fot. UCI Cyclocross WC

W niedzielę w Zonhoven odbędzie się ostatnia w tym sezonie belgijska runda przełajowego Pucharu Świata. Na opublikowanych listach zgłoszeń znaleźli się między innymi: Wout van Aert, Fem van Empel (Jumbo-Visma), Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), Puck Pieterse oraz Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck). Wielkim nieobecnym jest natomiast Tom Pidcock (INEOS Grenadiers).

W tym sezonie wyścig w Zonhoven został ulokowany w kalendarzu na początku stycznia – o kilka miesięcy później niż w poprzednim. Z tego powodu, na starcie zmagań elity zobaczymy w akcji największe gwiazdy, z wyjątkiem Toma Pidcocka (INEOS Grenadiers), aktualnego mistrza świata, który zrobił sobie przerwę od kolarstwa przełajowego. Czeka go jeszcze tylko jeden start – w Pucharze Świata w Benidormie, zaplanowanym na 22 stycznia.

Wróćmy jednak do ostatniej rundy cyklu, która odbędzie się w Belgii. Na starcie wyścigu kobiet zobaczymy rzecz jasna liderki Pucharu Świata elity i U23 – Fem van Empel (Jumbo-Visma) i Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck), które rywalizują między sobą w zasadzie tylko w wyścigach wchodzących w skład najbardziej prestiżowego cyklu. Nie zabraknie też królowej piasku – Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions), a także takich zawodniczek, jak: Lucinda Brand (Baloise Trek Lions), Annemarie Worst (777), Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal), która wygrała ostatnią edycję Pucharu Świata w Zonhoven, czy mistrzyni świata – Marianne Vos.

Do rywalizacji mężczyzn przystąpią natomiast Wout van Aert (Jumbo-Visma) i Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), którzy między sobą dzielą się triumfami. W Zonhoven wystartują również pozostałe gwiazdy kolarstwa przełajowego z krajów Beneluksu, jak: prowadzący w „generalce” cyklu Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), Michael Vanthourenhout, Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) czy Lars van der Haar (Baloise Trek Lions).

Na liście zgłoszeń do wyścigu juniorów znalazł się Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team).

Listy zgłoszeń

Wyścigi w Zonhoven będą transmitowane w tylko Playerze/GCN+, od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

Zapowiedź Kerstperiode

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments