Ruth Winder (USA) wygrała prolog i została pierwszą liderką Lotto Belgium Tour.
Prologiem na torze wyścigowym Circuit van Jules Tacheny rozpoczął się dzisiaj kobiecy wyścig Lotto Belgium Tour. Panie miały do przejechania 5000 metrów.
Najszybciej trasę przejechała jadąca dziś w reprezentacji USA Ruth Winder – 6’48”. O ułamki sekundy zwycięstwo przegrała Mieke Kröger (Niemcy). Trzecia była Coryn Rivera (USA) – 7’00”.
Karolina Perekitko straciła do triumfatorki ponad minutę.
Wyniki prologu:
Pozycja | Zawodniczka | Ekipa | Średnia | Czas |
1 | WINDER Ruth | United States | 44.118 | 6:48 |
2 | KRÖGER Mieke | 44.118 | ,, | |
3 | RIVERA Coryn | United States | 42.857 | 0:12 |
4 | ERATH Tanja | Germany | 42.453 | 0:16 |
5 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 42.155 | 0:19 |
6 | RIFFEL Christa | Germany | 42.155 | ,, |
7 | LIPPERT Liane | Germany | 42.155 | ,, |
8 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | 42.056 | 0:20 |
9 | DE VUYST Sofie | Parkhotel Valkenburg | 42.056 | ,, |
10 | MOBERG Emilie | Norway | 42.056 | ,, |
11 | VAN DER HULST Amber | GRC Jan van Arckel | 41.958 | 0:21 |
12 | LUDWIG Hannah | 41.958 | ,, | |
13 | CORDON-RAGOT Audrey | France | 41.860 | 0:22 |
14 | ANDERSEN Susanne | 41.860 | ,, | |
15 | BOSSUYT Shari | Rogelli-Gyproc U-23 | 41.763 | 0:23 |
16 | AMMERLAAN Rozemarijn | Rogelli-Gyproc U-23 | 41.667 | 0:24 |
17 | SCHNEIDER Skylar | United States | 41.570 | 0:25 |
18 | HALL Katie | United States | 41.570 | ,, |
19 | KNAVEN Britt | Rogelli-Gyproc U-23 | 41.570 | ,, |
20 | BORGLI Stine | Norway | 41.475 | 0:26 |
21 | JEULAND-TRANCHANT Pascale | Doltcini – Van Eyck Sport | 41.284 | 0:28 |
22 | VAN HAAFTEN Kirstie | Health Mate – Cyclelive Team | 41.284 | ,, |
23 | VANDENBROUCKE Saartje | Doltcini – Van Eyck Sport | 41.190 | 0:29 |
24 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | 41.190 | ,, |
25 | VAN DER BURG Nancy | 41.190 | ,, | |
26 | SÜSSEMILC Laura | Health Mate – Cyclelive Team | 41.096 | 0:30 |
27 | VAN VEEN Esther | Parkhotel Valkenburg | 41.096 | ,, |
28 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | 41.096 | ,, |
29 | CREAMER Lauren | Multum Accountants Laduies Team | 41.002 | 0:31 |
30 | VAN WITZENBURG Marieke | Jos Feron Lady Force | 41.002 | ,, |
31 | DE JONG Thalita | Multum Accountants Laduies Team | 40.909 | 0:32 |
32 | VANDENBULCKE Jesse | 40.909 | ,, | |
33 | JONKERS Eva | 40.816 | 0:33 | |
34 | KOOL Charlotte | GRC Jan van Arckel | 40.816 | ,, |
35 | BRAAM Danique | Lotto Soudal Ladies | 40.816 | ,, |
36 | MEAKIN Emily | Isorex Cycling Team | 40.816 | ,, |
37 | VAN TEESELING Bente | GRC Jan van Arckel | 40.632 | 0:35 |
38 | HOOLWERF Cathalijne | Rogelli-Gyproc U-23 | 40.541 | 0:36 |
39 | ARMEE Nele | Illi Bikes CT | 40.449 | 0:37 |
40 | LE MOUEL Celia | France | 40.449 | ,, |
41 | ERAUD Séverine | Doltcini – Van Eyck Sport | 40.449 | ,, |
42 | JONGERIUS Claudia | De Sprinters Malderen | 40.449 | ,, |
43 | CLEVENGER Erica | United States | 40.359 | 0:38 |
44 | JUNIPER Nicola | Isorex Cycling Team | 40.359 | ,, |
45 | DRUYTS Kelly | Doltcini – Van Eyck Sport | 40.359 | ,, |
46 | VAN DEN BORN Eva | De Sprinters Malderen | 40.359 | ,, |
47 | KASPER Romy | Germany | 40.268 | 0:39 |
48 | ABGRALL Noémie | France | 40.268 | ,, |
49 | WALDIS Andrea | Illi Bikes CT | 40.089 | 0:41 |
50 | COLJÉ Maaike | Restore cycling | 40.089 | ,, |
51 | GRÖNDAHL Antonia | Isorex Cycling Team | 40.000 | 0:42 |
52 | POLEGATCH Ana Paula | Memorial Santos | 40.000 | ,, |
53 | BUYSMAN Nina | 39.911 | 0:43 | |
54 | MARTINS Maria | Sopela Women’s Team | 39.911 | ,, |
55 | NGUYỄN Thị Thật | 39.911 | ,, | |
56 | HANNES Kaat | Jos Feron Lady Force | 39.823 | 0:44 |
57 | LYSTAD Vibeke | Keukens Redant Cycling Team | 39.823 | ,, |
58 | RAAIJMAKERS Marit | Parkhotel Valkenburg | 39.735 | 0:45 |
59 | BOOGAARD Emma | Restore cycling | 39.735 | ,, |
60 | MEERTENS Lone | Keukens Redant Cycling Team | 39.735 | ,, |
61 | OTTESTAD Mie Bjørndal | Norway | 39.648 | 0:46 |
62 | VAN DER GUCHTE Quinty | Keukens Redant Cycling Team | 39.648 | ,, |
63 | SWINKELS Sylvie | Parkhotel Valkenburg | 39.560 | 0:47 |
64 | JOUNIER Lucie | France | 39.560 | ,, |
65 | VERHULST Gladys | France | 39.560 | ,, |
66 | DELBAERE Fien | Health Mate – Cyclelive Team | 39.560 | ,, |
67 | BENITO Mireia | Massi – Tactic Women Team | 39.474 | 0:48 |
68 | DE SMEDT Marijke | Equano-Wase Zon Cycling Team | 39.474 | ,, |
69 | BAKKER Minke | GRC Jan van Arckel | 39.301 | 0:50 |
70 | SARLIN Eeva | Multum Accountants Laduies Team | 39.301 | ,, |
71 | TORTOLINA Gaia | Equano-Wase Zon Cycling Team | 39.301 | ,, |
72 | COCKCROFT Emma | Bianchi Dama Cycling Team | 39.301 | ,, |
73 | SCHMIDT Trine | 39.216 | 0:51 | |
74 | VAN HOUTUM Céline | Jos Feron Lady Force | 39.130 | 0:52 |
75 | LAURANCE Typhaine | 39.130 | ,, | |
76 | DOCX Mieke | 38.961 | 0:54 | |
77 | ROES Maxime | De Sprinters Malderen | 38.877 | 0:55 |
78 | CROKET Gilke | Illi Bikes CT | 38.877 | ,, |
79 | MERCIER Elien | Restore cycling | 38.793 | 0:56 |
80 | GASKJENN Ingvild | Norway | 38.793 | ,, |
81 | RUBBENS Katrien | Equano-Wase Zon Cycling Team | 38.710 | 0:57 |
82 | RODRÍGUEZ Sofia | Sopela Women’s Team | 38.627 | 0:58 |
83 | SEITZ Aline | Illi Bikes CT | 38.627 | ,, |
84 | RAVNDAL Birgitte | Keukens Redant Cycling Team | 38.627 | ,, |
85 | BAPTISTA Kim | Restore cycling | 38.627 | ,, |
86 | HOFFMANN Chantal | 38.462 | 1:00 | |
87 | BLANCO Iurani | Sopela Women’s Team | 38.462 | ,, |
88 | VAN GEYTE Katie | 38.462 | ,, | |
89 | POWELL Jennifer | Bianchi Dama Cycling Team | 38.462 | ,, |
90 | DOMMANSCHET Sharon | 38.380 | 1:01 | |
91 | LORVIK Ingrid | 38.380 | ,, | |
92 | PEREKITKO Karolina | Equano-Wase Zon Cycling Team | 38.298 | 1:02 |
93 | VERHOEFF Ingrit | Rogelli-Gyproc U-23 | 38.298 | ,, |
94 | BANLLES Maria | Massi – Tactic Women Team | 38.136 | 1:04 |
95 | SZABÓ Zsófia | Health Mate – Cyclelive Team | 38.136 | ,, |
96 | LOPEZ Marga | Health Mate – Cyclelive Team | 38.055 | 1:05 |
97 | TRIAS JORDAN Mireia | Sopela Women’s Team | 38.055 | ,, |
98 | VERSTICHELEN Femke | Memorial Santos | 37.975 | 1:06 |
99 | MACMAHON Holly | Bianchi Dama Cycling Team | 37.895 | 1:07 |
100 | JOHANSSON Johanna | Multum Accountants Laduies Team | 37.895 | ,, |
101 | MARIEN Lynn | De Sprinters Malderen | 37.815 | 1:08 |
102 | DEBBOUDT Evelien | Keukens Redant Cycling Team | 37.815 | ,, |
103 | EVANS Alicia | Multum Accountants Laduies Team | 37.736 | 1:09 |
104 | ORTEGA Patricia | Massi – Tactic Women Team | 37.578 | 1:11 |
105 | TRCKOVÁ Daniela | Restore cycling | 37.578 | ,, |
106 | ARAUJO Thayna | Memorial Santos | 37.500 | 1:12 |
107 | PANCHAUD Georgina | Bianchi Dama Cycling Team | 37.500 | ,, |
108 | VERHOEVEN Aurore | De Sprinters Malderen | 37.422 | 1:13 |
109 | EHRBERG Liisa | Jos Feron Lady Force | 37.422 | ,, |
110 | SHIMOYAMA Misuzu | De Sprinters Malderen | 37.422 | ,, |
111 | LÓPEZ Belén | Massi – Tactic Women Team | 37.113 | 1:17 |
112 | DENEEF Naika | 37.113 | ,, | |
113 | WIGHTMAN Kate | Isorex Cycling Team | 36.961 | 1:19 |
114 | REDDY Natasha | Bianchi Dama Cycling Team | 36.810 | 1:21 |
115 | CORSI Giovana | 36.810 | ,, | |
116 | STONE Isabella | Isorex Cycling Team | 36.735 | 1:22 |
117 | GAS Daniela | Equano-Wase Zon Cycling Team | 36.660 | 1:23 |
118 | RIPOLL Teresa | Massi – Tactic Women Team | 36.660 | ,, |
119 | LENSECLAES Ditte | Illi Bikes CT | 36.585 | 1:24 |
120 | ALVES MENDES Adriele | 36.585 | ,, | |
121 | HOFMANN Jenny | 36.145 | 1:30 | |
122 | GÓMEZ Dolores | 36.072 | 1:31 | |
123 | HOFLAND Gina | Restore cycling | 35.644 | 1:37 |
124 | BRAGANO Laura | 35.433 | 1:40 | |
125 | DE ZOETE Mylene | GRC Jan van Arckel | 35.088 | 1:45 |