Foto: Team Vorarlberg Santic

Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic) wygrał indywidualną jazdę na czas wyścigu Okolo jiznich Cech. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) był ósmy. 

Trzecim etapem czeskiego wyścigu była indywidualna czasówka z miejscowości Český Krumlov na podjazd Kleť. Łącznie do pokonania było ponad 10 kilometrów ze średnim nachyleniem około 5 %.

Najlepszy okazał się Szwajcar Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic) – 22’54”. Cztery sekundy Michael Kukrle (Elkov – Author Cycling Team), a kolejne dwie stracił János Pelikán (My Bike – Stevens).

Najlepszym z Polaków był Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), który stracił 49 sekund i uplasował się na ósmym miejscu.

Wyniki trzeciego etapu:

1 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 7 5 28.035 22:54
2 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 3 2 27.954 0:04
3 PELIKÁN János My Bike – Stevens 1 1 27.913 0:06
4 ČERNÝ Josef Elkov – Author Cycling Team 27.893 0:07
5 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 27.495 0:27
6 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 27.127 0:46
7 DEWULF Stan Lotto – Soudal U23 27.070 0:49
8 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 27.070 ,,
9 LEOPOLD Hans-Jörg WSA Pushbikers 26.975 0:54
10 HUYS Laurens Lotto – Soudal U23 26.937 0:56
11 KACZMAREK Jakub Team Hurom 26.602 1:14
12 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R 26.420 1:24
13 PIASKOWY Emanuel Team Hurom 26.402 1:25
14 STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic 26.384 1:26
15 DE PESTEL Sander Lotto – Soudal U23 26.366 1:27
16 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 26.276 1:32
17 KONWA Piotr Elkov – Author Cycling Team 26.276 ,,
18 VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 26.258 1:33
19 ORLANDI Massimo Cycling Team Friuli 26.240 1:34
20 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic 26.204 1:36
21 JANISZEWSKI Sylwester Wibatech Merx 7R 26.151 1:39
22 RUTKIEWICZ Marek Wibatech Merx 7R 26.115 1:41
23 BAJC Andi My Bike – Stevens 26.115 ,,
24 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 26.080 1:43
25 STACHOWIAK Adam Voster Uniwheels Team 26.045 1:45
26 VAN POUCKE Aaron Lotto – Soudal U23 26.027 1:46
27 BOUBAL Martin CK Pribram Fany Gastro 25.905 1:53
28 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 25.870 1:55
29 RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic 25.835 1:57
30 POLL Stefan WSA Pushbikers 25.749 2:02
31 DUVIGNEAU Beau Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 25.714 2:04
32 SEKANINA Adam TJ Favorit Brno 25.714 ,,
33 LEHKY Roman TOPFOREX – LAPIERRE 25.612 2:10
34 HAMPL Petr TJ Favorit Brno 25.561 2:13
35 KOROŠEC Rok My Bike – Stevens 25.510 2:16
36 GRABIS Mateusz Voster Uniwheels Team 25.459 2:19
37 PIETRULA Nicolas Team Dukla Praha 25.459 ,,
38 GRAHAM Rupert Spirit Racing 25.409 2:22
39 BUTS Vitaliy Team Hurom 25.392 2:23
40 STALLAERT Joeri Team Vorarlberg Santic 25.375 2:24
41 NEUMANN Dominik TOPFOREX – LAPIERRE 25.292 2:29
42 KOHOUT Michal Team Dukla Praha 25.259 2:31
43 WEST Alex Cycling Team Friuli 25.226 2:33
44 MALÍK Michal CEZ CT Tabor 25.176 2:36
45 AUER Daniel WSA Pushbikers 25.160 2:37
46 JAKOUBEK Tomas CK Pribram Fany Gastro 25.144 2:38
47 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 25.078 2:42
48 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 25.046 2:44
49 NESVADBA Jan CEZ CT Tabor 25.029 2:45
50 ZIELIŃSKI Kamil Team Hurom 24.981 2:48
51 PEACOCK Jordan Spirit Racing 24.900 2:53
52 VASYLYUK Andriy Team Hurom 24.820 2:58
53 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 24.804 2:59
54 HAAS Christian Union Raiffeisen Radteam Tirol 24.804 ,,
55 CIHLAR Adam TJ Favorit Brno 24.772 3:01
56 STIBINGR Matej Team Dukla Praha 24.724 3:04
57 BAKUS Tomáš CEZ CT Tabor 24.692 3:06
58 LASINIS Venantas Staki – Technorama 24.676 3:07
59 PODLASKI Michal Voster Uniwheels Team 24.676 ,,
60 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 24.661 3:08
61 KRAUS Jan Team Dukla Praha 24.613 3:11
62 HUNAL Martin CEZ CT Tabor 24.598 3:12
63 PASSFIELD Charlie Spirit Racing 24.519 3:17
64 REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol 24.504 3:18
65 KOLLER Jan Union Raiffeisen Radteam Tirol 24.395 3:25
66 PROCHAZKA Michal TJ Favorit Brno 24.334 3:29
67 VANICEK Simon CEZ CT Tabor 24.288 3:32
68 SCHÖSSWENDTER Christoph Union Raiffeisen Radteam Tirol 24.166 3:40
69 GRUBER Pavel CK Pribram Fany Gastro 24.135 3:42
70 CARR Frazier Spirit Racing 24.120 3:43
71 COLMAN Alex Lotto – Soudal U23 24.045 3:48
72 KOLB Stefan WSA Pushbikers 24.030 3:49
73 HERSHLER Saar Israel Cycling Academy U23 24.030 ,,
74 VAITAITIS Kestutis Staki – Technorama 24.030 ,,
75 ANIOLKOWSKI Stanislaw Team Hurom 24.015 3:50
76 MACH Ondrej CEZ CT Tabor 23.955 3:54
77 FRIEDL Nils Team Hrinkow Advarics Cycleang 23.955 ,,
78 EINHORN Itamar Israel Cycling Academy U23 23.896 3:58
79 HAVIK Yoeri Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 23.822 4:03
80 UMHALLER Thomas My Bike – Stevens 23.734 4:09
81 KOMAR Mateusz Voster Uniwheels Team 23.734 ,,
82 STOIBER Lukas Union Raiffeisen Radteam Tirol 23.719 4:10
83 PETRUŠ Jiří TOPFOREX – LAPIERRE 23.719 ,,
84 HEBÍK Martin CK Pribram Fany Gastro 23.690 4:12
85 ZECHMEISTER Tomas TJ Favorit Brno 23.646 4:15
86 MODLITBA Vojtech CK Pribram Fany Gastro 23.632 4:16
87 KORNER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol 23.632 ,,
88 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team 23.574 4:20
89 ABU-FARES Saned Israel Cycling Academy U23 23.303 4:39
90 DREDGE Chris Spirit Racing 23.303 ,,
91 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 23.247 4:43
92 BEAR Ido Israel Cycling Academy U23 23.191 4:47
93 KUPSTAITIS Povilas Staki – Technorama 23.107 4:53
94 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy U23 23.052 4:57
95 PESSOT Alessandro Cycling Team Friuli 23.038 4:58
96 BANASZEK Adrian Voster Uniwheels Team 23.011 5:00
97 STROETINGA Wim Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 22.929 5:06
98 VAVREK Dušan Team Dukla Praha 22.901 5:08
99 PARMA Krzysztof Voster Uniwheels Team 22.861 5:11
100 BANASZEK Norbert Wibatech Merx 7R 22.847 5:12
101 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 22.712 5:22
102 MALIK Robert CK Pribram Fany Gastro 22.659 5:26
103 BRADBURY Stephen Spirit Racing 22.646 5:27
104 KOPFAUF Markus WSA Pushbikers 22.646 ,,
105 STRUPEK Matyas Team Dukla Praha 22.539 5:35
106 VAN ZIJL Melvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 22.513 5:37
107 WOLSINK Jelle Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 22.356 5:49
108 GABAY Nir Israel Cycling Academy U23 22.176 6:03
109 HONKISZ Adrian Wibatech Merx 7R 21.924 6:23
110 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli 21.800 6:33
111 GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama 21.714 6:40
112 SERTVYTIS Donatas Staki – Technorama 21.556 6:53
113 HOLEC Richard TOPFOREX – LAPIERRE 21.130 7:29
114 PALICKA Hynek TOPFOREX – LAPIERRE 20.478 8:27

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 15 ▲14 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 1 4:12:33
2 10 ▲8 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 0:03
3 8 ▲5 ČERNÝ Josef Elkov – Author Cycling Team 0:06
4 25 ▲21 PELIKÁN János My Bike – Stevens 0:09
5 9 ▲4 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 0:26
6 13 ▲7 DEWULF Stan Lotto – Soudal U23 0:48
7 19 ▲12 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0:52
8 12 ▲4 HUYS Laurens Lotto – Soudal U23 0:55
9 61 ▲52 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 0:59
10 39 ▲29 LEOPOLD Hans-Jörg WSA Pushbikers 1:02
11 2 ▼9 STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic 1:17
12 27 ▲15 KACZMAREK Jakub Team Hurom 1:19
13 6 ▼7 DE PESTEL Sander Lotto – Soudal U23 1:26
14 23 ▲9 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R 1:27
15 28 ▲13 PIASKOWY Emanuel Team Hurom 1:30
16 17 ▲1 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 1:32
17 40 ▲23 KONWA Piotr Elkov – Author Cycling Team 1:40
18 36 ▲18 VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 1:41
19 18 ▼1 JANISZEWSKI Sylwester Wibatech Merx 7R 1:42
20 24 ▲4 BAJC Andi My Bike – Stevens 1:45
21 11 ▼10 VAN POUCKE Aaron Lotto – Soudal U23 ,,
22 53 ▲31 ORLANDI Massimo Cycling Team Friuli ,,
23 49 ▲26 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic 1:46
24 35 ▲11 STACHOWIAK Adam Voster Uniwheels Team 1:53
25 16 ▼9 RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic 1:56
26 60 ▲34 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
27 22 ▼5 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 1:58
28 31 ▲3 BOUBAL Martin CK Pribram Fany Gastro 2:01
29 21 ▼8 DUVIGNEAU Beau Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 2:07
30 70 ▲40 RUTKIEWICZ Marek Wibatech Merx 7R 2:15
31 52 ▲21 SEKANINA Adam TJ Favorit Brno ,,
32 14 ▼18 KOROŠEC Rok My Bike – Stevens 2:16
33 43 ▲10 LEHKY Roman TOPFOREX – LAPIERRE 2:19
34 5 ▼29 BUTS Vitaliy Team Hurom 2:22
35 4 ▼31 STALLAERT Joeri Team Vorarlberg Santic 2:23
36 55 ▲19 HAMPL Petr TJ Favorit Brno 2:24
37 50 ▲13 GRABIS Mateusz Voster Uniwheels Team 2:29
38 64 ▲26 PIETRULA Nicolas Team Dukla Praha 2:34
39 63 ▲24 GRAHAM Rupert Spirit Racing 2:35
40 42 ▲2 NEUMANN Dominik TOPFOREX – LAPIERRE 2:38
41 32 ▼9 AUER Daniel WSA Pushbikers 2:44
42 56 ▲14 WEST Alex Cycling Team Friuli ,,
43 41 ▼2 JAKOUBEK Tomas CK Pribram Fany Gastro 2:46
44 37 ▼7 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 2:50
45 29 ▼16 NESVADBA Jan CEZ CT Tabor 2:51
46 26 ▼20 ZIELIŃSKI Kamil Team Hurom 2:52
47 57 ▲10 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 2:55
48 74 ▲26 POLL Stefan WSA Pushbikers 3:07
49 46 ▼3 PODLASKI Michal Voster Uniwheels Team 3:17
50 30 ▼20 HUNAL Martin CEZ CT Tabor 3:18
51 59 ▲8 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:21
52 68 ▲16 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:23
53 67 ▲14 LASINIS Venantas Staki – Technorama 3:24
54 72 ▲18 MALÍK Michal CEZ CT Tabor 3:28
55 65 ▲10 REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol 3:33
56 54 ▼2 PROCHAZKA Michal TJ Favorit Brno 3:40
57 66 ▲9 KOLLER Jan Union Raiffeisen Radteam Tirol 3:41
58 3 ▼55 COLMAN Alex Lotto – Soudal U23 3:43
59 34 ▼25 GRUBER Pavel CK Pribram Fany Gastro 3:50
60 33 ▼27 KOLB Stefan WSA Pushbikers 3:57
61 48 ▼13 HERSHLER Saar Israel Cycling Academy U23 3:59
62 51 ▼11 EINHORN Itamar Israel Cycling Academy U23 4:08
63 1 ▼62 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team 4:09
64 45 ▼19 HAVIK Yoeri Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 4:13
65 44 ▼21 PETRUŠ Jiří TOPFOREX – LAPIERRE 4:19
66 38 ▼28 MODLITBA Vojtech CK Pribram Fany Gastro 4:24
67 7 ▼60 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 4:42
68 71 ▲3 KOMAR Mateusz Voster Uniwheels Team 4:44
69 73 ▲4 FRIEDL Nils Team Hrinkow Advarics Cycleang 4:53
70 58 ▼12 PESSOT Alessandro Cycling Team Friuli 5:09
71 47 ▼24 BANASZEK Adrian Voster Uniwheels Team 5:10
72 62 ▼10 BRADBURY Stephen Spirit Racing 5:41
73 69 ▼4 BANASZEK Norbert Wibatech Merx 7R 5:46
74 20 ▼54 HONKISZ Adrian Wibatech Merx 7R 6:26
75 76 ▲1 PEACOCK Jordan Spirit Racing 7:11
76 92 ▲16 KOHOUT Michal Team Dukla Praha 7:55
77 80 ▲3 BAKUS Tomáš CEZ CT Tabor 8:21
78 85 ▲7 CIHLAR Adam TJ Favorit Brno 8:22
79 90 ▲11 HAAS Christian Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
80 87 ▲7 STIBINGR Matej Team Dukla Praha 8:26
81 88 ▲7 KRAUS Jan Team Dukla Praha 8:33
82 79 ▼3 VANICEK Simon CEZ CT Tabor 8:45
83 86 ▲3 CARR Frazier Spirit Racing 9:04
84 75 ▼9 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy U23 9:11
85 91 ▲6 VAITAITIS Kestutis Staki – Technorama 9:13
86 102 ▲16 PASSFIELD Charlie Spirit Racing 9:22
87 94 ▲7 ANIOLKOWSKI Stanislaw Team Hurom 9:28
88 82 ▼6 ZECHMEISTER Tomas TJ Favorit Brno 9:32
89 97 ▲8 MACH Ondrej CEZ CT Tabor 9:37
90 89 ▼1 KORNER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol 9:39
91 98 ▲7 STOIBER Lukas Union Raiffeisen Radteam Tirol 9:55
92 93 ▲1 DREDGE Chris Spirit Racing 10:10
93 105 ▲12 VASYLYUK Andriy Team Hurom 10:13
94 78 ▼16 STROETINGA Wim Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 10:16
95 95 – KUPSTAITIS Povilas Staki – Technorama 10:34
96 84 ▼12 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 10:42
97 96 ▼1 PARMA Krzysztof Voster Uniwheels Team 10:53
98 83 ▼15 VAN ZIJL Melvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 10:56
99 77 ▼22 WOLSINK Jelle Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 10:58
100 99 ▼1 MALIK Robert CK Pribram Fany Gastro 11:14
101 100 ▼1 KOPFAUF Markus WSA Pushbikers 11:18
102 106 ▲4 UMHALLER Thomas My Bike – Stevens 11:29
103 110 ▲7 SCHÖSSWENDTER Christoph Union Raiffeisen Radteam Tirol 11:34
104 103 ▼1 ABU-FARES Saned Israel Cycling Academy U23 11:42
105 109 ▲4 BEAR Ido Israel Cycling Academy U23 12:29
106 108 ▲2 VAVREK Dušan Team Dukla Praha 12:33
107 101 ▼6 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli 12:38
108 104 ▼4 STRUPEK Matyas Team Dukla Praha 12:44
109 107 ▼2 GABAY Nir Israel Cycling Academy U23 13:26
110 81 ▼29 PALICKA Hynek TOPFOREX – LAPIERRE 13:43
111 111 – HOLEC Richard TOPFOREX – LAPIERRE 15:51
112 112 – SERTVYTIS Donatas Staki – Technorama 17:48
113 113 – GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama 18:24
114 114 – HEBÍK Martin CK Pribram Fany Gastro 25:42
Race information
Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 7th September 2018
Avg. speed winner: 28.03 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Český Krumlov › Kleť
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc