States 7:30
69 81 ▲12 RUBBENS Katrien Equano-Wase Zon Cycling Team 7:49
70 82 ▲12 RODRÍGUEZ Sofia Sopela Women’s Team 7:50
71 98 ▲27 VERSTICHELEN Femke Memorial Santos 7:58
72 108 ▲36 VERHOEVEN Aurore De Sprinters Malderen 8:05
73 50 ▼23 COLJÉ Maaike Restore cycling 8:39
74 57 ▼17 LYSTAD Vibeke Keukens Redant Cycling Team 8:42
75 60 ▼15 MEERTENS Lone Keukens Redant Cycling Team 8:43
76 63 ▼13 SWINKELS Sylvie Parkhotel Valkenburg 8:45
77 72 ▼5 COCKCROFT Emma Bianchi Dama Cycling Team 8:48
78 78 CROKET Gilke Illi Bikes CT 8:53
79 88 ▲9 VAN GEYTE Katie Keukens Redant Cycling Team 8:58
80 89 ▲9 POWELL Jennifer Bianchi Dama Cycling Team ,,
81 96 ▲15 LOPEZ Marga Health Mate – Cyclelive Team 9:03
82 101 ▲19 MARIEN Lynn De Sprinters Malderen 9:06
83 102 ▲19 DEBBOUDT Evelien Keukens Redant Cycling Team ,,
84 104 ▲20 ORTEGA Patricia Massi – Tactic Women Team 9:09
85 111 ▲26 LÓPEZ Belén Massi – Tactic Women Team 9:15
86 119 ▲33 LENSECLAES Ditte Illi Bikes CT 9:22
87 46 ▼41 VAN DEN BORN Eva De Sprinters Malderen 17:24
88 62 ▼26 VAN DER GUCHTE Quinty Keukens Redant Cycling Team 17:32
89 23 ▼66 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport 17:41
90 38 ▼52 HOOLWERF Cathalijne Rogelli-Gyproc U-23 17:48
91 40 ▼51 LE MOUEL Celia France 17:49
92 52 ▼40 POLEGATCH Ana Paula Memorial Santos 17:54
93 59 ▼34 BOOGAARD Emma Restore cycling 17:57
94 75 ▼19 LAURANCE Typhaine France 18:04
95 87 ▼8 BLANCO Iurani Sopela Women’s Team 18:12
96 97 ▲1 TRIAS JORDAN Mireia Sopela Women’s Team 18:17
97 110 ▲13 SHIMOYAMA Misuzu De Sprinters Malderen 18:25
98 116 ▲18 STONE Isabella Isorex Cycling Team 18:34
99 68 ▼31 DE SMEDT Marijke Equano-Wase Zon Cycling Team 20:12
100 91 ▼9 LORVIK Ingrid Norway 20:25
101 125 ▲24 DE ZOETE Mylene GRC Jan van Arckel 21:09
102 67 ▼35 BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team 21:20
103 93 ▼10 VERHOEFF Ingrit Rogelli-Gyproc U-23 21:34
104 121 ▲17 HOFMANN Jenny Jos Feron Lady Force 22:02
105 77 ▼28 ROES Maxime De Sprinters Malderen 22:40
106 92 ▼14 PEREKITKO Karolina Equano-Wase Zon Cycling Team 22:47
107 107 PANCHAUD Georgina Bianchi Dama Cycling Team 22:57
108 113 ▲5 WIGHTMAN Kate Isorex Cycling Team 23:04