Mieke Kröger (Niemcy) najlepsza na dzisiejszym etapie Lotto Belgium Tour. Niemka przejęła też koszulkę liderki z rąk Ruth Winder (Stany Zjednoczone).
Drugi odcinek Lotto Belgium Tour prowadził z Moorslede do Dadizele i liczył sobie 115 kilometrów. Na trasie próżno było szukać większych trudności, bo choć znalazło się na niej miejsce na trzy górskie premie, to spokojnie można było nazwać ją płaską jak stół. Należało więc spodziewać się finiszu z peletonu.
Zanim on jednak nastąpił, zawodniczki musiały pokonać wspomniane wcześniej premie. Na nich najlepiej punktowała Sofie De Vuyst, która wygrała pierwszą z nich, a na kolejną wjechała jako druga, dzięki czemu zdobyła osiem punktów i została liderką klasyfikacji górskiej.
Jednak można było się spodziewać, że gdy dojdzie do walki na finiszu Belgijka nie będzie się liczyć. I rzeczywiście- była dopiero 41. O triumf etapowy rywalizowały inne. Najlepsza okazała się Mieke Kröger- Niemka, która wczoraj była druga, a dziś, dzięki zwycięstwu etapowemu wskoczyła na pozycję liderki wyścigu.
Tuż za nią plasują się kolejne bohaterki drugiego etapu- Lotte Kopecky i Audrey Cordon-Radot, które dziś zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Daleko jest natomiast jedyna Polka w wyścigu- 20-letnia Karolina Perekitko z Equano Wase Zon Cycling Team – dziś spadła na 102. pozycję w generalce.
Tyle że młoda zawodniczka nie przyjechała do Belgii po zwycięstwa, a po doświadczenie. Doświadczenie które z pewnością zaprocentuje w przeszłości.
Wyniki drugiego etapu:
1 | KRÖGER Mieke | Germany | 16 | 16 | 3:02:38 |
2 | CORDON-RAGOT Audrey | France | 12 | 11 | 0:07 |
3 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 8 | 6 | ,, |
4 | NGUYỄN Thị Thật | Lotto Soudal Ladies | 6 | 5 | 2:54 |
5 | DRUYTS Kelly | Doltcini – Van Eyck Sport | 5 | 4 | ,, |
6 | RIVERA Coryn | United States | 4 | 2 | ,, |
7 | ANDERSEN Susanne | Norway | 3 | ,, | |
8 | BORGLI Stine | Norway | 2 | ,, | |
9 | JEULAND-TRANCHANT Pascale | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
10 | VAN DER HULST Amber | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
11 | JUNIPER Nicola | Isorex Cycling Team | ,, | ||
12 | GASS Daniela | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
13 | BRAAM Danique | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
14 | VANDENBULCKE Jesse | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
15 | BAKKER Minke | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
16 | WALDIS Andrea | Illi Bikes CT | ,, | ||
17 | BOSSUYT Shari | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
18 | JONGERIUS Claudia | De Sprinters Malderen | ,, | ||
19 | RAVNDAL Birgitte | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
20 | VAN HAAFTEN Kirstie | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
21 | LIPPERT Liane | Germany | ,, | ||
22 | SÜSSEMILCH Laura | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
23 | VAN HOUTUM Céline | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
24 | MOBERG Emilie | Norway | ,, | ||
25 | HANNES Kaat | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
26 | TORTOLINA Gaia | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
27 | ARMEE Nele | Illi Bikes CT | ,, | ||
28 | BAPTISTA Kim | Restore cycling | ,, | ||
29 | SEITZ Aline | Illi Bikes CT | ,, | ||
30 | JOUNIER Lucie | France | ,, | ||
31 | DE JONG Thalita | Multum Accountants Laduies Team | ,, | ||
32 | KASPER Romy | Germany | ,, | ||
33 | DOCX Mieke | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
34 | SARLIN Eeva | Multum Accountants Laduies Team | ,, | ||
35 | CREAMER Lauren | Multum Accountants Laduies Team | ,, | ||
36 | ERATH Tanja | Germany | ,, | ||
37 | RAAIJMAKERS Marit | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
38 | VERHULST Gladys | France | ,, | ||
39 | RIFFEL Christa | Germany | ,, | ||
40 | WINDER Ruth | United States | ,, | ||
41 | DE VUYST Sofie | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
42 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
43 | LUDWIG Hannah | Germany | ,, | ||
44 | KOOL Charlotte | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
45 | SZABÓ Zsófia | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
46 | VAN DER BURG Nancy | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
47 | AMMERLAAN Rozemarijn | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
48 | KNAVEN Britt | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
49 | DELBAERE Fien | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
50 | VAN TEESELING Bente | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
51 | VAN WITZENBURG Marieke | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
52 | VAN VEEN Esther | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
53 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
54 | EHRBERG Liisa | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
55 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
56 | ABGRALL Noémie | France | ,, | ||
57 | MEAKIN Emily | Isorex Cycling Team | ,, | ||
58 | MARTINS Maria | Sopela Women’s Team | 3:04 | ||
59 | HOFFMANN Chantal | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
60 | SCHMIDT Trine | Illi Bikes CT | 3:05 | ||
61 | ERAUD Séverine | Doltcini – Van Eyck Sport | 3:06 | ||
62 | HALL Katie | United States | 3:14 | ||
63 | BUYSMAN Nina | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
64 | OTTESTAD Mie Bjørndal | Norway | ,, | ||
65 | GASKJENN Ingvild | Norway | ,, | ||
66 | JONKERS Eva | Rogelli-Gyproc U-23 | 6:38 | ||
67 | RUBBENS Katrien | Equano-Wase Zon Cycling Team | 6:39 | ||
68 | CLEVENGER Erica | United States | ,, | ||
69 | RODRÍGUEZ Sofia | Sopela Women’s Team | ,, | ||
70 | SCHNEIDER Skylar | United States | ,, | ||
71 | VERHOEVEN Aurore | De Sprinters Malderen | ,, | ||
72 | VERSTICHELEN Femke | Memorial Santos | ,, | ||
73 | LYSTAD Vibeke | Keukens Redant Cycling Team | 7:45 | ||
74 | LOPEZ Marga | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
75 | COCKCROFT Emma | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
76 | CROKET Gilke | Illi Bikes CT | ,, | ||
77 | LÓPEZ Belén | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
78 | POWELL Jennifer | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
79 | DEBBOUDT Evelien | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
80 | SWINKELS Sylvie | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
81 | LENSECLAES Ditte | Illi Bikes CT | ,, | ||
82 | VAN GEYTE Katie | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
83 | MEERTENS Lone | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
84 | COLJÉ Maaike | Restore cycling | ,, | ||
85 | ORTEGA Patricia | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
86 | MARIEN Lynn | De Sprinters Malderen | ,, | ||
87 | VAN DEN BORN Eva | De Sprinters Malderen | 16:33 | ||
88 | VAN DER GUCHTE Quinty | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
89 | HOOLWERF Cathalijne | Rogelli-Gyproc U-23 | 16:59 | ||
90 | POLEGATCH Ana Paula | Memorial Santos | ,, | ||
91 | BOOGAARD Emma | Restore cycling | ,, | ||
92 | LAURANCE Typhaine | France | ,, | ||
93 | LE MOUEL Celia | France | ,, | ||
94 | TRIAS JORDAN Mireia | Sopela Women’s Team | ,, | ||
95 | BLANCO Iurani | Sopela Women’s Team | ,, | ||
96 | SHIMOYAMA Misuzu | De Sprinters Malderen | ,, | ||
97 | STONE Isabella | Isorex Cycling Team | ,, | ||
98 | VANDENBROUCKE Saartje | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
99 | LORVIK Ingrid | Norway | 19:11 | ||
100 | DE ZOETE Mylene | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
101 | DE SMEDT Marijke | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
102 | BENITO Mireia | Massi – Tactic Women Team | 20:19 | ||
103 | HOFMANN Jenny | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
104 | VERHOEFF Ingrit | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
105 | PEREKITKO Karolina | Equano-Wase Zon Cycling Team | 21:32 | ||
106 | WIGHTMAN Kate | Isorex Cycling Team | ,, | ||
107 | ROES Maxime | De Sprinters Malderen | ,, | ||
108 | PANCHAUD Georgina | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
DNF | DENEEF Naika | Equano-Wase Zon Cycling Team | – | ||
DNF | REDDY Natasha | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
DNF | EVANS Alicia | Multum Accountants Laduies Team | ,, | ||
DNF | ARAUJO Thayna | Memorial Santos | ,, | ||
DNF | MERCIER Elien | Restore cycling | ,, | ||
DNF | JOHANSSON Johanna | Multum Accountants Laduies Team | ,, | ||
DNF | DOMMANSCHET Sharon | Memorial Santos | ,, | ||
DNF | HOFLAND Gina | Restore cycling | ,, | ||
DNF | GÓMEZ Dolores | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
DNF | GRÖNDAHL Antonia | Isorex Cycling Team | ,, | ||
DNF | CORSI Giovana | Memorial Santos | ,, | ||
DNF | TRCKOVÁ Daniela | Restore cycling | ,, | ||
DNF | RIPOLL Teresa | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
DNF | BRAGANO Laura | Isorex Cycling Team | ,, | ||
DNF | ALVES MENDES Adriele | Memorial Santos | ,, | ||
DNF | MACMAHON Holly | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
DNF | BANLLES Maria | Massi – Tactic Women Team | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | 2 | ▲1 | KRÖGER Mieke | Germany | 3:09:13 |
2 | 5 | ▲3 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 0:33 |
3 | 13 | ▲10 | CORDON-RAGOT Audrey | France | 0:35 |
4 | 1 | ▼3 | WINDER Ruth | United States | 3:07 |
5 | 3 | ▼2 | RIVERA Coryn | United States | 3:19 |
6 | 4 | ▼2 | ERATH Tanja | Germany | 3:23 |
7 | 6 | ▼1 | RIFFEL Christa | Germany | 3:26 |
8 | 7 | ▼1 | LIPPERT Liane | Germany | ,, |
9 | 8 | ▼1 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | 3:27 |
10 | 9 | ▼1 | DE VUYST Sofie | Parkhotel Valkenburg | ,, |
11 | 10 | ▼1 | MOBERG Emilie | Norway | ,, |
12 | 11 | ▼1 | VAN DER HULST Amber | GRC Jan van Arckel | 3:28 |
13 | 12 | ▼1 | LUDWIG Hannah | Germany | ,, |
14 | 14 | – | ANDERSEN Susanne | Norway | 3:29 |
15 | 15 | – | BOSSUYT Shari | Rogelli-Gyproc U-23 | 3:30 |
16 | 16 | – | AMMERLAAN Rozemarijn | Rogelli-Gyproc U-23 | 3:31 |
17 | 19 | ▲2 | KNAVEN Britt | Rogelli-Gyproc U-23 | 3:32 |
18 | 20 | ▲2 | BORGLI Stine | Norway | 3:33 |
19 | 21 | ▲2 | JEULAND-TRANCHANT Pascale | Doltcini – Van Eyck Sport | 3:35 |
20 | 22 | ▲2 | VAN HAAFTEN Kirstie | Health Mate – Cyclelive Team | ,, |
21 | 24 | ▲3 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | 3:36 |
22 | 25 | ▲3 | VAN DER BURG Nancy | Jos Feron Lady Force | ,, |
23 | 26 | ▲3 | SÜSSEMILCH Laura | Health Mate – Cyclelive Team | 3:37 |
24 | 27 | ▲3 | VAN VEEN Esther | Parkhotel Valkenburg | ,, |
25 | 28 | ▲3 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | ,, |
26 | 29 | ▲3 | CREAMER Lauren | Multum Accountants Laduies Team | 3:38 |
27 | 30 | ▲3 | VAN WITZENBURG Marieke | Jos Feron Lady Force | ,, |
28 | 31 | ▲3 | DE JONG Thalita | Multum Accountants Laduies Team | 3:39 |
29 | 32 | ▲3 | VANDENBULCKE Jesse | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, |
30 | 34 | ▲4 | KOOL Charlotte | GRC Jan van Arckel | 3:40 |
31 | 35 | ▲4 | BRAAM Danique | Lotto Soudal Ladies | ,, |
32 | 36 | ▲4 | MEAKIN Emily | Isorex Cycling Team | ,, |
33 | 37 | ▲4 | VAN TEESELING Bente | GRC Jan van Arckel | 3:42 |
34 | 39 | ▲5 | ARMEE Nele | Illi Bikes CT | 3:44 |
35 | 42 | ▲7 | JONGERIUS Claudia | De Sprinters Malderen | ,, |
36 | 44 | ▲8 | JUNIPER Nicola | Isorex Cycling Team | 3:45 |
37 | 45 | ▲8 | DRUYTS Kelly | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, |
38 | 47 | ▲9 | KASPER Romy | Germany | 3:46 |
39 | 48 | ▲9 | ABGRALL Noémie | France | ,, |
40 | 49 | ▲9 | WALDIS Andrea | Illi Bikes CT | 3:48 |
41 | 55 | ▲14 | NGUYỄN Thị Thật | Lotto Soudal Ladies | 3:50 |
42 | 56 | ▲14 | HANNES Kaat | Jos Feron Lady Force | 3:51 |
43 | 58 | ▲15 | RAAIJMAKERS Marit | Parkhotel Valkenburg | 3:52 |
44 | 18 | ▼26 | HALL Katie | United States | ,, |
45 | 64 | ▲19 | JOUNIER Lucie | France | 3:54 |
46 | 65 | ▲19 | VERHULST Gladys | France | ,, |
47 | 66 | ▲19 | DELBAERE Fien | Health Mate – Cyclelive Team | ,, |
48 | 41 | ▼7 | ERAUD Séverine | Doltcini – Van Eyck Sport | 3:56 |
49 | 69 | ▲20 | BAKKER Minke | GRC Jan van Arckel | 3:57 |
50 | 70 | ▲20 | SARLIN Eeva | Multum Accountants Laduies Team | ,, |
51 | 71 | ▲20 | TORTOLINA Gaia | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, |
52 | 74 | ▲22 | VAN HOUTUM Céline | Jos Feron Lady Force | 3:59 |
53 | 54 | ▲1 | MARTINS Maria | Sopela Women’s Team | 4:00 |
54 | 76 | ▲22 | DOCX Mieke | Doltcini – Van Eyck Sport | 4:01 |
55 | 83 | ▲28 | SEITZ Aline | Illi Bikes CT | 4:05 |
56 | 84 | ▲28 | RAVNDAL Birgitte | Keukens Redant Cycling Team | ,, |
57 | 85 | ▲28 | BAPTISTA Kim | Restore cycling | ,, |
58 | 73 | ▲15 | SCHMIDT Trine | Illi Bikes CT | 4:09 |
59 | 53 | ▼6 | BUYSMAN Nina | Parkhotel Valkenburg | 4:10 |
60 | 95 | ▲35 | SZABÓ Zsófia | Health Mate – Cyclelive Team | 4:11 |
61 | 61 | – | OTTESTAD Mie Bjørndal | Norway | 4:13 |
62 | 86 | ▲24 | HOFFMANN Chantal | Lotto Soudal Ladies | 4:17 |
63 | 109 | ▲46 | EHRBERG Liisa | Jos Feron Lady Force | 4:20 |
64 | 80 | ▲16 | GASKJENN Ingvild | Norway | 4:23 |
65 | 117 | ▲52 | GASS Daniela | Equano-Wase Zon Cycling Team | 4:30 |
66 | 17 | ▼49 | SCHNEIDER Skylar | United States | 7:17 |
67 | 33 | ▼34 | JONKERS Eva | Rogelli-Gyproc U-23 | 7:24 |
68 | 43 | ▼25 | CLEVENGER Erica | United States | 7:30 |
69 | 81 | ▲12 | RUBBENS Katrien | Equano-Wase Zon Cycling Team | 7:49 |
70 | 82 | ▲12 | RODRÍGUEZ Sofia | Sopela Women’s Team | 7:50 |
71 | 98 | ▲27 | VERSTICHELEN Femke | Memorial Santos | 7:58 |
72 | 108 | ▲36 | VERHOEVEN Aurore | De Sprinters Malderen | 8:05 |
73 | 50 | ▼23 | COLJÉ Maaike | Restore cycling | 8:39 |
74 | 57 | ▼17 | LYSTAD Vibeke | Keukens Redant Cycling Team | 8:42 |
75 | 60 | ▼15 | MEERTENS Lone | Keukens Redant Cycling Team | 8:43 |
76 | 63 | ▼13 | SWINKELS Sylvie | Parkhotel Valkenburg | 8:45 |
77 | 72 | ▼5 | COCKCROFT Emma | Bianchi Dama Cycling Team | 8:48 |
78 | 78 | – | CROKET Gilke | Illi Bikes CT | 8:53 |
79 | 88 | ▲9 | VAN GEYTE Katie | Keukens Redant Cycling Team | 8:58 |
80 | 89 | ▲9 | POWELL Jennifer | Bianchi Dama Cycling Team | ,, |
81 | 96 | ▲15 | LOPEZ Marga | Health Mate – Cyclelive Team | 9:03 |
82 | 101 | ▲19 | MARIEN Lynn | De Sprinters Malderen | 9:06 |
83 | 102 | ▲19 | DEBBOUDT Evelien | Keukens Redant Cycling Team | ,, |
84 | 104 | ▲20 | ORTEGA Patricia | Massi – Tactic Women Team | 9:09 |
85 | 111 | ▲26 | LÓPEZ Belén | Massi – Tactic Women Team | 9:15 |
86 | 119 | ▲33 | LENSECLAES Ditte | Illi Bikes CT | 9:22 |
87 | 46 | ▼41 | VAN DEN BORN Eva | De Sprinters Malderen | 17:24 |
88 | 62 | ▼26 | VAN DER GUCHTE Quinty | Keukens Redant Cycling Team | 17:32 |
89 | 23 | ▼66 | VANDENBROUCKE Saartje | Doltcini – Van Eyck Sport | 17:41 |
90 | 38 | ▼52 | HOOLWERF Cathalijne | Rogelli-Gyproc U-23 | 17:48 |
91 | 40 | ▼51 | LE MOUEL Celia | France | 17:49 |
92 | 52 | ▼40 | POLEGATCH Ana Paula | Memorial Santos | 17:54 |
93 | 59 | ▼34 | BOOGAARD Emma | Restore cycling | 17:57 |
94 | 75 | ▼19 | LAURANCE Typhaine | France | 18:04 |
95 | 87 | ▼8 | BLANCO Iurani | Sopela Women’s Team | 18:12 |
96 | 97 | ▲1 | TRIAS JORDAN Mireia | Sopela Women’s Team | 18:17 |
97 | 110 | ▲13 | SHIMOYAMA Misuzu | De Sprinters Malderen | 18:25 |
98 | 116 | ▲18 | STONE Isabella | Isorex Cycling Team | 18:34 |
99 | 68 | ▼31 | DE SMEDT Marijke | Equano-Wase Zon Cycling Team | 20:12 |
100 | 91 | ▼9 | LORVIK Ingrid | Norway | 20:25 |
101 | 125 | ▲24 | DE ZOETE Mylene | GRC Jan van Arckel | 21:09 |
102 | 67 | ▼35 | BENITO Mireia | Massi – Tactic Women Team | 21:20 |
103 | 93 | ▼10 | VERHOEFF Ingrit | Rogelli-Gyproc U-23 | 21:34 |
104 | 121 | ▲17 | HOFMANN Jenny | Jos Feron Lady Force | 22:02 |
105 | 77 | ▼28 | ROES Maxime | De Sprinters Malderen | 22:40 |
106 | 92 | ▼14 | PEREKITKO Karolina | Equano-Wase Zon Cycling Team | 22:47 |
107 | 107 | – | PANCHAUD Georgina | Bianchi Dama Cycling Team | 22:57 |
108 | 113 | ▲5 | WIGHTMAN Kate | Isorex Cycling Team | 23:04 |