fot. EF Education-EasyPost

Drużyna EF Education-Easy Post wraz z pozyskaniem Richarda Carapaza będzie mierzyła wyżej w sezonie 2023. Jonathan Vaughters, jej główny menadżer, nie ukrywa, że jego zespół chce wygrywać najlepsze wyścigi na świecie. 

Nie da się ukryć, że największą gwiazdą w drużynie EF Education-Easy Post w sezonie 2023 będzie Richard Carapaz, zwycięzca Giro d’Italia z 2019 roku.

– Wszyscy rozumieją to, że oczekiwania będą większe. Standardy muszą być wyższe, bo cele, o które będziemy walczyć są większe. Chcemy doścignąć najlepsze drużyny na świecie i wygrywać najbardziej prestiżowe wyścigi. Każdy w naszej drużynie to czuje, to całkowita zmiana nastrojów. Gra się rozpoczęła

– powiedział Jonathan Vaughters, cytowany w oficjalnym oświadczeniu prasowym zespołu.

Nowymi zawodnikami w ekipie Jonathana Vaughtersa oprócz Carapaza są: jego pomocnik Andrey Amador, Mikel Honoré, Stefan De Bod oraz pozyskani w trakcie sezonu Andrea Piccolo oraz Jefferson Cepeda. W sumie zespół liczy maksmalną liczbę 30 zawodników z 21 krajów świata. Przypomnijmy, że kolarzem EF Education-Easy Post jest Polak Łukasz Wiśniowski.

Nowe stroje

Amerykanie jako jedni z ostatnich zaprezentowali nowe stroje. Zdecydowano się na podzielone pół na pół koszulki, gdzie jedna połówka jest w jasnoróżowym kolorze, a druga nieco ciemniejsza. Spodenki są klasyczne, czarne. W takich samych trykotach będą ścigały się pani spod szyldu EF Education-TIBCO-SVB. Producentem nadal jest brytyjska marka Rapha.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments