Podczas ostatniego kilometra wyścigu telewidzowie skupiają się raczej na rywalizacji kolarzy. Jednak na jednym z ujęć z helikoptera w trakcie sobotniego etapu można było zobaczyć plantację marihuany.

W szerokim planie przekazu z helikoptera można zobaczyć ciekawe rzeczy. Przede wszystkim są to wspaniałe krajobrazy, szczególnie podczas górskich etapów. Możemy także przyjrzeć się domostwom, a na dachu jednego z nich w Igualadzie znajdowała się plantacja marihuany. Sobotnia transmisja z Vuelty pomogła w odkryciu plantacji, ale służby porządkowe już wcześniej wiedziały o doniczkach z roślinami na dachu jednego z domów. Inni mieszkańcy poinformowali o wyjeździe właścicieli plantacji, którzy nie zabrali ze sobą roślin. Już nie będą mogli po nie wrócić, bo plantację z 40 doniczkami skonfiskowała policja.

W tej sytuacji jeszcze nikt nie został zatrzymany. W Hiszpanii dozwolona jest uprawa konopi na własny użytek. Jednak nie jest dokładnie określony rozmiar legalnej plantacji. Kara za uprawę marihuany w miejscach publicznych może wynosić od 601 do 30000 euro. Plantacja może sporo kosztować jej właścicieli, ale i tak już stała się sławna ze względu na transmisję podczas etapu Vuelty z metą w Igualadzie.

Poprzedni artykułNairo Quintana: „Nie mam nic do stracenia”
Następny artykułCCC Development Team na Giro Della Regione Friuli Venezia Giulia
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments