Anna van der Breggen (SD Worx) wygrała klasyfikację generalną 32. edycji Giro d’Italia Internazionale Femminile. Na ostatnim etapie triumfowała Coryn Rivera (Team DSM). 

Ostatni odcinek kobiecego Giro liczył 113 kilometrów i prowadził z Capriva del Friuli do Cormons. Po drodze na zawodniczki czekały cztery premie górskie trzeciej kategorii.

Już na pierwszym podjeździe peleton podzielił się, a w ucieczkę zabrała się liderka wyścigu, Anna van der Breggen (SD Worx). To jej ostatni etap Giro w karierze i Holenderka postanowiła rozegrać go po swojemu. Wraz z nią w czołówce kręciły: Lucinda Brand i Elizabeth Deignan (obie Trek-Segafredo Women), Coryn Rivera (Team DSM) i Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing).

Po 60 kilometrach ścigania prowadząca piątka miała prawie trzy minuty przewagi. Jednak peleton nie zamierzał odpuszczać i sukcesywnie odrabiał straty. W czołówce tempa jako pierwsza nie wytrzymała Lucinda Brand.

Prowadząca czwórka na 10 kilometrów przed metą zmagała się z ostatnim dziś podjazdem, a goniąca grupa zniwelowała przewagę do minuty. Z peletonu skontrowała natomiast Sofia Bertizzolo (Liv Racing), ale Włoszka szybko została doścignięta.

Mimo naciskającego peletonu to między czwórką została rozegrana walka o etapowy triumf. Najszybsza okazała się Coryn Rivera (Team DSM), choć bliska zwycięstwa była Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women). Trzecia była Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing).

Jako czwarta do mety dojechała Anna van der Breggen (SD Worx), która celebrowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Coryn Rivera (USA) Team DSM 2:56:40
2 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo
3 Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing 0:00:03
4 Anna van der Breggen (Ned) Team SD Worx
5 Emma Norsgaard (Den) Movistar Team Women 0:00:23
6 Liane Lippert (Ger) Team DSM
7 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service
8 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team
9 Sofia Bertizzolo (Ita) Liv Racing
10 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
11 Soraya Paladin (Ita) Liv Racing
12 Silke Smulders (Ned) Lotto Soudal Ladies
13 Demi Vollering (Ned) Team SD Worx
14 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
15 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
16 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
17 Mavi Garcia (Spa) Ale’ BTC Ljubljana
18 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
19 Marta Cavalli (Ita) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
20 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
21 Riejanne Markus (Ned) Jumbo-Visma Women Team
22 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
23 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange
24 Léa Curinier (Fra) Arkea Pro Cycling Team
25 Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service
26 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar-Travel & Service
27 Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies
28 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo
29 Niamh Fisher-Black (NZl) Team SD Worx
30 Gaia Realini (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria
31 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
32 Juliette Labous (Fra) Team DSM
33 Leah Thomas (USA) Movistar Team Women
34 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Team SD Worx
35 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
36 Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo
37 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Team BikeExchange
38 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo 0:00:32
39 Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing 0:01:28
40 Nadia Quagliotto (Ita) BePink
41 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
42 Kathrin Hammes (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
43 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
44 Marta Lach (Pol) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:02:14
45 Lorena Wiebes (Ned) Team DSM 0:02:16
46 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service
47 Eider Merino Cortazar (Spa) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
48 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:02:27
49 Floortje Mackaij (Ned) Team DSM
50 Silvia Zanardi (Ita) BePink
51 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
52 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
53 Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies
54 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team
55 Mikayla Harvey (NZl) Canyon-SRAM Racing
56 Elena Cecchini (Ita) Team SD Worx
57 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
58 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women 0:02:38
59 Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women
60 Alice Gasparini (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 0:04:51
61 Sabrina Stultiens (Ned) Liv Racing 0:11:46
62 Inga Cesuliene (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
63 Pauline Allin (Fra) Arkea Pro Cycling Team
64 Greta Richioud (Fra) Arkea Pro Cycling Team
65 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
66 Noemi Lucrezia Eremita (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria
67 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lotto Soudal Ladies
68 Sara Martin Martin (Spa) Movistar Team Women
69 Anastasia Carbonari (Ita) Born to Win G20 Ambedo
70 Lara Krähemann (Swi) Born to Win G20 Ambedo
71 Anna Potokina (Rus) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
72 Matilde Vitillo (Ita) BePink
73 Camilla Alessio (Ita) BePink 0:13:44
74 Amandine Fouquenet (Fra) Arkea Pro Cycling Team 0:16:02
75 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange
76 Giorgia Vettorello (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
77 Mariia Novolodskaia (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 0:20:18
78 Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing 0:20:36
79 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
80 Typhaine Laurance (Fra) Arkea Pro Cycling Team
81 Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
82 Federica Piergiovanni (Ita) Valcar-Travel & Service
83 Carlotta Borello (Ita) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
84 Lucie Jounier (Fra) Arkea Pro Cycling Team
85 Laura Tomasi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
86 Alice Palazzi (Ita) Born to Win G20 Ambedo
87 Valentina Scandolara (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
88 Maria Vittoria Sperotto (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
89 Francesca Pisciali (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria
90 Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 0:31:21
91 Asia Zontone (Ita) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 0:32:43
92 Lina Svarinska (Lat) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 0:33:32
DNF Silvia Valsecchi (Ita) BePink
DNF Michaela Drummond (NZl) BePink
DNF Natalia Studenikina (Rus) Born to Win G20 Ambedo
DNF Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
DNF Leah Kirchmann (Can) Team DSM
DNF Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo
DNS Heidi Franz (USA) Rally Cycling
DNS Sara Poidevin (Can) Rally Cycling
DNS Katie Clouse (USA) Rally Cycling
DNS Amanda Spratt (Aus) Team BikeExchange

 

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Anna van der Breggen (Ned) Team SD Worx 27:00:55
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Team SD Worx 0:01:43
3 Demi Vollering (Ned) Team SD Worx 0:03:25
4 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo 0:06:39
5 Mavi Garcia (Spa) Ale’ BTC Ljubljana 0:08:26
6 Marta Cavalli (Ita) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:08:29
7 Juliette Labous (Fra) Team DSM 0:08:40
8 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:09:12
9 Niamh Fisher-Black (NZl) Team SD Worx 0:09:44
10 Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing 0:10:42
11 Gaia Realini (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 0:10:53
12 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:11:39
13 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:11:59
14 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo 0:15:05
15 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing 0:15:12
16 Leah Thomas (USA) Movistar Team Women 0:15:16
17 Eider Merino Cortazar (Spa) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 0:16:17
18 Liane Lippert (Ger) Team DSM 0:16:41
19 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:19:16
20 Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women 0:20:31
21 Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:24:48
22 Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies 0:25:28
23 Floortje Mackaij (Ned) Team DSM 0:26:20
24 Marta Lach (Pol) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:27:11
25 Coryn Rivera (USA) Team DSM 0:27:29
26 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing 0:28:58
27 Mikayla Harvey (NZl) Canyon-SRAM Racing 0:29:23
28 Soraya Paladin (Ita) Liv Racing 0:30:33
29 Silke Smulders (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:30:51
30 Nadia Quagliotto (Ita) BePink 0:30:53
31 Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo 0:31:20
32 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Team BikeExchange 0:32:12
33 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar-Travel & Service 0:33:00
34 Riejanne Markus (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:33:32
35 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo 0:33:46
36 Léa Curinier (Fra) Arkea Pro Cycling Team 0:34:46
37 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:34:48
38 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:34:52
39 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:36:38
40 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:37:42
41 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange 0:37:48
42 Sabrina Stultiens (Ned) Liv Racing 0:38:07
43 Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing 0:39:58
44 Sofia Bertizzolo (Ita) Liv Racing 0:40:59
45 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:41:05
46 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:43:08
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:45:46
48 Lorena Wiebes (Ned) Team DSM 0:47:05
49 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 0:50:15
50 Kathrin Hammes (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:50:21
51 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:50:42
52 Camilla Alessio (Ita) BePink 0:52:08
53 Mariia Novolodskaia (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 0:53:07
54 Inga Cesuliene (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 0:54:54
55 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 0:56:15
56 Elena Cecchini (Ita) Team SD Worx 0:56:50
57 Emma Norsgaard (Den) Movistar Team Women 0:57:07
58 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing 0:59:25
59 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 1:03:05
60 Greta Richioud (Fra) Arkea Pro Cycling Team 1:04:54
61 Anna Potokina (Rus) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 1:06:00
62 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lotto Soudal Ladies 1:08:05
63 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange 1:08:15
64 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service 1:11:49
65 Federica Piergiovanni (Ita) Valcar-Travel & Service 1:12:27
66 Laura Tomasi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 1:15:07
67 Pauline Allin (Fra) Arkea Pro Cycling Team 1:16:38
68 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women 1:17:31
69 Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies 1:18:57
70 Noemi Lucrezia Eremita (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 1:19:22
71 Sara Martin Martin (Spa) Movistar Team Women 1:19:29
72 Silvia Zanardi (Ita) BePink 1:21:17
73 Alice Gasparini (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 1:23:31
74 Giorgia Vettorello (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:25:55
75 Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 1:28:22
76 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:31:36
77 Matilde Vitillo (Ita) BePink 1:36:26
78 Anastasia Carbonari (Ita) Born to Win G20 Ambedo 1:40:50
79 Maria Vittoria Sperotto (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 1:42:33
80 Alice Palazzi (Ita) Born to Win G20 Ambedo 1:43:46
81 Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing 1:48:03
82 Amandine Fouquenet (Fra) Arkea Pro Cycling Team 1:52:15
83 Lucie Jounier (Fra) Arkea Pro Cycling Team 1:54:12
84 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:56:27
85 Francesca Pisciali (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 1:58:17
86 Valentina Scandolara (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 2:01:57
87 Asia Zontone (Ita) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 2:11:02
88 Carlotta Borello (Ita) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 2:11:50
89 Lara Krähemann (Swi) Born to Win G20 Ambedo 2:18:42
90 Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano 2:22:43
91 Lina Svarinska (Lat) Servetto-Makhymo-Beltrami TSA 2:30:18
92 Typhaine Laurance (Fra) Arkea Pro Cycling Team 2:37:30
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments