Wilkos
fot. MAT ATOM Deweloper Wrocław

Trzeciego dnia rywalizacji w czeskim wyścigu Tour de Feminin zwyciężyła Corinna Lechner. Po 3. miejsce udało się sięgnąć po finiszu z większej grupy Polce – Katarzynie Wilkos.

Trzeci, przedostatni etap prowadził po rundzie wokół miasta Rumburk. Na 107km na kolarki czekało sporo krótkich, około kilometrowych podjazdów o nachyleniach na poziomie 6-7%. W stawce pozostawało niemal 130 kolarek, a wśród nich zawodniczki MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Niestety do rywalizacji z powodu problemów żołądkowych nie mogła przystąpić dotychczas 5. w klasyfikacji generalnej Agnieszka Skalniak-Sójka. Dzień wcześniej kłopoty zdrowotne wyeliminowały Ewę Brożynę i tym samym wrocławianki pozostały w ledwie 4-osobowym składzie.

Od startu oglądaliśmy sporo akcji, najczęściej przed peletonem utrzymywały się kilkuosobowe grupki. Peleton był jednak zdeterminowany by nic nie odpuszczać, a dodatkowo dość szybko podzielił się sprawiając, że kilkadziesiąt zawodniczek zaczęło toczyć walkę o utrzymanie się w limicie czasowym. Uprzedzając fakty – 10 z nich się to nie udało.

Cały czas bardzo czujnie jechała cała czwórka z MAT Atomu. Próbowały znaleźć się z przodu, a gdy najdłuższą spośród ucieczek dnia uformowała samotna Patricia Ortega (Massi – Tactic) to pilnowały czoła peletonu. Hiszpankę złapano na ostatnich kilometrach rywalizacji i było wiadomo, że o losach etapu zdecyduje walka dużej grupy.

Finisz na kostce brukowej o błysk szprychy wygrała 26-letnia Corinna Lechner (Team Stuttgart). Z Niemką do końca walczyła Alana Castrique (reprezentacja Belgii), a jako trzecia metę przecięła Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław). Dzisiejsza triumfatorka została nową liderką klasyfikacji generalnej, z Polek najwyżej plasuje się 17. Monika Brzeźna.

Wyniki 3. etapu:

1  LECHNER Corinna Team Stuttgart 2:54:35
2  CASTRIQUE Alana Belgium ,,
3  WILKOS Katarzyna Mat Atom Deweloper ,,
4  BAJGEROVÁ Nikola Team Dukla Praha ,,
5  YSLAND Anne Dorthe Team Coop – Hitec Products ,,
6  GASKJENN Ingvild Team Coop – Hitec Products ,,
7  BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg ,,
8  TOWERS Alice Drops – Le Col s/b TEMPUR. ,,
9  DEMEY Valerie Belgium ,,
10  LIMPENS Pien Parkhotel Valkenburg ,,
11  KERN Špela Massi – Tactic Women Team ,,
12  SÜßEMILCH Laura Germany ,,
13  GIELEN Marie VC Morteau Montbenoit ,,
14  COLJÉ Maaike Massi – Tactic Women Team ,,
15  RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
16  HEINE Vita Massi – Tactic Women Team ,,
17  DE WILDE Julie Belgium ,,
18  VAN ANROOIJ Shirin Netherlands ,,
19  MOLENAAR Laura WV Schijndel ,,
20  STERN Friederike Team d.velop Ladies ,,
21  LOWDEN Joscelin Drops – Le Col s/b TEMPUR. ,,
22  JOHANSSON Hanna VC Morteau Montbenoit ,,
23  SCHIFF Carolin Germany ,,
24  KUIJPERS Evy Netherlands ,,
25  BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team ,,
26  MILETTE Laury Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,,
27  GADEMAN Sera Loving Potatoes Cycling Team ,,
28  PINTAR Urša Slovenia ,,
29  VAN BOKHOVEN Julia Parkhotel Valkenburg ,,
30  REISSNER Lena Charlotte Team d.velop Ladies ,,
31  BARIL Olivia Massi – Tactic Women Team ,,
32  RIJNBEEK Maud Netherlands ,,
33  JORDÁN Dorka Lotus Cycling Team ,,
34  BOSKAMP Lente WV Schijndel ,,
35  SZABÓ Adrienn Lotus Cycling Team ,,
36  BECKER Charlotte Germany ,,
37  NOSKOVÁ Nikola Czech Republic ,,
38  FURTAK Wioleta Mat Atom Deweloper ,,
39  BRZEŹNA Monika Mat Atom Deweloper ,,
40  ORTEGA Patricia Massi – Tactic Women Team ,,
41  COUTINHO Alice VC Morteau Montbenoit ,,
42  COSTON Morgane Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,,
43  DIJKSTRA Anneke Netherlands ,,
44  VAN ROOIJEN Anne WV Schijndel ,,
45  VAN BREEIJEN Violinde Loving Potatoes Cycling Team ,,
46  CHRISTIAN Anna Drops – Le Col s/b TEMPUR. ,,
47  HOOGLAND Rixt NWVG ,,
48  VAN EYNDE Fien Belgium ,,
49  MOHR Mari Hole Team Coop – Hitec Products ,,
50  BUCH Hannah Germany ,,
51  WŁODARCZYK Dominika Mat Atom Deweloper ,,
52  NEUMANOVA Tereza Czech Republic ,,
53  DE VRIES Femke Loving Potatoes Cycling Team ,,
54  MACHAČOVÁ Jarmila Team Dukla Praha ,,
55  OOSTERWOUD Wendy NWVG ,,
56  ŽIGART Urška Slovenia ,,
57  DE BOER Manon Watersley Race & Development CT ,,
58  GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg ,,
59  BENNETT Elizabeth Drops – Le Col s/b TEMPUR. 0:33
60  SUSNIK Tjasa Slovenia 1:02
61  VAN HEEL Sanne WV Schijndel 1:09
62  DOPJANS Hanna Team Stuttgart 2:19
63  HINZ Katharina Team WheelDivas ,,
64  BUSSI Vittoria Team CykloTrener ,,
65  ANDERSSON Caroline Team Coop – Hitec Products ,,
66  PENTON Sara Drops – Le Col s/b TEMPUR. ,,
67  OLSEN Elise Marie Drops – Le Col s/b TEMPUR. ,,
68  OLSEN Ann Helen Team Coop – Hitec Products ,,
69  DE BAAT Kim Belgium ,,
70  FANDEL Hannah Team Stuttgart ,,
71  KUIJSTERMANS Devon Loving Potatoes Cycling Team ,,
72  VERSCHELDEN Nathalie Team d.velop Ladies 3:29
73  VAN ROOIJEN Eline Watersley Race & Development CT ,,
74  RAJTERIČ Lara Slovenia ,,
75  TRITSCH Balladyne Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 3:51
76  SERNÉ Elisa Restore cycling 3:55
77  BÁRTOVÁ Gabriela Czech Republic ,,
78  VERHOEFF Ingrit Watersley Race & Development CT ,,
79  AMMERLAAN Rozemarijn Netherlands ,,
80  HEITZMANN Dorothea Germany ,,
81  HARTYCHOVÁ Nicole Team Dukla Praha ,,
82  FERON Senna Watersley Race & Development CT ,,
83  SCHMIDEL Regina Lotus Cycling Team ,,
84  BOURBEAU Luce Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,,
85  VANÍČKOVÁ Tereza Czech Republic 5:45
86  ČIŠECKÁ Miriama Slovakia 5:58
87  JESENKO Erika Slovenia 6:36
88  RIFFEL Christa Team Coop – Hitec Products 7:44
89  DZERENGOVÁ Sabina Team Dukla Praha 9:14
90  HERING Eva Marie Team d.velop Ladies 12:19
91  SOUREN Scarlett WV Schijndel ,,
92  SANDTEN Sam Team WheelDivas ,,
93  KURNICKÁ Tereza Slovakia 14:43
94  MACHÁLKOVÁ Petra Slovakia ,,
95  PROŠKOVÁ Tereza Team CykloTrener ,,
96  LUST Bianca Team d.velop Ladies ,,
97  VAN DEURSEN Renee Loving Potatoes Cycling Team ,,
98  BOS Leonie Parkhotel Valkenburg ,,
99  BENDER Janina Morin Team WheelDivas ,,
100  VAN TEESELING Bente Restore cycling ,,
101  SMITH Fleur NWVG ,,
102  BARTONÍKOVÁ Veronika Team Dukla Praha 16:32
103  ZELINOVÁ Vladimira Slovakia ,,
104  HOOLWERF Cathalijne Netherlands ,,
105  VAN HELVOIRT Lisa WV Schijndel ,,
106  WADSWORTH Maddie Watersley Race & Development CT ,,
107  JONKER Kerry Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,,
108  KLOTZ Sandra Team WheelDivas ,,
109  LASZLO Tamara Lotus Cycling Team ,,
110  GELUK Yva Loving Potatoes Cycling Team ,,
111  VORÁČOVÁ Naďa Czech Republic ,,
112  SEMON Laura VC Morteau Montbenoit ,,
113  MARCHNEROVÁ Viktoria Team CykloTrener ,,
114  BAUMER Annika VC Morteau Montbenoit 22:19
DNF  KASTENHUBER Sarah Team Stuttgart
DNF  GROSJEAN Margot VC Morteau Montbenoit
DNF  LAGENDIJK Marise Restore cycling
DNS  SKALNIAK-SÓJKA Agnieszka Mat Atom Deweloper
DNS  SCHULZ Tina Team WheelDivas
DNS  AERNOUTS Amber Belgium
DNS  KRAHL Judith Team Stuttgart
DNS  ROBB Lisa Team Stuttgart
OTL  FEYTENS Ellen Team d.velop Ladies 29:24
OTL  KLOESE Rose Watersley Race & Development CT ,,
OTL  HEJHALOVÁ Dagmar Team Dukla Praha ,,
OTL  PAULECHOVÁ Radka Slovakia 37:38
OTL  LEONHARDT Paula Germany ,,
OTL  FINDROVÁ Mariana Slovakia ,,
OTL  MACHÁČKOVÁ Šárka Team CykloTrener ,,
OTL  SCHUTTEN Pam NWVG ,,
OTL  BERENDS Aranka Restore cycling ,,
OTL  DIJKSMAN Tessa Restore cycling 41:47


Klasyfikacja generalna po 3 etapach:

1  LECHNER Corinna Team Stuttgart 6:10:05
2  LOWDEN Joscelin Drops – Le Col s/b TEMPUR. 0:09
3  VAN ANROOIJ Shirin Netherlands 0:28
4  YSLAND Anne Dorthe Team Coop – Hitec Products 0:30
5  ŽIGART Urška Slovenia 0:39
6  DE WILDE Julie Belgium 0:42
7  HEINE Vita Massi – Tactic Women Team 0:55
8  PINTAR Urša Slovenia 1:00
9  NOSKOVÁ Nikola Czech Republic 1:04
10  DEMEY Valerie Belgium ,,
11  BECKER Charlotte Germany 1:06
12  CHRISTIAN Anna Drops – Le Col s/b TEMPUR. 1:08
13  BENITO Mireia Massi – Tactic Women Team 1:10
14  CASTRIQUE Alana Belgium 1:11
15  RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg 1:15
16  LIMPENS Pien Parkhotel Valkenburg 1:16
17  BRZEŹNA Monika Mat Atom Deweloper 1:17
18  COSTON Morgane Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 1:25
19  BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg 1:32
20  KERN Špela Massi – Tactic Women Team ,,
21  SCHIFF Carolin Germany 1:36
22  WILKOS Katarzyna Mat Atom Deweloper 1:39
23  BAJGEROVÁ Nikola Team Dukla Praha 1:40
24  SÜßEMILCH Laura Germany 1:42
25  WŁODARCZYK Dominika Mat Atom Deweloper 1:48
26  NEUMANOVA Tereza Czech Republic ,,
27  GASKJENN Ingvild Team Coop – Hitec Products 1:55
28  STERN Friederike Team d.velop Ladies 2:07
29  VAN BOKHOVEN Julia Parkhotel Valkenburg 2:16
30  DE VRIES Femke Loving Potatoes Cycling Team 2:31
31  BARIL Olivia Massi – Tactic Women Team 2:33
32  MILETTE Laury Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 2:39
33  COUTINHO Alice VC Morteau Montbenoit 4:49
34  MACHAČOVÁ Jarmila Team Dukla Praha 9:37
35  DIJKSTRA Anneke Netherlands 12:13
36  TOWERS Alice Drops – Le Col s/b TEMPUR. 12:15
37  VAN EYNDE Fien Belgium 12:42
38  MOLENAAR Laura WV Schijndel 12:47
39  RIJNBEEK Maud Netherlands 12:48
40  REISSNER Lena Charlotte Team d.velop Ladies 13:13
41  COLJÉ Maaike Massi – Tactic Women Team 13:14
42  BUCH Hannah Germany 13:39
43  VAN ROOIJEN Anne WV Schijndel 13:48
44  BOSKAMP Lente WV Schijndel 13:52
45  HOOGLAND Rixt NWVG 14:15
46  FURTAK Wioleta Mat Atom Deweloper 14:18
47  ORTEGA Patricia Massi – Tactic Women Team 14:20
48  GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg 14:21
49  GADEMAN Sera Loving Potatoes Cycling Team 14:22
50  JOHANSSON Hanna VC Morteau Montbenoit 14:25
51  OLSEN Elise Marie Drops – Le Col s/b TEMPUR. 14:40
52  KUIJPERS Evy Netherlands 14:45
53  FANDEL Hannah Team Stuttgart 14:49
54  OOSTERWOUD Wendy NWVG 15:00
55  VAN BREEIJEN Violinde Loving Potatoes Cycling Team 15:05
56  GIELEN Marie VC Morteau Montbenoit 15:10
57  BUSSI Vittoria Team CykloTrener 15:20
58  SZABÓ Adrienn Lotus Cycling Team 15:21
59  DE BOER Manon Watersley Race & Development CT 15:55
60  VAN HEEL Sanne WV Schijndel 16:18
61  DE BAAT Kim Belgium 16:30
62  ANDERSSON Caroline Team Coop – Hitec Products 16:52
63  BENNETT Elizabeth Drops – Le Col s/b TEMPUR. 16:55
64  JORDÁN Dorka Lotus Cycling Team 17:25
65  BOURBEAU Luce Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 17:30
66  VAN ROOIJEN Eline Watersley Race & Development CT 17:32
67  DOPJANS Hanna Team Stuttgart 17:33
68  OLSEN Ann Helen Team Coop – Hitec Products 17:38
69  SUSNIK Tjasa Slovenia 17:41
70  SERNÉ Elisa Restore cycling 18:01
71  MOHR Mari Hole Team Coop – Hitec Products 18:23
72  HEITZMANN Dorothea Germany 18:28
73  BÁRTOVÁ Gabriela Czech Republic 18:31
74  VERSCHELDEN Nathalie Team d.velop Ladies 18:41
75  PENTON Sara Drops – Le Col s/b TEMPUR. 18:43
76  KUIJSTERMANS Devon Loving Potatoes Cycling Team 19:17
77  FERON Senna Watersley Race & Development CT 19:37
78  VERHOEFF Ingrit Watersley Race & Development CT 19:49
79  HINZ Katharina Team WheelDivas 20:04
80  TRITSCH Balladyne Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 21:45
81  SCHMIDEL Regina Lotus Cycling Team 21:57
82  RIFFEL Christa Team Coop – Hitec Products 22:00
83  AMMERLAAN Rozemarijn Netherlands 22:21
84  VANÍČKOVÁ Tereza Czech Republic 24:04
85  DZERENGOVÁ Sabina Team Dukla Praha 24:48
86  RAJTERIČ Lara Slovenia 26:12
87  BOS Leonie Parkhotel Valkenburg 28:13
88  LUST Bianca Team d.velop Ladies 28:52
89  SANDTEN Sam Team WheelDivas 29:03
90  VAN DEURSEN Renee Loving Potatoes Cycling Team 30:26
91  HARTYCHOVÁ Nicole Team Dukla Praha 30:44
92  SOUREN Scarlett WV Schijndel 31:18
93  KURNICKÁ Tereza Slovakia 32:45
94  HERING Eva Marie Team d.velop Ladies 33:40
95  MACHÁLKOVÁ Petra Slovakia 33:49
96  HOOLWERF Cathalijne Netherlands 33:50
97  JONKER Kerry Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 33:51
98  ČIŠECKÁ Miriama Slovakia 33:52
99  VORÁČOVÁ Naďa Czech Republic 34:37
100  VAN HELVOIRT Lisa WV Schijndel 36:42
101  KLOTZ Sandra Team WheelDivas 39:31
102  SEMON Laura VC Morteau Montbenoit 39:48
103  JESENKO Erika Slovenia 40:45
104  SMITH Fleur NWVG 41:34
105  BENDER Janina Morin Team WheelDivas 42:17
106  PROŠKOVÁ Tereza Team CykloTrener 42:38
107  ZELINOVÁ Vladimira Slovakia 43:37
108  BARTONÍKOVÁ Veronika Team Dukla Praha 45:54
109  VAN TEESELING Bente Restore cycling 49:02
110  BAUMER Annika VC Morteau Montbenoit 49:47
111  WADSWORTH Maddie Watersley Race & Development CT 51:29
112  GELUK Yva Loving Potatoes Cycling Team 52:03
113  LASZLO Tamara Lotus Cycling Team 53:12
114  MARCHNEROVÁ Viktoria Team CykloTrener 53:54
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments