fot. ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Od Santos Tour Down Under rozpocznie się worldtourowa przygoda Darii Pikulik. Polka, która trafiła do zespołu najwyższej dywizji z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław już za 1,5 tygodnia zadebiutuje w barwach Human Powered Health.

26-latka ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w szosowej karierze. Daria Pikulik, która ściga się także z sukcesami na torze postawiła zdecydowanie mocniej właśnie na tą odmianę kolarstwa i to przyniosło efekty w postaci m.in. wygranej w Districtenpijl – Ekeren-Deurne czy przede wszystkim 5. miejsca w Mistrzostwach Europy, gdzie przed nią finiszowały tylko największe gwiazdy. Teraz Polkę będziemy mogli częściej oglądać wśród takowych, bowiem awans do Women’s World Touru powinien dać Darii dużo bogatszy kalendarz.

Santos Tour Down Under rozpoczyna się 15 stycznia i liczył będzie 3 etapy. Ekipa Human Powered Health jest także na listach startowych zaplanowanego na prawie 2 tygodnie później Cadel Evans Great Ocean Road Race, również imprezy najwyższej kategorii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments