Lotto Belgium Tour

Młoda Niemka Liane Lippert wygrała klasyfikację generalną Lotto Belgium Tour. Małgorzata Jasińska (Movistar) była ósma.

Ostatni etap Lotto Belgium Tour był zdecydowanie najtrudniejszy w całej rywalizacji. Na trasie liczącej 115 kilometrów wokół Geraardsbergen panie musiały pokonać kilkanaście podjazdów, w tym trzykrotnie Muur (1200 metrów długości; średnie nachylenie 7,1 %).

Po trzech godzinach walki na trasie na metę panie wjeżdżały pojedynczo. Jako pierwsza kreskę przejechała młoda Niemka Liane Lippert, która jest aktualną mistrzynią swojego kraju.

Dziesięć sekund straciła do niej Aude Biannic (Movistar), a trzecia była Emilia Fahlin (Wiggle High5). Świetnie pojechała Gosia Jasińska, która była dzisiaj ósma i takie samo miejsce zajęła w generalce.

Lippert dzięki dzisiejszemu zwycięstwu triumfowała także w klasyfikacji generalnej!

Wyniki ostatniego etapu:

1 LIPPERT Liane Germany 16 16 3:00:09
2 BIANNIC Aude Movistar Team 12 11 0:10
3 FAHLIN Emilia Wiggle High5 8 6 0:37
4 JACKSON Alison Team TIBCO – SVB 6 5 0:39
5 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 5 4 ,,
6 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 4 2 ,,
7 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force 3 0:44
8 JASINSKA Małgorzata Movistar Team 2 ,,
9 RIJKES Sarah Experza-Footlogix 0:48
10 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 0:51
11 LETH Julie Wiggle High5 0:54
12 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling ,,
13 STEWART Macey Wiggle High5 1:12
14 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling ,,
15 VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies 1:15
16 GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
17 DEMEY Valerie Lotto Soudal Ladies ,,
18 VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
19 GARNER Lucy Wiggle High5 ,,
20 VANDENBULCKE Jesse Keukens Redant Cycling Team ,,
21 VAN HAAFTEN Kirstie Restore Cycling Team ,,
22 EICHER-VOUETS Marcia RE/MAX Cycling Team ,,
23 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team 1:20
24 MEERTENS Lone Keukens Redant Cycling Team 1:15
25 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
26 VAN WITZENBURG Marieke Health Mate – Cyclelive Team 2:04
27 RAVNDAL Birgitte Keukens Redant Cycling Team 3:06
28 GULLIKSEN Line Marie Norway ,,
29 BARBIERI Rachele Wiggle High5 3:13
30 GASS Daniela Autoglas Wetteren ,,
31 MARTINS Maria Sopela Women’s Team ,,
32 SZABO Zsofia Health Mate – Cyclelive Team 3:15
33 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies ,,
34 KOOL Charlotte Jan van Arckel 3:18
35 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
36 VANDER SANDE Elise Keukens Redant Cycling Team ,,
37 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force ,,
38 BRAAM Danique Jan van Arckel ,,
39 HAMMES Kathrin Germany 3:21
40 WATERREUS Kylie Jan van Arckel ,,
41 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force ,,
42 INGHELBRECHT Sarah Doltcini – Van Eyck Sport ,,
43 TERUEL Alba Movistar Team ,,
44 ADRIAN Vera RE/MAX Cycling Team ,,
45 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
46 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
47 RODRIGUEZ REVERT Sofia Sopela Women’s Team ,,
48 FISHMAN Roni Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
49 CASAS Julia Sopela Women’s Team ,,
50 COBB Alice Team TIBCO – SVB ,,
51 THORVIK Caroline Jos Feron Lady Force 3:26
52 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
53 PANCHAUD Georgina Bianchi Dama ,,
54 MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
55 BEEKHUIS Teuntje Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
56 DELBAERE Fien Autoglas Wetteren ,,
57 DEBBOUDT Evelien Keukens Redant Cycling Team ,,
58 WEISS Sandra RE/MAX Cycling Team ,,
59 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
60 STIENEN Jutta RE/MAX Cycling Team ,,
61 COCKCROFT Emma Bianchi Dama ,,
62 WIGHTMAN Kate Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team ,,
63 FERON Senna Jos Feron Lady Force ,,
64 GRÖNDAHL Antonia Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team ,,
65 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling ,,
66 GEOGHEGAN Michelle Autoglas Wetteren 3:32
67 PEETOOM Kirsten Jos Feron Lady Force ,,
68 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
69 DEBBOUDT Lensy Keukens Redant Cycling Team 3:35
70 VAN REGENMORTEL Laura Restore Cycling Team 3:36
71 ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
72 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
73 HUITFELDT Josefine Autoglas Wetteren 3:40
74 SCANDOLARA Valentina Team TIBCO – SVB 7:12
75 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 7:14
76 MUSTONEN Sara Experza-Footlogix ,,
77 DRUYTS Jessy Experza-Footlogix 7:21
78 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team 13:51
79 VAN TEESELING Bente Jan van Arckel 14:06
80 GARNER Grace Wiggle High5 ,,
81 LANE Crystal Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team ,,
82 VAN DE REE Monique WaowDeals Pro Cycling 15:51
83 TROCH Tiana Autoglas Wetteren ,,
84 UTVIK Emelie Norway ,,
85 WORNER Lisa Restore Cycling Team ,,
86 PEREKITKO Karolina De Sprinters Malderen ,,
87 REDDY Natasha Bianchi Dama ,,
88 FLATAAS Marie Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
89 WEISS Martina RE/MAX Cycling Team ,,
90 BLANCO Yurani Sopela Women’s Team 16:16
91 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 16:31
92 SÜSSEMILCH Laura Germany ,,
93 KOHLMEYER Kim Johanna Autoglas Wetteren 16:51
94 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
95 ERATH Tanja Germany ,,
96 VANHOUTTE Fenna Lotto Soudal Ladies 17:46
97 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling 18:06
98 HERMANS Anka Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
99 TORTOLINA Gaia Equano-Wase Zon Cycling Team ,,
DNF BAKKER Minke Restore Cycling Team -3:00:09
DNF ROES Maxime De Sprinters Malderen ,,
DNF CLAUS Marjon De Sprinters Malderen ,,
DNF MARIEN Lynn De Sprinters Malderen ,,
DNF PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
DNF VAINIONPÄÄ Laura Health Mate – Cyclelive Team ,,
DNF DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
DNF DE BAAT Kim Doltcini – Van Eyck Sport ,,
DNF RYAN Kendall Team TIBCO – SVB ,,
DNS DE BOER Sophie Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
DNS KUIJPERS Evy Jan van Arckel ,,

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 8 ▲7 LIPPERT Liane Germany 80 80 8:54:08
2 4 ▲2 BIANNIC Aude Movistar Team 60 56 0:09
3 1 ▼2 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 45 32 0:33
4 3 ▼1 FAHLIN Emilia Wiggle High5 35 24 0:37
5 5 – KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 30 20 0:46
6 7 ▲1 JACKSON Alison Team TIBCO – SVB 25 16 0:47
7 6 ▼1 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling 21 12 1:01
8 16 ▲8 JASINSKA Małgorzata Movistar Team 18 8 1:04
9 10 ▲1 LETH Julie Wiggle High5 15 7 1:10
10 31 ▲21 HANNES Kaat Jos Feron Lady Force 12 6 1:13
11 23 ▲12 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 10 5 1:15
12 2 ▼10 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 8 3 ,,
13 51 ▲38 RIJKES Sarah Experza-Footlogix 6 1:25
14 13 ▼1 VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies 5 1:33
15 20 ▲5 STEWART Macey Wiggle High5 4 1:35
16 18 ▲2 VAN HAAFTEN Kirstie Restore Cycling Team 3 1:38
17 21 ▲4 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport 2 ,,
18 22 ▲4 EICHER-VOUETS Marcia RE/MAX Cycling Team 1 ,,
19 27 ▲8 VANDENBULCKE Jesse Keukens Redant Cycling Team 1:42
20 32 ▲12 GARNER Lucy Wiggle High5 1:44
21 36 ▲15 GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling 1:47
22 40 ▲18 VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
23 28 ▲5 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team 1:48
24 46 ▲22 DEMEY Valerie Lotto Soudal Ladies 1:50
25 50 ▲25 MEERTENS Lone Keukens Redant Cycling Team 1:52
26 37 ▲11 VAN WITZENBURG Marieke Health Mate – Cyclelive Team 2:36
27 12 ▼15 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies 3:32
28 29 ▲1 GULLIKSEN Line Marie Norway 3:34
29 17 ▼12 BARBIERI Rachele Wiggle High5 3:35
30 15 ▼15 BRAAM Danique Jan van Arckel 3:38
31 14 ▼17 OYARBIDE Lourdes Movistar Team 3:40
32 19 ▼13 KOOL Charlotte Jan van Arckel 3:41
33 9 ▼24 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 3:43
34 26 ▼8 TERUEL Alba Movistar Team 3:47
35 39 ▲4 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team 3:50
36 33 ▼3 ADRIAN Vera RE/MAX Cycling Team ,,
37 25 ▼12 GRÖNDAHL Antonia Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team 3:51
38 41 ▲3 WATERREUS Kylie Jan van Arckel 3:53
39 67 ▲28 RAVNDAL Birgitte Keukens Redant Cycling Team ,,
40 42 ▲2 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3:54
41 30 ▼11 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling 3:55
42 35 ▼7 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling 3:57
43 38 ▼5 STIENEN Jutta RE/MAX Cycling Team 3:58
44 52 ▲8 RODRIGUEZ REVERT Sofia Sopela Women’s Team ,,
45 54 ▲9 HAMMES Kathrin Germany 4:00
46 45 ▼1 MARTIN Sara Sopela Women’s Team 4:01
47 60 ▲13 VAN HOUTUM Céline Jos Feron Lady Force 4:02
48 70 ▲22 MARTINS Maria Sopela Women’s Team ,,
49 58 ▲9 COBB Alice Team TIBCO – SVB ,,
50 63 ▲13 VANDER SANDE Elise Keukens Redant Cycling Team 4:03
51 59 ▲8 CASAS Julia Sopela Women’s Team 4:05
52 61 ▲9 VERSCHELDEN Nathalie Jos Feron Lady Force ,,
53 57 ▲4 DELBAERE Fien Autoglas Wetteren 4:07
54 76 ▲22 SZABO Zsofia Health Mate – Cyclelive Team 4:09
55 78 ▲23 GASS Daniela Autoglas Wetteren 4:10
56 62 ▲6 THORVIK Caroline Jos Feron Lady Force ,,
57 65 ▲8 FERON Senna Jos Feron Lady Force 4:12
58 49 ▼9 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 4:13
59 73 ▲14 FISHMAN Roni Equano-Wase Zon Cycling Team 4:14
60 55 ▼5 DEBBOUDT Lensy Keukens Redant Cycling Team 4:15
61 56 ▼5 VAN REGENMORTEL Laura Restore Cycling Team 4:16
62 74 ▲12 WEISS Sandra RE/MAX Cycling Team 4:19
63 72 ▲9 PEETOOM Kirsten Jos Feron Lady Force 4:22
64 66 ▲2 ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling 4:23
65 71 ▲6 HUITFELDT Josefine Autoglas Wetteren 4:29
66 84 ▲18 INGHELBRECHT Sarah Doltcini – Van Eyck Sport 4:31
67 86 ▲19 COCKCROFT Emma Bianchi Dama 4:37
68 91 ▲23 DEBBOUDT Evelien Keukens Redant Cycling Team 5:04
69 93 ▲24 WIGHTMAN Kate Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team 5:06
70 95 ▲25 PANCHAUD Georgina Bianchi Dama 5:07
71 99 ▲28 GEOGHEGAN Michelle Autoglas Wetteren 5:30
72 48 ▼24 MUSTONEN Sara Experza-Footlogix 7:50
73 79 ▲6 DRUYTS Jessy Experza-Footlogix 8:19
74 90 ▲16 SCANDOLARA Valentina Team TIBCO – SVB 8:34
75 103 ▲28 BEEKHUIS Teuntje Parkhotel Valkenburg Cycling Team 8:47
76 106 ▲30 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team 9:06
77 69 ▼8 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team 14:39
78 110 ▲32 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 14:50
79 64 ▼15 VAN TEESELING Bente Jan van Arckel 14:52
80 75 ▼5 GARNER Grace Wiggle High5 15:00
81 92 ▲11 LANE Crystal Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team 15:46
82 24 ▼58 VAN DE REE Monique WaowDeals Pro Cycling 16:16
83 68 ▼15 UTVIK Emelie Norway 16:39
84 82 ▼2 FLATAAS Marie Equano-Wase Zon Cycling Team 16:56
85 85 – PEREKITKO Karolina De Sprinters Malderen 17:02
86 87 ▲1 WORNER Lisa Restore Cycling Team 17:03
87 44 ▼43 SÜSSEMILCH Laura Germany 17:05
88 34 ▼54 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling 17:21
89 96 ▲7 TROCH Tiana Autoglas Wetteren 17:33
90 89 ▼1 BLANCO Yurani Sopela Women’s Team 17:34
91 88 ▼3 ERATH Tanja Germany 18:07
92 97 ▲5 KOHLMEYER Kim Johanna Autoglas Wetteren 18:37
93 100 ▲7 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 18:42
94 80 ▼14 VANHOUTTE Fenna Lotto Soudal Ladies 18:45
95 101 ▲6 HERMANS Anka Equano-Wase Zon Cycling Team 20:42
96 102 ▲6 TORTOLINA Gaia Equano-Wase Zon Cycling Team 20:56
97 107 ▲10 WEISS Martina RE/MAX Cycling Team 21:44
98 109 ▲11 REDDY Natasha Bianchi Dama 23:25
99 108 ▲9 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling 25:22