fot. Team Sunweb

Colin Rivera znów ze zwycięstwem etapowym. Mimo to trofeum za triumf w całym wyścigu ląduje na półce Mieke Kroger.

Dzisiejszy etap zamykał Lotto Belgium Tour. Jednak jego trasa w ogóle nie przypominała tej, jaką kolarze przejadą w niedzielę, na ostatnim odcinku Vuelty. Wręcz przeciwnie – prawdopodobnie był najtrudniejszy w całym wyścigu.

Kolarki miały do pokonania aż 8 górskich premii – wprawdzie niezbyt wymagających jeśli chodzi o przewyższenie, ale ich zadanie z pewnością utrudniał fakt, że dojazd do czterech z nich prowadził po bruku. Dlatego dzisiejszy dzień zdecydowanie nie miał należeć do sprinterek – do głosu powinny dojść raczej specjalistki od klasyków.

Jednak zanim do tego doszło, swoje show zrobiła Sofie De Vuyst z reprezentacji Belgii, która wygrała 5 z 6 pierwszych górskich premii i tym samym zaklepała sobie tytuł najlepszej „góralki” tego prowadzącego w większości po płaskim terenie wyścigu.

Zresztą Belgijka wcale się tym nie zadowoliła – liczyła się także podczas rozgrywki decydującej o tym, która z zawodniczek wygra dzisiejszy odcinek. Jednak nie wygrała – była trzecia, kilka sekund za Liane Lipper i Coryn Riverą, która wygrała drugi etap z rzędu.

Jednak to nie wystarczyło jej nawet do tego, by stanąć na podium wyścigu. Amerykanka musiała zadowolić się zwycięstwem w klasyfikacji punktowej i czwartym miejscem w „generalce”. Przed nią uplasowały się Audrey Cordon-Ragot, Lotte Kopecky, a przede wszystkim zwyciężczyni – Mieke Kroger, dla której jest to prawdopodobnie największy sukces w karierze.

Klasyfikację młodzieżową wygrała natomiast zaledwie 21-letnia Liane Lippert. 30 pozycji za nią uplasowała się rok młodsza od niej Karolina Perekitko, która i tak może być zadowolona ze swojego dzisiejszego występu – zajęła 60. miejsce, dzięki czemu awansowała w „generalce” o 29 pozycji i wyścig skończyła na początku ósmej dziesiątki.

Wyniki ostatniego etapu:

1RIVERA CorynUnited States16162:11:45
2LIPPERT LianeGermany12110:01
3DE VUYST SofieParkhotel Valkenburg860:03
4KOPECKY LotteLotto Soudal Ladies650:05
5CORDON-RAGOT AudreyFrance540:07
6BORGLI StineNorway420:12
7WINDER RuthUnited States30:16
8VAN DER BURG NancyJos Feron Lady Force2,,
9MOBERG EmilieNorway,,
10VANDENBULCKE JesseDoltcini – Van Eyck Sport0:18
11SCHWEINBERGER KathrinHealth Mate – Cyclelive Team0:20
12ANDERSEN SusanneNorway,,
13VAN DEN STEEN KellyLotto Soudal Ladies,,
14HALL KatieUnited States,,
15JEULAND-TRANCHANT PascaleDoltcini – Van Eyck Sport,,
16WALDIS AndreaIlli Bikes CT,,
17JUNIPER NicolaIsorex Cycling Team0:23
18ERAUD SéverineDoltcini – Van Eyck Sport,,
19KRÖGER MiekeGermany0:26
20VAN HAAFTEN KirstieHealth Mate – Cyclelive Team0:27
21MEERTENS LoneKeukens Redant Cycling Team0:28
22GASKJENN IngvildNorway,,
23BUYSMAN NinaParkhotel Valkenburg0:30
24KASPER RomyGermany0:51
25HOOLWERF CathalijneRogelli-Gyproc U-232:01
26MARTINS MariaSopela Women’s Team2:04
27BOSSUYT ShariRogelli-Gyproc U-232:06
28RAVNDAL BirgitteKeukens Redant Cycling Team2:08
29CLEVENGER EricaUnited States2:13
30VAN DER HULST AmberGRC Jan van Arckel,,
31AMMERLAAN RozemarijnRogelli-Gyproc U-232:16
32LE MOUEL CeliaFrance4:52
33LYSTAD VibekeKeukens Redant Cycling Team4:55
34KOOL CharlotteGRC Jan van Arckel4:56
35CREAMER LaurenMultum Accountants Ladies Team,,
36DE JONG ThalitaMultum Accountants Ladies Team,,
37ARMEE NeleIlli Bikes CT4:59
38ERATH TanjaGermany,,
39VAN HOUTUM CélineJos Feron Lady Force,,
40OTTESTAD Mie BjørndalNorway,,
41BAPTISTA KimRestore cycling,,
42SÜSSEMILCH LauraHealth Mate – Cyclelive Team,,
43LUDWIG HannahGermany,,
44POWELL JenniferBianchi Dama Cycling Team,,
45DEBBOUDT EvelienKeukens Redant Cycling Team5:04
46COLJÉ MaaikeRestore cycling,,
47BAKKER MinkeGRC Jan van Arckel,,
48VAN VEEN EstherParkhotel Valkenburg5:06
49BLANCO IuraniSopela Women’s Team,,
50VAN DE VELDE JulieLotto Soudal Ladies,,
51DELBAERE FienHealth Mate – Cyclelive Team5:08
52VAN TEESELING BenteGRC Jan van Arckel,,
53DE SMEDT MarijkeEquano-Wase Zon Cycling Team,,
54RAAIJMAKERS MaritParkhotel Valkenburg,,
55RODRÍGUEZ SofiaSopela Women’s Team,,
56TRIAS JORDAN MireiaSopela Women’s Team,,
57ORTEGA PatriciaMassi – Tactic Women Team,,
58LÓPEZ BelénMassi – Tactic Women Team,,
59DRUYTS KellyDoltcini – Van Eyck Sport,,
60PEREKITKO KarolinaEquano-Wase Zon Cycling Team,,
61MEAKIN EmilyIsorex Cycling Team,,
62PANCHAUD GeorginaBianchi Dama Cycling Team5:13
63LORVIK IngridNorway,,
64JONGERIUS ClaudiaDe Sprinters Malderen5:16
65VAN WITZENBURG MariekeJos Feron Lady Force,,
66BENITO MireiaMassi – Tactic Women Team5:21
67ABGRALL NoémieFrance5:23
68JOUNIER LucieFrance,,
69ROES MaximeDe Sprinters Malderen7:16
70CROKET GilkeIlli Bikes CT8:23
71TORTOLINA GaiaEquano-Wase Zon Cycling Team8:52
72JONKERS EvaRogelli-Gyproc U-2310:52
73VAN DEN BORN EvaDe Sprinters Malderen11:08
74VAN GEYTE KatieKeukens Redant Cycling Team,,
75WIGHTMAN KateIsorex Cycling Team,,
76BRAAM DaniqueLotto Soudal Ladies,,
77VAN DER GUCHTE QuintyKeukens Redant Cycling Team,,
DNFSZABÓ ZsófiaHealth Mate – Cyclelive Team
DNFCOCKCROFT EmmaBianchi Dama Cycling Team,,
DNFSEITZ AlineIlli Bikes CT,,
DNFKNAVEN BrittRogelli-Gyproc U-23,,
DNFSWINKELS SylvieParkhotel Valkenburg,,
DNFHANNES KaatJos Feron Lady Force,,
DNFLOPEZ MargaHealth Mate – Cyclelive Team,,
DNFSTONE IsabellaIsorex Cycling Team,,
DNFLENSECLAES DitteIlli Bikes CT,,
DNFHOFFMANN ChantalLotto Soudal Ladies,,
DNFHOFMANN JennyJos Feron Lady Force,,
DNFPOLEGATCH Ana PaulaMemorial Santos,,
DNFSARLIN EevaMultum Accountants Ladies Team,,
DNFSCHMIDT TrineIlli Bikes CT,,
DNFNGUYỄN Thị ThậtLotto Soudal Ladies,,
DNFEHRBERG LiisaJos Feron Lady Force,,
DNFLAURANCE TyphaineFrance,,
DNFVERHOEFF IngritRogelli-Gyproc U-23,,
DNFMARIEN LynnDe Sprinters Malderen,,
DNFDOCX MiekeDoltcini – Van Eyck Sport,,
DNFBOOGAARD EmmaRestore cycling,,
DNFRUBBENS KatrienEquano-Wase Zon Cycling Team,,
DNFVERHULST GladysFrance,,
DNFRIFFEL ChristaGermany,,
DNFVERHOEVEN AuroreDe Sprinters Malderen,,
DNSSCHNEIDER SkylarUnited States,,
DNSGASS DanielaEquano-Wase Zon Cycling Team,,

Końcowa klasyfikacja generalna:

11KRÖGER MiekeGermany125808:37:05
22KOPECKY LotteLotto Soudal Ladies85560:08
33CORDON-RAGOT AudreyFrance70320:14
44RIVERA CorynUnited States60242:33
512▲7LIPPERT LianeGermany50203:00
65▼1WINDER RuthUnited States40163:02
714▲7DE VUYST SofieParkhotel Valkenburg3512,,
87▼1ANDERSEN SusanneNorway3083:15
98▼1MOBERG EmilieNorway2573:17
1015▲5BORGLI StineNorway2063:19
1117▲6JEULAND-TRANCHANT PascaleDoltcini – Van Eyck Sport1553:29
1223▲11VANDENBULCKE JesseDoltcini – Van Eyck Sport1033:31
1320▲7SCHWEINBERGER KathrinHealth Mate – Cyclelive Team5,,
1426▲12VAN DER BURG NancyJos Feron Lady Force5,,
1525▲10VAN DEN STEEN KellyLotto Soudal Ladies53:35
1618▲2VAN HAAFTEN KirstieHealth Mate – Cyclelive Team33:36
1738▲21WALDIS AndreaIlli Bikes CT33:42
1836▲18JUNIPER NicolaIsorex Cycling Team33:44
1950▲31ERAUD SéverineDoltcini – Van Eyck Sport33:58
2056▲36HALL KatieUnited States34:03
2135▲14KASPER RomyGermany34:11
2258▲36BUYSMAN NinaParkhotel Valkenburg34:19
2361▲38GASKJENN IngvildNorway34:30
2410▼14BOSSUYT ShariRogelli-Gyproc U-2335:10
259▼16VAN DER HULST AmberGRC Jan van Arckel35:15
2619▼7AMMERLAAN RozemarijnRogelli-Gyproc U-235:26
2749▲22MARTINS MariaSopela Women’s Team5:38
2853▲25RAVNDAL BirgitteKeukens Redant Cycling Team5:47
296▼23ERATH TanjaGermany7:56
3016▼14LUDWIG HannahGermany8:06
3122▼9DE JONG ThalitaMultum Accountants Ladies Team8:09
3224▼8KOOL CharlotteGRC Jan van Arckel8:10
3313▼20VAN DE VELDE JulieLotto Soudal Ladies8:12
3429▼5CREAMER LaurenMultum Accountants Ladies Team8:13
3527▼8SÜSSEMILCH LauraHealth Mate – Cyclelive Team8:15
3639▲3ARMEE NeleIlli Bikes CT8:22
3728▼9VAN VEEN EstherParkhotel Valkenburg,,
3833▼5DRUYTS KellyDoltcini – Van Eyck Sport8:27
3934▼5MEAKIN EmilyIsorex Cycling Team,,
4037▼3VAN TEESELING BenteGRC Jan van Arckel8:29
4130▼11VAN WITZENBURG MariekeJos Feron Lady Force8:33
4231▼11JONGERIUS ClaudiaDe Sprinters Malderen8:34
4344▲1BAKKER MinkeGRC Jan van Arckel8:35
4452▲8VAN HOUTUM CélineJos Feron Lady Force8:37
4554▲9BAPTISTA KimRestore cycling8:38
4643▼3RAAIJMAKERS MaritParkhotel Valkenburg8:39
4748▲1DELBAERE FienHealth Mate – Cyclelive Team8:41
4840▼8ABGRALL NoémieFrance8:48
4974▲25MEERTENS LoneKeukens Redant Cycling Team8:50
5046▼4JOUNIER LucieFrance8:56
5164▲13OTTESTAD Mie BjørndalNorway9:06
5267▲15CLEVENGER EricaUnited States9:22
5345▼8TORTOLINA GaiaEquano-Wase Zon Cycling Team12:23
5470▲16RODRÍGUEZ SofiaSopela Women’s Team12:37
5573▲18LYSTAD VibekeKeukens Redant Cycling Team13:16
5672▲16COLJÉ MaaikeRestore cycling13:22
5777▲20POWELL JenniferBianchi Dama Cycling Team13:36
5880▲22LÓPEZ BelénMassi – Tactic Women Team14:02
5983▲24DEBBOUDT EvelienKeukens Redant Cycling Team14:04
6084▲24ORTEGA PatriciaMassi – Tactic Women Team14:11
6132▼29BRAAM DaniqueLotto Soudal Ladies14:27
6279▲17CROKET GilkeIlli Bikes CT17:10
6368▲5JONKERS EvaRogelli-Gyproc U-2318:10
6488▲24HOOLWERF CathalijneRogelli-Gyproc U-2319:28
6576▲11VAN GEYTE KatieKeukens Redant Cycling Team19:45
6692▲26LE MOUEL CeliaFrance22:44
6791▲24BLANCO IuraniSopela Women’s Team22:57
6894▲26TRIAS JORDAN MireiaSopela Women’s Team23:16
6996▲27DE SMEDT MarijkeEquano-Wase Zon Cycling Team24:59
7097▲27LORVIK IngridNorway25:32
7199▲28BENITO MireiaMassi – Tactic Women Team26:35
72101▲29PEREKITKO KarolinaEquano-Wase Zon Cycling Team27:49
73103▲30PANCHAUD GeorginaBianchi Dama Cycling Team28:04
7486▲12VAN DEN BORN EvaDe Sprinters Malderen28:11
7587▲12VAN DER GUCHTE QuintyKeukens Redant Cycling Team28:34
76102▲26ROES MaximeDe Sprinters Malderen29:59
77104▲27WIGHTMAN KateIsorex Cycling Team34:06