Fot. Lotto-Soudal

Nespełna dzień po tym, jak zakończenie zawodowej kariery ogłosił Maxime Monfort, zdecydowało się na taki krok dwóch innych Belgów: Bart De Clercq i Kenny Dehaes. Obaj największe sukcesy odnosili w barwach ekipy, funkcjonującej obecnie pod szyldem Lotto Soudal.

De Clercq pierwszy zawodowy kontrakt podpisał właśnie z belgijską grupą, barwy której reprezentował w latach 2011-2017. W niej też święcił swoje największe sukcesy – etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia (2011) czy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne (2015). Ostatnie dwa lata spędził w barwach Wanty. Karierę zdecydował się zakończyć stosunkowo wcześnie – w wieku 33 lat.

Dehaes z kolei na szerokie wody wypłynął jako zawodnik kontynentalnego Amuzza.com. W Lotto jeździł od 2009 do 2015 roku. Potem reprezentował barwy ekip prokontynentalnych: Wanty (2016-2017), WB Aqua Project (2018), aż wreszcie – Wallonie-Bruxelles. Na koncie ma 14 zawodowych zwycięstw, spośród których najcenniejszym jest triumf w ubiegłorocznej edycji GP de Denain (1.HC).

Poprzedni artykułBen Swift i Eddie Dunbar przedłużyli kontrakty z Team INEOS
Następny artykułNairo Quintana: „Gdybym nie podjął próby ataku, nigdy bym się nie przekonał, czy było warto”
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments