fot. Women's Santos Tour Down Under

Mistrzyni USA w wyścigu ze startu wspólnego po wczorajszym drugim miejscu na dzisiejszym etapie odniosła zwycięstwo. Ten triumf dał zawodniczce Trek-Segafredo prowadzenie w całej imprezie.

Trzeci odcinek australijskiego ścigania miał przynieść zawodniczkom nieco ponad 109 km pagórkowatego terenu z odcinkiem szutrowym na trasie. Końcowe kilometry etapu oraz finisz znalazły się na niewielkim podjeździe.

 

Etap nie miał spokojnego przebiegu. Panie walczyły o bonifikaty na lotnych premiach. Na drugiej z nich 35 kilometrów przed metą Winder pokonała Amandę Spratt (Mitchelton-Scott) co zbliżyło ją do liderki o sekundę. Na końcowych kilometrach mistrzyni Australii została odizolowana od swoich koleżanek z zespołu co miało duży wpływ na końcowy wynik etapu.

 

Finisz z rozrzedzonego peletonu skończył się zwycięstwem Ruth Winder. Drugą lokatę zajęła Niemka Liane Lippert (Team Sunweb), a na ostatnim stopniu podium stanęła Amerykanka Lauren Stephens (Team TIBCO – SVB). Dotychczasowa liderka Amanda Spratt zajęła 10. miejsce i spadła na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Jedyna Polka w całej stawce Anna Plichta z Trek-Segafredo zajęła dziś 57. miejsce. Pamiętajmy jednak, że Polka pomagała swojej liderce i będzie to robić, również w najbliższych dniach broniąc prowadzenia w całym wyścigu.

Wyniki trzeciego etapu:

1Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo2:51:16
2Liane Lippert (Ger) Team Sunweb
3Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
4Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer
5Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling
6Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana
7Ella Harris (NZl) Canyon-Sram
8Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
9Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia
10Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott
11Krista Doebel-Hickok (USA) Rally Cycling
12Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb
13Urska Pintar (Slo) Ale BTC Ljubljana
14Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
15Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women’s Team
16Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
17Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team
18Juliette Labous (Fra) Team Sunweb
19Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women’s Racing
20Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
21Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia
22Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
23Marcela Elizabeth Prieto Castaneda (Mex) Agolico BMC
24Taryn Heather (Aus) Specialized Women’s Racing
25Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo0:00:11
26Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:00:13
27Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer
28Rushlee Buchanan (NZl) Vantage New Zealand National Team0:00:18
29Jaime Gunning (Aus) Specialized Women’s Racing0:00:20
30Marketa Hajkova (Cze) BePink0:00:22
31Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:00:31
32Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott0:00:42
33Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb0:00:55
34Leigh-Ann Ganzar (USA) Rally Cycling
35Jenelle Crooks (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank0:01:58
36Justine Barrow (Aus) Roxsolt Attaquer0:03:20
37Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram0:03:32
38Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:03:49
39Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott
40Tatiana Guderzo (Ita) Ale BTC Ljubljana0:03:59
41Madeline Wright (Aus) Roxsolt Attaquer0:06:23
42Bree Wilson (Aus) Roxsolt Attaquer
43Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott
44Ariadna Gutierrez Arzaluz (Mex) Agolico BMC0:07:17
45Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram0:10:10
46Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
47Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women’s Racing
48Silvia Zanardi (Ita) BePink
49Ella Bloor (Aus) Specialized Women’s Racing
50Heidi Franz (USA) Rally Cycling
51Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
52Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia
53Anna Trevisi (Ita) Ale BTC Ljubljana
54Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
55Nicole Frain (Aus) Team UniSA-Australia
56Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo0:10:26
57Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo
58Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo
59Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team0:13:43
60Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team
61Jessie Hodges (NZl) Vantage New Zealand National Team
62Nina Kessler (Ned) Tibco-Silicon Valley Bank0:14:25
63Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram
64Racquel Sheath (NZl) Vantage New Zealand National Team
65Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
66Lizbeth Yarely Salazar Vazquez (Mex) Astana Women’s Team
67Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
68Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC
69Simona Frapporti (Ita) BePink
70Maryna Ivaniuk (Ukr) Astana Women’s Team
71Denisse Ahumada Riquelme (Chi) Agolico BMC
72Silvia Valsecchi (Ita) BePink
73Nicole Hanselmann (Swi) Doltcini-Van Eyck Sport
74Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott
75Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia
76Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team
77Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
78Mieke Docx (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
79Marike de Groot Van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport
80Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
81Georgia Whitehouse (Aus) Team UniSA-Australia
82Erica Clevenger (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
83Sara Poidevin (Can) Rally Cycling
84Julia Soek (Ned) Team Sunweb
DNFMelissa Van Neck (Cze) BePink

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie wyścigu:

1Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo9:12:26
2Liane Lippert (Ger) Team Sunweb0:00:07
3Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott
4Chloe Hosking (Aus) Rally Cycling0:00:30
5Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb0:00:33
6Peta Mullens (Aus) Roxsolt Attaquer0:00:34
7Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
8Juliette Labous (Fra) Team Sunweb0:00:36
9Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope0:00:37
10Ella Harris (NZl) Canyon-Sram
11Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia
12Anastasiia Chursina (Slo) Ale BTC Ljubljana0:00:38
13Arlenis Sierra Canadilla (Cub) Astana Women’s Team0:00:43
14Ruby Roseman Gannon (Aus) Team UniSA-Australia
15Jenna Natasha Merrick (NZl) Doltcini-Van Eyck Sport
16Marcela Elizabeth Prieto Castaneda (Mex) Agolico BMC
17Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team
18Krista Doebel-Hickok (USA) Rally Cycling
19Andrea Ramirez Fregoso (Mex) Agolico BMC
20Taryn Heather (Aus) Specialized Women’s Racing
21Urska Pintar (Slo) Ale BTC Ljubljana
22Sarah Gigante (Aus) Tibco-Silicon Valley Bank
23Jessica Pratt (Aus) Canyon-Sram
24Elizabeth Stannard (Aus) Specialized Women’s Racing
25Jaime Gunning (Aus) Specialized Women’s Racing0:00:52
26Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo0:00:54
27Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:00:56
28Emily Herfoss (Aus) Roxsolt Attaquer
29Rushlee Buchanan (NZl) Vantage New Zealand National Team0:01:01
30Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott0:01:20
31Jenelle Crooks (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank0:02:41
32Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott0:04:10
33Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:04:29
34Tatiana Guderzo (Ita) Ale BTC Ljubljana0:04:42
35Marketa Hajkova (Cze) BePink0:05:29
36Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:05:38
37Anna Louise Henderson (GBr) Team Sunweb0:05:59
38Leigh-Ann Ganzar (USA) Rally Cycling0:06:02
39Bree Wilson (Aus) Roxsolt Attaquer0:07:06
40Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram0:08:37
41Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women’s Racing0:10:49
42Sharlotte Lucas (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank0:10:53
43Hannah Ludwig (Ger) Canyon-Sram
44Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott0:11:27
45Madeline Wright (Aus) Roxsolt Attaquer0:11:30
46Ariadna Gutierrez Arzaluz (Mex) Agolico BMC0:12:24
47Tanja Erath (Ger) Canyon-Sram0:15:15
48Maelle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope0:15:16
49Silvia Zanardi (Ita) BePink0:15:17
50Ella Bloor (Aus) Specialized Women’s Racing
51Heidi Franz (USA) Rally Cycling
52Lotta Hentalla (Fin) Trek-Segafredo0:15:25
53Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo0:15:33
54Nicole Frain (Aus) Team UniSA-Australia0:17:24
55Jessie Hodges (NZl) Vantage New Zealand National Team0:18:48
56Nicole Shields (NZl) Vantage New Zealand National Team0:18:50
57Anna Trevisi (Ita) Ale BTC Ljubljana0:19:01
58Anna Plichta (Pol) Trek-Segafredo0:19:02
59Alexis Ryan (USA) Canyon-Sram0:19:30
60Nina Kessler (Ned) Tibco-Silicon Valley Bank
61Simona Frapporti (Ita) BePink0:19:32
62Denisse Ahumada Riquelme (Chi) Agolico BMC
63Racquel Sheath (NZl) Vantage New Zealand National Team
64Maaike Boogaard (Ned) Ale BTC Ljubljana
65Mieke Docx (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
66Jade Wiel (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
67Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
68Jessica Allen (Aus) Mitchelton-Scott
69Pfeiffer Zara Georgi (GBr) Team Sunweb
70Julia Soek (Ned) Team Sunweb
71Justine Barrow (Aus) Roxsolt Attaquer0:21:34
72Georgia Whitehouse (Aus) Team UniSA-Australia0:23:20
73Ally Wollaston (NZl) Vantage New Zealand National Team0:23:54
74Sophie Edwards (Aus) Team UniSA-Australia0:24:05
75Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia0:24:36
76Lizbeth Yarely Salazar Vazquez (Mex) Astana Women’s Team
77Silvia Valsecchi (Ita) BePink
78Maryna Ivaniuk (Ukr) Astana Women’s Team0:26:12
79Marike de Groot Van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport0:27:04
80Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team0:28:19
81Sara Poidevin (Can) Rally Cycling0:28:31
82Erica Clevenger (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
83Jennifer Morales Milanes (CRc) Agolico BMC0:29:21
84Nicole Hanselmann (Swi) Doltcini-Van Eyck Sport0:30:52